Home Aktualności 4 FUTURE DAY – 08.11.2018
4 FUTURE DAY – 08.11.2018
0

4 FUTURE DAY – 08.11.2018

0
0

Już 8 listopada br. w Warszawie, w Multikinie Złote Tarasy, odbędą się ogólnopolskie warsztaty Dni Młodego Architekta i Dni Młodego Inżyniera 4FUTUREDAY. Bezpłatne, całodniowe warsztaty przeznaczone są dla studentów oraz absolwentów uczelni technicznych wiążących swoją przyszłość z budownictwem lub architekturą. Inauguracyjne warsztaty odbędą się w sali premierowej Multikina, a we foyer Multikina będą się odbywały konsultacje z architektami i doradcami technicznymi firm – Partnerów programów Builder For The Young  Architects oraz Builder For The Young Engineers z zakresie projektowania oraz zastosowania materiałów i technologii dla budownictwa i architektury.

Aby wziąć udział w warsztatach należy się zarejestrować pod linkiem: http://www.b4f.buildercorp.pl/Events/Details/81

UWAGA: rejestrując się wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych. Jest to niezbędne, żeby otrzymać certyfikat uczestnictwa w warsztatach.


PROGRAM DNIA:

09.00   – rejestracja

09.00 – 10.30  – strefa kariery/konsultacje branżowe

10.30 – 12.00  „ Detal architektoniczny w modelowaniu BIM” arch. Paweł Przybyłowicz, WSC Witold Szymanik i S-ka Sp. z o.o.

Sukcesywny rozwój narzędzi BIM umożliwia skuteczne i efektywne modelowanie budynków. Pozwala to na swobodną realizację ambicji projektanta nie tylko w zakresie zróżnicowanej formy ale również swobodną pracę nad detalem architektonicznym i szczegółami poszczególnych elementów, które mogą być następnie wykorzystywane w procesie koordynacji BIM. Celem warsztatów będzie zapoznanie uczestników z możliwościami modelowania elementów budynku w programie ARCHICAD 22 i zasadami współpracy międzybranżowej Open BIM.W szczególności zaprezentowane zostaną następujące zagadnienia:

– tworzenie modyfikowalnych profili złożonych i ich zastosowanie

w definiowaniu złożonych elementów

– tworzeni i wykorzystanie komponentów schodów, balustrad i przegród

strukturalnych

– modelowanie bryłowe przy pomocy narzędzia kształt

– zasady koordynacji międzybranżowej BIM przy zastosowaniu standardu IFC

Uczestnicy warsztatów będą mogli w praktyce przećwiczyć ważniejsze techniki modelowania.

UWAGA: wymagane jest przyniesienie komputera z zainstalowanym programem ARCHICAD 22         

Wersję edukacyjną ARCHICADa można pobrać z www.myarchicad.com wybierając opcję “Student”.

12.00 – 13.30  „ Koordynacja międzybranżowa w technologii BIM” – inż. Jakub Stanasiuk,            AEC Design Sp. z o.o. Sp. K.

– Przegląd modeli branżowych

– Sprawdzanie kolizji

– Tworzenie oraz zarządzanie uwagami na modelach

UWAGA: W celu odbycia warsztatów należy pobrać i zainstalować:

1) Navisworks Manage 2019 Pod poniższym linkiem znajduje się film video pokazujący krok po kroku jak pobrać oraz otrzymać licencję studencką ważną 3 lata.

2) BCF Managers 5 r2 for Naviswork https://www.bimcollab.com/en/Support/Support/Downloads/navisworks

3) Założyć darmowe konto na: https://www.bimcollab.com/en/Pricing/Pricing/join-bimcollab

13.30 – 13.50 “Wyzwanie inżynierskie na przykładzie trasy świętokrzyskiej” Marcin Czuba, Kierownik Kontraktu w Branży Mostowej, STRABAG Sp. z o.o.

13.50 – 14.45 lunch/strefa kariery/konsultacje branżowe

14.45 – 15.00 – Wyniki Konkursu – Wakacyjna Akademia Ponzio

15.00– 16.30 “Budowanie legendy” – Rewitalizacja legendarnego Hotelu Europejskiego w Warszawie, uznawana za jedną z najbardziej prestiżowych realizacji budowlanych tego roku, intryguje swoją tajemniczością. Podczas panelu o sekretach i wyzwaniach związanych z odbudową Hotelu Europejskiego opowiedzą sami twórcy koncepcji, czyli architekci Paweł Marczak – SUD Architectes (inżynier architekt), Boris Kudlička – WWAA (architekt), Marcin Grzelewski – APA Wojciechowski (architekt)
oraz Julien Barbotin-Larrieu – HESA (inwestor). Michał Grocki (moderator)

 

CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS PANELU?

Inżynierowie

  1. O sposobach na obniżenie energochłonności w budynkach zmodernizowanych
  2. O innowacyjnych metodach wzmacniania fundamentów budynków nowo projektowanych i istniejącychJak osadzić instalacje w istniejącym budynku który jest zabytkiem z XIX.
  1. O wyzwaniach logistycznych – czyli jak wyglądał proces przygotowania wytycznych logistycznych dla wykonawców na różnych etapach realizacji
  2. Jak wyglądała relacja z inwestorem i jak bardzo był on zaangażowany w przygotowaniu koncepcji i projektu
  3. Jak prowadzić dialog przy tak złożonym procesie projektowania i realizacji
  4. Jak osadzić instalacje w istniejącym budynku który jest zabytkiem z XIX.

Architekci

  1. Jak przebiegała współpraca z Konserwatorem zabytków na wszystkich etapach
  2. O materiałach, rzemiośle, powrocie do materiałów z przeszłość, o tym co to jest czeczot i czy pojawi się jeszcze w jakimś projekcie
  3. O przyszłości nowych technologii w architekturze i trendach w projektowaniu na dużą skale w Polsce
Dodatkowo KONSULTACJE BRANŻOWE:Jak zawsze będziecie mogli porozmawiać z architektami, inżynierami z wiodących firm wykonawczych i doradcami technicznymi z firm, poszerzyć swoją wiedzę na temat materiałów i technologii, które są Wam potrzebne przy projektowaniu, zebrać specjalnie dla Was przygotowane materiały informacyjne i pomoce, porozmawiać o projektach, nad którymi obecnie pracujecie. Dostaniecie certyfikat potwierdzający Wasz udział w DMA i DMI. UWAGA, żeby otrzymać certyfikat konieczne jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.
STREFA KARIERY Poznaj ofertę pracy, praktyk oraz staży Partnerów B4YE! Rozmowy kwalifikacyjne na gorąco!ZABIERZ ZE SOBĄ CV!
INFORMACJE DODATKOWE:
1. Wszystkim uczestnikom warsztatów zapewniamy napoje oraz lunch.
2. Pamiętajcie, aby wziąć ze sobą LAPTOPY, abyście mogli wykonywać zadania podczas Warsztatów BIM.
3. Wszyscy uczestnicy DMI i DMA dostaną w ciągu dwóch tygodni, drogą mailową certyfikat potwierdzający udział w DMI i DMA
4. Pamiętajcie, aby przynieść ze sobą torby, abyście mogli w nie spakować materiały pomocnicze i fachową literaturę!
ZACZYNAMY JUŻ OD 9.00! DO ZOBACZENIA!
 

 

open