Home News MIĘDZYNARODOWE TARGI R+T
MIĘDZYNARODOWE TARGI R+T
0

MIĘDZYNARODOWE TARGI R+T

0
0

W dniach 17 lutego- 3 marca 2018 w Stuttgarcie w Niemczech odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych. W 10 halach na 120 000 m2 powierzchni będzie można znaleźć innowacyjne produkty i zainspirować się nowymi pomysłami.

Program ramowy

Na targach R+T 2018 – wiodących Międzynarodowych Targach Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych – na specjalistów z branży oczekują w dziesięciu nowoczesnych halach targowych różnorodne prezentacje, które spełnią wszelkie oczekiwania gości targowych. Bogaty program ramowy targów R+T w Stuttgarcie jest okazją do pogłębienia własnej wiedzy i zapewnia również możliwość bezpośredniej wymiany doświadczeń z ekspertami z branży. Koncepcja targów R+T jest bezpośrednio zorientowana na potrzeby rynku. Specjaliści odwiedzający targi będą mogli na żywo zapoznać się z ofertą ponad 900 wystawców z 41 krajów i zobaczyć wiele innowacji z zakresu automatyzacji obiektowej, efektywności energetycznej, bezpieczeństwa i komfortu. „Te trendy tematyczne znajdą swoje odzwierciedlenie również w przygotowywanym programie ramowym“, podkreślił Sebastian Schmid, dyrektor działu targów technologicznych. Program towarzyszący targom R+T będzie obejmował w dniach od 27. lutego do 3. marca 2018 nie tylko znane już pokazy specjalne i fora dyskusyjne, ale zostanie uzupełniony także o nowe elementy. „W ten sposób we współpracy z naszymi partnerami tworzymy nowe platformy, na których odwiedzający będą mogli uzyskiwać informacje zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami“, powiedział Sebastian Schmid.

Premiery

Na zbliżającą się kolejną edycję wiodących targów R+T zoptymalizowano koncepcję hal, dzięki której zapewniono działowi „Outdoor. Ambiente. Living.“ w hali Oskara Lappa (hala 6) odpowiednio dużą powierzchnię wystawienniczą, aby móc sprostać wielkiemu zainteresowaniu produktami z działu osłon przeciwsłonecznych i zabezpieczeniom przed oddziaływaniami klimatycznymi. Od roku 2018 właśnie tutaj będzie organizowana tzw.„Mekka“ dla hotelarstwa i gastronomii, która zostanie uzupełniona w Rothauspark o ekspozycje specjalne poświęcone temu tematowi. Odwiedzający będą mogli poznać produkty i ich zastosowanie od ich najlepszej strony. „Na wiodących światowych targach R+T goście odwiedzający targi będą mogli na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób innowacyjne produkty spełniają wymagania hotelarstwa i gastronomii: mają one na przykład przedłużyć i zoptymalizować sezon na wolnym powietrzu, chroniąc niezawodnie przed słońcem, wiatrem i deszczem“, wyjaśnia Sebastian Schmid. Opcjonalny osprzęt, taki jak oświetlenie, promienniki ciepła, rutery WLAN oraz wiele innych zapewniają najwyższy komfort użytkowania. Ważną zaletą nowych systemów jest nie tylko ich wzornictwo oraz rozwiązania techniczne, ale przede wszystkim ich elastyczność, która umożliwia ich zastosowanie we wszelkich warunkach architektonicznych.

Na uwagę specjalistów z branży odwiedzających targi zasługuje również dział inteligentny dom „Smart Home“. W ramach forum R+T Smart Home Forum organizowanym na stoisku Federalnego Zrzeszenia Producentów Rolet i Osłon Przeciwsłonecznych (Bundesverband Rollladen und Sonnenschutz e. V.) odbędzie się wiele wykładów i dyskusji panelowych, w trakcie których swoimi doświadczeniami podzielą się architekci, eksperci od zabezpieczeń przeciwwłamaniowych, nabywcy i specjaliści z branży. Podczas każdego dnia targów w centrum uwagi znajdzie się inny temat główny, dzięki czemu zagadnienia efektywności energetycznej, komfortu, zabezpieczeń przeciwwłamaniowych i standardów interfejsów pomiędzy poszczególnymi urządzeniami będą mogły być omówione szczegółowo, podobnie jak kwestie sprzedaży i montażu nowych rozwiązań.

