Home Aktualności ZAWSZE PRZED SIEBIE
ZAWSZE PRZED SIEBIE
0

ZAWSZE PRZED SIEBIE

0
0

Depenbrock to przedsiębiorstwo budowlane, którego początki sięgają 1928 roku. Właśnie wtedy Karl Depenbrock założył firmę przewozową. Od tamtego czasu wiele się zmieniło – dzisiaj to ponad 1050 pracowników w dziesięciu oddziałach w Polsce i w Niemczech. W 2017 roku obroty tylko spółki Depenbrock Polska sięgnęły blisko miliarda złotych.

Czym dokładnie zajmuje się firma Depenbrock Polska? Działa we wszystkich obszarach budownictwa. Projektuje oraz buduje hale produkcyjne, stalowe, magazynowe i przemysłowe, obiekty podziemne, hydrotechniczne, komunikacyjne oraz kubaturowe. Co więcej, zarządza budynkami. Jest Generalnym Wykonawcą wielu projektów, między innymi centrów logistycznych, powierzchni przemysłowych np. dla jednego z liderów rynku – Panattoni Europe. Grupa sprosta każdemu zadaniu, obojętnie czy dotyczy ono skomplikowanej budowy fundamentów pod maszyny, czy też hali na zamarzniętym gruncie. Wielokrotnie to udowodniła.

Wysoki standard
Pierwszego maja 2005 roku utworzono filię Depenbrock w Komornikach pod Poznaniem. Założyciele mieli ogromne nadzieje na rozwój spółki w Polsce. W tym momencie to jeden z liderów budownictwa w naszym kraju, który na nowo definiuje profesjonalizm w branży. Wyróżnia się rozmachem inwestycyjnym oraz wykorzystaniem zaawansowanych technologii. Doświadczony, wyspecjalizowany zespół składający się z kadry zarządzającej i zaufanych podwykonawców dba o uznane grono kontrahentów. Grupa pracowników to największa wartość firmy. Kierują się oni takimi zasadami, jak odpowiedzialność, profesjonalizm oraz wytrwałość. Kreatywność i elastyczność to kolejne cechy inżynierów firmy Depenbrock Polska. Hasło przewodnie przedsiębiorstwa i jego dewiza to #AlwaysAhead. O tym, że motto nie jest jedynie pustym sloganem, świadczą wysoki poziom wykonawstwa, konsekwentna realizacja założonych celów oraz niesamowita dynamika rozwoju. Te wszystkie cechy zostały już wielokrotnie docenione. Firma może się pochwalić wieloma nagrodami i certyfikatami. Otrzymała między innymi: siedem nagród Orły Polskiego Budownictwa, Orły Polskiej Przedsiębiorczości, Diamenty Forbesa 2018 (wyróżnienie w rankingu polskich przedsiębiorstw, które najszybciej zwiększają swoją wartość), Diament Polskiej Gospodarki 2017, dwa certyfikaty Rzetelni w Biznesie, Nagroda Specjalna Lidera Polskiego Budownictwa cztery wyróżnienia Best Development Partner Panattoni Europe, Certyfikaty Wiarygodności Biznesowej oraz Dynamiczna Firma Bisnode. Depenbrock nie chce osiąść na laurach, a nagrody są dla firmy świetną motywacją do dalszych postępów.

Rzetelne wykonanie
Przedsiębiorstwo realizuje przede wszystkim ekologiczne i bezpieczne miejsca do rozwoju przemysłu, handlu oraz innych usług. Na koncie ma już ponad 150 projektów w Polsce w formule generalnego wykonawstwa. Są to: parki logistyczne, hale przemysłowe z zapleczem socjalno-biurowym oraz infrastruktura towarzysząca i specjalistyczne roboty. To właśnie Depenbrock Polska wybudował największe obiekty wielkokubaturowe w ostatnich latach w naszym kraju. Ich łączna powierzchnia to niemal 3 miliony m2. Warto wspomnieć o tym, że każdy budynek powstawał krócej niż rok. Przygotowanie harmonogramu, nadzorowanie terminów i wybór optymalnej metody działania – w ten sposób działa Depenbrock. Właśnie dlatego realizacja każdego projektu następuje tak szybko. Wysoka jakość usług to priorytet dla przedsiębiorstwa. Firma stosuje sprawdzone rozwiązania i stawia na rzetelnych podwykonawców, którzy cenią sobie terminowość, elastyczność oraz solidność. Klienci zawsze doceniają optymalne koszty inwestycji. Przedsiębiorstwo precyzyjnie określa cele, odpowiednio planuje i stale nadzoruje pracę – od koncepcji aż po końcowe oddanie obiektu do użytku, „pod klucz”. Tego typu działania to gwarancja niskich kosztów. Doświadczona firma uważa odpowiadanie na potrzeby klientów za swoją misję.

