Home Biznes i Ludzie Forum FAKRO WŚRÓD FIRM Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ PATENTÓW
FAKRO WŚRÓD FIRM Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ PATENTÓW
0

FAKRO WŚRÓD FIRM Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ PATENTÓW

0
0

Firma FAKRO, czołowy producent okien dachowych i schodów strychowych, jest znana z innowacyjnego i prężnie funkcjonującego Działu Badań i Rozwoju. Nie bez powodu utarło się stwierdzenie, że oprócz okien dachowych firma FAKRO eksportuje myśl twórczą polskich inżynierów i konstruktorów oraz rozwiązania techniczne.

Na rzecz rozwoju produktów w firmie pracuje ponad 100 inżynierów, autorów ponad 130 zgłoszeń patentowych i wzorów użytkowych. FAKRO wytycza w ten sposób nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie.

FAKRO jest jednym z przykładów dynamicznego rozwoju polskich firm.  O ich innowacyjności świadczy rekordowa liczba patentów przyznanych polskim instytutom badawczym i przedsiębiorstwom przez Europejski Urząd Patentowy. W ubiegłym roku EPO przyznał w Polsce 180 patentów.

FAKRO znalazło się w czołówce ośrodków badawczych i firm, które wykazały największą działalność patentową. Najwięcej wniosków złożył Uniwersytet Jagielloński (12 zgłoszeń), kolejno spółka farmaceutyczna Polpharma (10 zgłoszeń) i firma Fakro oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+ (6 zgłoszeń).

Nasza firma od początku swojego istnienia postawiła na innowacyjność. To tak naprawdę klucz do sukcesu na globalnym rynku handlowym. Rywalizacja w branży okien dachowych opiera się nie tylko na cenie i jakości. Dziś wygrywa ten producent, który wprowadzi na rynek produkt, którego jeszcze nie ma konkurencja – tłumaczy Henryk Musiał, dyrektor ds. Badań i Rozwoju FAKRO. Dlatego stale doskonalimy produkty do poddaszy, ale także poszerzamy naszą ofertę wprowadzając linę INNOVIEW w stolarce fasadowej, markizy do okien pionowych, drzwi zewnętrzne czy bramy garażowe – dodaje Henryk Musiał.

open