Po raz pierwszy odbędzie się międzynarodowy kongres Automatic Doors, organizowany przez krajowe i międzynarodowe zrzeszenia producentów bram. Ten format zdobył już renomę na innych targach specjalistycznych na całym świecie. Sebastian Schmid: „Oznacza to, że w centrum uwagi staną w szczególności tematy o znaczeniu ponadkrajowym, które będą omawiane w ramach sesji dyskusyjnych i prelekcji.“

Wiedza specjalistyczna

Organizatorzy targów R+T 2018 cieszą się już teraz, że będą mogli zaoferować gościom tych wiodących targów od dawna sprawdzone punkty programu ramowego. Pośród nich znajdzie się między innymi Forum Bram (Torforum), w ramach którego wiele zrzeszeń branżowych oraz instytucji, takich jak na przykład Zrzeszenie Branżowe Producentów Bram (BVT – Verband Tore), ift Rosenheim i po raz pierwszy FTA e. V.. Zrzeszenie Branżowe Automatyki Drzwiowej (Fachverband Türautomation), będą prezentowały przez cztery dni najnowsze trendy i rozwiązania z dziedziny drzwi i bram. Wśród omawianych tematów znają się zmiany norm, oznaczenia CE dla bram i drzwi, bezpieczna eksploatacja szlabanów i wpływ rewolucji przemysłowej 4.0 na branżę produkcji drzwi i bram. Ponownie odbędzie się giełda kooperacyjna b2b, której inicjatorem jest Handwerk International Baden-Württemberg, giełda będzie wspierała nawiązywanie kontaktów pomiędzy zainteresowanymi przedsiębiorstwami.

Tematem ekspozycji specjalnej ift Rosenheim na targach R+T 2018 w Stuttgarcie będzie komfort i bezpieczeństwo, a w szczególności automatyka do drzwi i bram. Sebastian Schmid powiedział: „W centrum uwagi znajdą się prezentacje związane z bezpieczeństwem i zorientowanymi na użytkownika cechami drzwi, bram, okien i zaciemnień.“ Dzięki prezentowanym produktom podczas forum i specjalnych prezentacji będzie można dowiedzieć się na żywo, w jaki sposób cechy konstrukcje wpływają na jakość i bezpieczeństwo drzwi oraz bram i jak są one uzależnione ich przeznaczenia. Warsztaty ES-SO – European Solar Shading Organisation będą poświęcone tematowi „Inteligentnych osłon przeciwsłonecznych, jako innowacyjnej koncepcji efektywności energetycznej i komfortu mieszkaniowego w budynkach“. „Specjalistyczne zagadnienia będą codziennie rozważane w ramach RS-Update, gdzie do dyspozycji zainteresowanych będą referenci Federalnego Zrzeszenia Producentów Rolet i Osłon Przeciwsłonecznych (Bundesverband Rollladen und Sonnenschutz e. V.)“, zapowiedział Sebastian Schmid.

Przegląd siostrzanych imprez R+T na rynkach spoza Niemiec przestawiają podczas R+T Worldwide eksperci z branży oraz międzynarodowe zrzeszenia branżowe. Zaprezentują również  specyfikę rynków, na których imprezy odbywają się imprezy i odpowiedzą na pytania zainteresowanych wystawców i gości targowych. Również w roku 2018 wiedza fachowa zostanie poddana próbie w praktyce: „Podczas konkursu Handwerkerbattle zostaną wyłonieni rekordziści  w montażu markiz, rolet i innych elementów“, informuje Sebastian Schmid. Pokaz specjalny młodych talentów „Junge Talente 2018“ przedstawi gościom targowym R+T wybrane prace przyszłych rzemieślników. Warto będzie również odwiedzić prelekcję „Profesjonalne czyszczenie osłon przeciwsłonecznych“ zorganizowane przez Niemieckie Zrzeszenie Czyszczenia Osłon Przeciwsłonecznych (VDS – Verband deutscher Sonnenschutzreiniger).

Nagroda Innowacyjności targów R+T

Stałym punktem programu ramowego wiodących Międzynarodowych Targów Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych R+T jest Nagroda Innowacyjności. „Nagroda za innowacyjne i prekursorskie rozwiązania jest przyznawana w dziewięciu kategoriach“, powiedział Sebastian Schmid. Wyróżnienia będą przyznawane dla takich grup produktowych jak rolety, markizy, żaluzje fasadowe, wewnętrzne osłony przeciwsłoneczne, tekstylia techniczne, drzwi oraz rozwiązania specjalne, aż po napędy, szczególne wyróżnienia za wzornictwo, efektywność energetyczną, dla handlu specjalistycznego i młodych rzemieślników. Dziesiąta edycja konkursu o Nagrodę Innowacyjności jest przygotowana przez Targi Stuttgarckie we współpracy z Federalnym Zrzeszeniem Producentów Rolet i Osłon Przeciwsłonecznych (Bundesverband Rollladen + Sonnenschutz e.V.), Zrzeszeniem Producentów Bram (BVT – Verband Tore) i Zrzeszeniem Producentów Tkanin Technicznych do Rolet i Osłon Przeciwsłonecznych (Industrieverband Technische Textilien – Rollladen – Sonnenschutz e. V.).Wręczenie nagrody odbędzie się w przeddzień rozpoczęcia targów.

open