Home Realizacje KONESER PONOWNIE NA TARGACH EXPO REAL W MONACHIUM
KONESER PONOWNIE NA TARGACH EXPO REAL W MONACHIUM
0

KONESER PONOWNIE NA TARGACH EXPO REAL W MONACHIUM

0
0

Stoisko informacyjne, strefa rozmów biznesowych, pakiet promocyjny dla każdej z realizowanych inwestycji – oto propozycje, które spółka BBI Development przygotowała dla odwiedzających na tegoroczną edycję targów Expo Real, odbywającą się w Monachium od 4 do 6 października 2017 r.

Jedną z czterech inwestycji komunikowanych podczas wydarzenia było Centrum Praskie Koneser – symbol warszawskiej Pragi i wyjątkowy na skalę krajową przykład rewitalizacji postindustrialnej przestrzeni.

Targi Expo Real w Monachium to jedno z najważniejszych wydarzeń rynku nieruchomości w segmencie B2B, które każdego października przyciąga dziesiątki tysięcy deweloperów, inwestorów, architektów oraz samorządowców. Wśród ponad 1900 tegorocznych wystawców reprezentujących 35 krajów nie zabrakło również spółki BBI Development, której projekty w portfelu inwestycyjnym wyróżniają się unikatową i prestiżową lokalizacją. Podczas targów zaprezentowano cztery z nich, wszystkie w trakcie realizacji.

Każda z promowanych przez nas w Monachium inwestycji ma zupełnie innych charakter, ale wszystkie mają wpływ na zmianę wizerunku stołecznych dzielnic i nawet przed otwarciem stają się wizytówkami warszawskiego rynku nieruchomości. Apartamentowiec Złota 44 ze względu na prestiżowy specyfikę i oryginalną architekturę Daniela Liebeskinda od początku budził ogromne zainteresowanie. Centrum Marszałkowska, inwestycja zlokalizowana w samym sercu miasta, w miejscu legendarnego Sezamu to z kolei przykład pierwszego budynku biurowo-usługowego zintegrowanego z II linią metra. Ogromną wartość lokalizacyjną i wizualną wnosi także Roma Tower, nasze najmłodsze dziecko, które już niebawem będzie częścią biurowego krajobrazu warszawskiego centrum. W końcu, wielkimi krokami zbliżamy się do otwarcia Centrum Praskiego Koneser – niezwykłego projektu rewitalizacji byłej Wytwórni Wódek, który jest jednym z największych w Polsce realizacji typu mixed-used – mówi Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development SA. 

To właśnie otwarcie Centrum Praskiego Koneser będzie jednym z największych wydarzeń przyszłego roku dla BBI Development. Rewitalizacja kompleksu na warszawskiej Pradze, o wielkości połowy warszawskiej Starówki, prowadzona jest we współpracy przez firmy BBI Development SA oraz Liebrecht & wooD. Efektem jest powstanie przestrzeni mixed-used, łączącej prawie 350 mieszkań, 28 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej i 22 tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowej. We wrześniu, spółka BBI Development świętowała zawieszenie wiechy w budynku mieszkalnym „Skarbnica” i przekroczenie poziomu 50% sprzedanych mieszkań. W przypadku części komercyjnej, której otwarcie planowane jest wiosną 2018 roku, wynajem powierzchni osiągnął ponad 80%. Warto wspomnieć, że Koneser jest siedzibą Google Campus. Tam również, w dawnym budynku rektyfikacji wiosną zostanie otwarte pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki i nowy koncept kulinarny Grupy Warszawa.

Centrum Praskie Koneser to coś więcej niż projekt. To symbol idei wiary w to, co na początku wydawało się niemożliwe. Wiedzieliśmy i wierzyliśmy, że rewitalizacja Konesera – miejsca na stałe wpisanego w krajobraz Warszawy, o doskonałej lokalizacji i niezwykle ciekawej architekturze okaże się strzałem w dziesiątkę. Inwestycje na przestrzeni lat, takie jak II linia metra, usprawnienie komunikacji z centrum, kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę, coraz bogatsza oferta kulturalno-restauracyjna – to wszystko przyciąga na Pragę nie tylko nowych mieszkańców, ale również najemców komercyjnych. A sam projekt staje się sztandarowym symbolem stołecznej rewitalizacji i przykładem dla innych inwestorów, że takie odważne działania są finalnie, nie tylko atrakcyjne biznesowo, ale również niezbędne w pielęgnowaniu charakteru i historii miasta – podsumowuje Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development SA.

open