Home News MŁODY MALARZ ROKU DEKORAL PROFESSIONAL 2019
MŁODY MALARZ ROKU DEKORAL PROFESSIONAL 2019
0

MŁODY MALARZ ROKU DEKORAL PROFESSIONAL 2019

0
0

Kolejni młodzi malarze mogą ruszać na rynek z tytułem „Młody Malarza Roku Dekoral Professional 2019”. Konkurs pod patronatem Akademii Technicznej i przy współpracy z Turniejem Budowlanym „Złota Kielnia”, miał na celu wyłonienie najlepszych uczniów szkół budowlanych, kształcących się w kierunku malowania i tapetowania wnętrz.

Konkurs „Młody Malarza Roku Dekoral Professional” to doskonała okazja dla młodych, uczących się fachu wykonawców – udział w akcji to nie tylko możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w branży i sposób na podniesienie swojej wartości na rynku pracy ale też nagrody, ogromna satysfakcja i uznanie – uczniów oceniała bowiem wyspecjalizowana kadra nauczycielska oraz znamienite grono praktyków – ekspertów Akademii Technicznej PPG Deco. Partnerami tegorocznej edycji konkursu byli PPG Deco Polska oraz firmy: Graco i FLEX.

Podczas trzystopniowych eliminacji: na poziomie szkolnym, okręgowym oraz centralnym w ramach wielkiego finału podczas targów Budma, młodzi adepci sztuki budowlanej mogli sprawdzić swoją wiedzę zarówno od teoretycznej, jak i praktycznej strony. W finale rywalizowało ze sobą 6 uczniów wyłonionych ze szkół budowlanych z całej Polski. Po teście sprawdzającym teoretyczną wiedzę branżową, uczestnicy przystąpili do zadania praktycznego.  Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu na większości przygotowanej powierzchni efektu betonu architektonicznego przy użyciu tynku Dekoral Professional Akrys 3000 S-S Freestyle. Następie, na centralnie usytuowanym granatowym polu, należało wymalować od szablonu nowe logo marki Dekoral. Na wykonanie zadania uczestnicy mieli 4 godziny. Efekty prac wnikliwie przyglądało się jury sędziowskie.

W tym roku zaszczytny tytuł „Młodego Malarza Roku Dekoral Professional″ wywalczył Kamil Brodowy z Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie, zyskując 167,5. Obok niego, na „pudle” znaleźli się Przemysław Kojtek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nr 5 w Siedlicach (II miejsce, 165 pkt) oraz Mateusz Sambor z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu (III miejsce, 164 pkt). Wszyscy finaliści otrzymali wartościowe nagrody w postaci elektronarzędzi firmy Flex oraz maszyn natryskowych firmy Graco. Ponadto, zwycięzca konkursu wygrał dla swojej szkoły 300l farby Dekoral Professional oraz maszynę natryskową marki Graco. Zapraszamy do obejrzenia relacji z finału a wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 

 

open