Home Firmy ROZWIŃ SKRZYDŁA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Z FAKRO
ROZWIŃ SKRZYDŁA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Z FAKRO
0

ROZWIŃ SKRZYDŁA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Z FAKRO

0
0

W dniach 24-25 kwietnia br. firmę FAKRO, czołowego producenta okien dachowych, odwiedziła młodzież z powiatu krakowskiego. Prawie stu uczniów szkół ponadgimnazjalnych przyjechało do Nowego Sącza zobaczyć jak globalne firmy funkcjonują od kuchni.

Wizyta studyjna w firmie FAKRO odbyła się w ramach projektu, „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości”.  FAKRO silnie angażuje się w kształcenie zawodowe młodzieży. Z inicjatywy firmy powstało kilka klas o profilu dekarskim. FAKRO zadeklarowało także współpracę przy tworzeniu podstawy programowej oraz kształcenia praktycznego młodzieży w kierunku zawodu montera stolarki budowlanej. Edukacyjne działania FAKRO korespondują z ideą projektu.

To już piąta edycja programu. Uczniowie mają bardzo dużo teorii w szkole, natomiast szkoła bardzo rzadko spotyka się z prawdziwym biznesem. To sprawia, że młodzi ludzie mają duże problemy z wyborem ścieżki kariery zawodowej. Nasz program ma im to przybliżyć i pomóc podjąć decyzje związane z ich zawodową przyszłością (…) pokazać, że sukces jest możliwy także i tu, w Polsce – tłumaczy Piotr Rogoziński, koordynator programu.

Podczas wizyty w firmie FAKRO młodzież miała okazję poznać historię firmy FAKRO, zobaczyć jak powstają okna dachowe, a także zapoznać się z działalnością założonej przez prezesa FAKRO, Ryszarda Florka, Fundacji Pomyśl o Przyszłości. Cieszymy się, że takie projekty jak Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości są w Polsce realizowane. Młodzież to przyszli wyborcy, pracownicy i konsumenci. Spotkania z realnym biznesem są dla nich informacją, że nie trzeba emigrować, żeby znaleźć dobrą i rozwijającą pracę – wyjaśnia Bożena Damasiewicz, Prezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości.

Przede wszystkim młodzieży spodobało się, że FAKRO to firma nowoczesna. Nie zdawali sobie sprawy, że w Polsce powstają produkty o tak dobrej jakości. Bardzo podobało im się miejsce pracy, warunki jakie firma stwarza pracownikom. Z drugiej strony podoba się  młodzieży dynamika rozwoju tego przedsiębiorstwa – przedstawia Piotr Rogoziński.

Projekt Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości doskonale wpisuje się w filozofię firmy FAKRO. Zatrudniamy dzisiaj ponad 3000 osób, firma stale się rozwija, wprowadza na rynek kolejne produkty. Wizyta młodzieży w naszej firmie jest świetną okazją do zapoznania się z ofertą FAKRO jako przyszłego pracodawcy i nawiązania relacji. Udział w takim programie pomaga kandydatom do pracy zrozumieć zasady jakie rządzą biznesem i dużo łatwiej jest im pracować i angażować się w rozwój firmy – wyjaśnia Halina Podgórny, Dyrektor ds. Personalnych FAKRO.

Młodzież w ramach wizyty w Nowym Sączu, odwiedziła także firmę NEWAG, specjalizującą się w modernizacji oraz produkcji taboru szynowego.

Rozwiń skrzydła przedsiębiorczości z FAKRO

open