Home Sport&Rekreacja JEDYNE TAKIE W MAŁOPOLSCE
JEDYNE TAKIE W MAŁOPOLSCE
0

JEDYNE TAKIE W MAŁOPOLSCE

0
0

Wyróżnione tytułem Sportowy Obiekt Roku – Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej jest chlubą gminy Grybów. Ukończony obiekt sportowy robi imponujące wrażenie. Całość dopełniają wspaniale rozplanowane trasy biegowe. W grudniu 2016 roku ośrodek gościł pierwszą grupę miłośników narciarstwa biegowego.

Andrzej Poręba Wystarczyły dwa lata, aby w Ptaszkowej, niezwykle urokliwej miejscowości w gminie Grybów, powstał imponujący obiekt sportowy z otaczającymi go trasami narciarskimi. Nie ustępuje on w niczym prestiżowym ośrodkom sportowym, w których trenują kadrowicze uprawiający narciarstwo biegowe.

Goszczący w październiku 2016 roku w Ptaszkowej Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego i prof. Szymon Krasicki z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, były trener kadry polskich biegaczek narciarskich, po obejrzeniu ośrodka i przygotowanych tras narciarskich, byli pod ogromnym wrażeniem tej inwestycji – mówi wójt gminy Grybów Piotr Krok. – Miło było od nich usłyszeć, że nie ma w Polsce lepszych tras do uprawiania narciarstwa biegowego.

CZYTAJ DALEJ >>

open