Home Builder Awards JACEK SIWIŃSKI – POLSKI HERKULES 2017
JACEK SIWIŃSKI – POLSKI HERKULES 2017
0

JACEK SIWIŃSKI – POLSKI HERKULES 2017

0
0

Od początku kariery zawodowej związany z branżą budowlaną. Absolwent Politechniki Warszawskiej, podyplomowych studiów menadżerskich w Szkole Głównej Handlowej, a także programu Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 2013 roku zarządza polskim przedstawicielstwem firmy VELUX.

Jest odpowiedzialny za strategię rozwoju spółki oraz reprezentuje Grupę VELUX na rynku Polskim. Po przejęciu sterów skutecznie wdrożył wiele innowacyjnych zmian oraz przebudował ofertę firmy osiągając znaczny wzrost sprzedaży.

Jako menadżer, od lat stosuje trenerski, włączający styl zarządzania. Stawia na ludzi, w oparciu o których buduje kompetencje firmy, wyławia i rozwija talenty. Sukcesy zawodowe osiągał zawsze w oparciu o tworzenie skutecznych zespołów zadaniowych. Wyznaje zasadę, że w zarządzaniu kluczowe jest budowanie zaangażowania ludzi oraz dawanie im przestrzeni rozwojowej poprzez delegowanie zadań rozwijających ich kompetencje. W jego ocenie, popartej doświadczeniami z kilku sektorów, w dużych organizacjach jedynie taki model przywództwa pozwala długookresowo budować pozycję firmy na rynku, z sukcesem wykorzystywać przewagi konkurencyjne i elastycznie reagować na pojawiające się sytuacje kryzysowe.

Firma VELUX Polska pod jego kierownictwem przeszła dużą transformację. Zmiana strategii działania, przebudowa działów sprzedaży, nowoczesne podejście do klienta skutkujące wdrożeniem wielu innowacyjnych rozwiązań z zakresu IT, a także odpowiednio dobrana oferta produktowa szybko dała wymierny biznesowo efekt w postaci wzrostu sprzedaży i rentowności. Ponadto warszawskie biuro stało się także centrum usług wspólnych obsługujące zagraniczne spółki z Grupy VELUX, w obszarze podatków, zakupów, usług księgowych, IT i HR. Ulokowanie w Polsce tak wielu globalnych struktur jest dodatkowym potwierdzeniem i wyrazem uznania dla kompetencji i profesjonalizmu organizacji zbudowanej przez Jacka Siwińskiego.

Prywatnie Jacek Siwiński jest mężem i ojcem trójki dzieci, z którymi spędza każdą wolną chwilę.

„Praca w Grupie VELUX daje mi dużo satysfakcji zawodowej. Przez ostatnie lata zbudowaliśmy strukturę i zespół ludzi, którzy skutecznie realizują strategię biznesową i podejmują kolejne wyzwania. Dzięki dobrym wynikom Grupa VELUX kontynuuje inwestycje w Polsce, a nasze zatrudnienie przekroczyło już 4000 osób. Czuję się dumny mogąc pracować w firmie, która w wielu aspektach jest wzorem dla innych, stawia na społecznie odpowiedzialny i zrównoważony rozwój, dostarcza doskonałe produkty, jest angażującym miejscem pracy dla wielu wspaniałych ludzi i odnosi sukcesy na rynku. Przyznaną nagrodę Polskiego Herkulesa odbieram jako dowód uznania dla całego zespołu VELUX Polska za ciężką pracę, która przynosi wymierne efekty i jest dostrzegana także na zewnątrz” – komentuje Jacek Siwiński.

 

open