Home Materiały i Technologie PARKINGI PRZYSZŁOŚCI
PARKINGI PRZYSZŁOŚCI
0

PARKINGI PRZYSZŁOŚCI

0
0

Firma Green Center zajmuje się produkcją systemów parkingowych już od 25 lat. Dzięki tak długiej działalności posiada w portfolio szeroką gamę produktów oraz usług z zakresu wyposażenia parkingów. 

Flagowym produktem w ofercie firmy jest system płatnego parkowania GP4P Variant. Jest to rozwiązanie już powszechnie znane na rynku zarówno administratorom parkingów, jak i kierowcom. Pomimo iż system miał swoją premierę w roku 2014, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i unikalnych rozwiązań wciąż jest postrzegany jest jako nowoczesny i innowacyjny. Tezę tę podkreśla stale rosnąca ilość instalacji w Polsce i za granicą. Rozwiązania GP4P Variant pracują na parkingach w największych miastach Polski oraz całego świata. Oferowane przez Green Center rozwiązania znalazły zastosowanie w takich obiektach, jak Hala Koszyki w Warszawie, Parking Za Bramką w Poznaniu, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Port Lotniczy w Kingston na Jamajce.
W 2016 roku do oferty dołączył system nawigacji parkingowej GP2P PGS. Również w tym przypadku firma Green Center postawiła na innowacyjność i nowoczesność. Dzięki temu system GP2P PGS cechuje się dużo większą prostotą w instalacji i konfiguracji niż dotychczasowe rozwiązania stosowane na rynku. Uproszczenie instalacji umożliwiło obniżenie kosztów instalacji i skrócenie czasu potrzebnego na zaparkowanie pojazdu.

Szeroki zakres konfiguracji
Green Center cały czas stawia na rozwój i doskonalenie swoich rozwiązań. Nad tym zadaniem czuwa dział rozwoju produktu. Takie podejście gwarantuje spełnienie oczekiwań klientów, a także możliwość dopasowania oferty do ciągle zmieniających się potrzeb rynku. Poprzez ciągły rozwój produktu system parkingowy GP4P Variant można uznać za jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań na rynku, dające bardzo duże możliwości dostosowania do potrzeb różnych parkingów. W ostatnim czasie bardzo dużo uwagi poświęcono nowoczesnym metodom płatności oraz ich integracji z dostarczanymi rozwiązaniami. Oprócz płatności kartą w automatach płatniczych, w najnowszej wersji systemu parkingowego możliwe jest również uiszczenie opłaty kartą zbliżeniową w terminalu wyjazdowym. Tak zwana „mobilna rewolucja” nie ominęła również systemu parkingowego Green Center. Aktualnie na kilkunastu europejskich parkingach dostępne są usługi rezerwacji parkingu online, które mają szczególne znaczenie  w przypadku parkingów zlokalizowanych przy obiektach kulturalnych, eventowych, takich jak kina, teatry, opery, filharmonie, ale również na dworcach czy lotniskach.
W najbliższym czasie zaplanowano premierę kolejnej nowoczesnej usługi opierającej się na sieci internetowej. Możliwe stanie się opłacanie abonamentu parkingowego przez Internet. Usługa ta ułatwi klientom uiszczenie abonamentu parkingowego poprzez zastosowanie wygodnej metody w formie specjalnie przygotowanej strony www, a operatorowi parkingu pozwoli zmniejszyć nakłady pracy potrzebne na obsługę abonamentów parkingowych. Dzięki tej usłudze operator parkingu nie będzie musiał już przedłużać ważności kart, ponieważ po dokonaniu opłaty system automatycznie przedłuży jej ważność zgodnie z parametrami wprowadzonymi przez klienta na stronie internetowej. W zakresie usług dostępnych w sieci warto również zwrócić uwagę na system rabatowania poprzez stronę www. Jest to rozwiązanie dedykowane parkingom miejskim, biurowym i obiektom handlowym. Usługa daje zupełnie nowe możliwości w zakresie sprzedaży miejsc parkingowych. Dzięki tego typu rozwiązaniu właściciel restauracji może udostępniać miejsca parkingowe swoim gościom na parkingu miejskim przy sąsiedniej ulicy. Wcześniej takie usługi były trudne do zrealizowania ze względu na brak koniecznej infrastruktury kablowej.
Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań oraz bogata oferta urządzeń parkingowych połączona z modułową budową sprawia, że rozwiązania oferowane przez Green Center spełniają wymogi każdego Inwestora.

Jakub Osuchowski
Dyrektor techniczny Green Center Polska Sp. z o.o.

open