Realizacje, którymi może pochwalić się spółka, to między innymi: hala magazynowa Panattoni Europe w Gliwicach, Panattoni Park Szczecin, Hala magazynowa z zapleczem socjalno- biurowym w Gliwicach lub Centrum Magazynowe Amazon w Kołbaskowie – jeden z pierwszych obiektów magazynowych w Europie składający się z trzech kondygnacji. Warto wspomnieć o tym, że ta ostatnia inwestycja została zrealizowana w rekordowo krótkim czasie. Wszystko trwało niespełna 10 miesięcy. Pozwoliła na to dyscyplina zawodowa pracowników, doświadczenie w zarządzaniu dostawami prefabrykatów i zaangażowanie w szczycie budowy ponad 700 osób. Co ciekawe, aura i infrastruktura wcale nie  sprzyjały Generalnemu Wykonawcy. Warunki gruntowo-wodne były trudne, było sporo opadów, a budowa była realizowana na wyniosłości terenu. Jego zróżnicowanie sięgało nawet około 18 m. Mimo to firmie udało się dotrzymać terminów realizacji.

 

Zdjęcia arch. Depenbrock
Zdjęcia arch. Depenbrock

 

Wyróżnione obiekty
Budowane przez Depenbrock imponujące centrum logistyczne na terenie Sosnowca  ma aż 105 427 m2 powierzchni. Należy  zwrócić uwagę, jak wielkie to było przedsięwzięcie: 2000 t wykorzystanych konstrukcji stalowych, 31 621 m2 przestrzeni zielonej i 768 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, ciężarowych oraz jednośladów. Pracownicy musieli zmierzyć się z zamarzniętym gruntem, bardzo niskimi temperatura mi oraz rygorystycznym i wymagającym harmonogramem. Kolejny raz Depenbrock Polska musiał pokazać umiejętności elastycznego podejścia do wielu zadań i skorzystać z wiedzy swoich doświadczonych liderów.

O profesjonalizmie firmy i bardzo wysokim standardzie obiektów budowlanych świadczą również wybudowane wcześniej dwa centra logistyczne – w Sadach i we Wrocławiu. Zostały one wyróżnione certyfikatem BREEAM. Wspomniany certyfikat jest stosowany przez największych inwestorów, deweloperów i najemców. System oceny jakości budynku, a także jego wpływu na środowisko, umożliwia certyfikację obiektów handlowych, biurowych i przemysłowych. Podmiot certyfikujący BRE (Building Research Establishment) bierze pod uwagę zarządzanie gospodarką wodną i odpadami oraz dostosowanie budynków do środków transportu miejskiego.

Dalekosiężne planowanie, solidne strategie, ogromna wytrwałość w realizacji wytyczonych celów, międzynarodowy poziom, radzenie sobie z wyzwaniami i elastyczna oferta – to wszystko swoim klientom może zagwarantować przedsiębiorstwo Depenbrock. W przyszłości nadal będzie podążać wytyczoną przez siebie drogą – #AlwaysAhead.

Jeśli chcecie być na bieżąco z realizacjami firmy, zapraszamy na stronę internetową Generalnego Wykonawcy. Znajdziecie tam między innymi zdjęcia z poszczególnych etapów prac. Polecamy również pozostałe kanały komunikacyjne Depenbrock Polska (YouTube i Facebook), gdzie umieszczane są między innymi filmy przedstawiające proces budowy konkretnych obiektów.

 

Zdjęcia arch. Depenbrock
open