Home Inwestycje SPORTOWY OBIEKT ROKU: ARENA LODOWA
SPORTOWY OBIEKT ROKU: ARENA LODOWA
0

SPORTOWY OBIEKT ROKU: ARENA LODOWA

0
0

Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim to nie tylko profesjonalny sport. Jest ona w głównej mierze atrakcją lokalną, której przewodnim celem jest pobudzenie lokalnych społeczności w kontekście aktywnego spędzania czasu – nie tylko na łyżwach…

Arena Lodowa jest pierwszym w Polsce i jedynym tego rodzaju wielofunkcyjnym obiektem sportowym, w którym główną rolę odgrywa kryty tor lodowy przeznaczony do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego (wspomnę tylko, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę, że kubatura naszego kompleksu wynosząca 292 000 m3 jest większa aniżeli płyta Stadionu Narodowego w Warszawie).

Wiele funkcji, wiele aktywności

Dodatkowo obiekt jest wyposażony w lodowisko, które można wykorzystać do jazdy na łyżwach, łyżwiarstwa figurowego, hokeja i curlingu. Ponadto w Arenie znajduje się tor wrotkarski, bieżnia okólna, boisko do piłki siatkowej, boisko do koszykówki, boisko do piłki ręcznej, boisko do halowej piłki nożnej, tenisa ziemnego, badmintona, siłownia wraz ze wszystkimi urządzeniami, sauna, szatnie oraz sale konferencyjne. Na co dzień z Areny Lodowej korzystają sportowcy z całej Polski z kadrą narodową łyżwiarstwa szybkiego na czele oraz z zagranicy. Możemy z pełną powagą stwierdzić, że Arena stała się domem dla polskich łyżwiarzy szybkich. Długo wyczekiwana przez całe środowisko łyżwiarzy szybkich w Polsce inwestycja powstała z inicjatywy prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko oraz Ministra Sportu i Turystyki – Witolda Bańki. Kamień węgielny pod budowę wkopał sam Prezydent Rzeczypospolitej Polski Andrzej Duda. Oficjalne otwarcie miało miejsce 14 grudnia 2017 r.

Gwiazdy Areny

Odwiedzają nas największe gwiazdy łyżwiarstwa w wydaniu krajowym, takie jak Zbigniew Bródka, multimedalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata, Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska – medalistki Igrzysk Olimpijskich, czy wschodząca gwiazda short tracku, Mistrzyni Europy i zdobywczyni Pucharu Świata Natalia Maliszewska. Każdorazowo zapewniamy wszystkim zawodnikom najwyższy poziom w ramach przygotowania optymalnych warunków treningowych. Oczywiście Arena Lodowa to nie tylko zawodnicy krajowi, to również kadry z całego świata, które z coraz większą częstotliwością odwiedzają nasz obiekt, szlifując formę w ramach przygotowania do sezonu i nie tylko. Arena Lodowa stała się istotnym punktem na mapie świata dla profesjonalnych łyżwiarzy, co świadczy o randze naszego obiektu.

Wydarzenia światowej rangi

Arena Lodowa jest przystosowana do organizowania zawodów sportowych najwyższej rangi, ponieważ spełniamy rygorystyczne wymagania Światowej Unii Łyżwiarskiej. Mieliśmy szansę doświadczyć wydarzeń sportowych o międzynarodowym zasięgu. W nieco ponad rok od otwarcia Areny odbyły się już Mistrzostwa Świata juniorów w short tracku i pierwsze w historii naszego kraju zawody z cyklu Pucharu Świata seniorów w łyżwiarstwie szybkim. Czym są te zawody, świadczą liczby – na Puchar Świata do Tomaszowa Mazowieckiego przybyło 238 zawodników z 27 krajów. Ponadto mamy już zakontraktowane kolejne zawody mistrzowskie w 2020 r., tj. Mistrzostwa Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim i następne zawody z cyklu Pucharu Świata seniorów w łyżwiarstwie szybkim jesienią bieżącego roku, ponadto w sierpniu zostanie uruchomiony duży tor, co pozwala nam stwierdzić że Arena Lodowa, w tym czasie – w środku lata – w Europie będzie jedyną tak wielką dostępną ślizgawką!

Arena dla wszystkich

Arena Lodowa to nie tylko profesjonalny sport. Jest ona w głównej mierze atrakcją lokalną, której przewodnim celem jest pobudzenie lokalnych społeczności w kontekście aktywnego spędzania czasu – nie tylko na łyżwach, ponieważ w okresie wiosna/lato/jesień obiekt oferuje atrakcje w postaci udostępniania toru na potrzeby rolek, udostępnia boisko do piłki ręcznej, boisko do piłki siatkowej, kort tenisowy, bieżnię tartanową, siłownię czy saunę. Ponadto nasz obiekt jest miejscem wydarzeń kulturalnych. Dotychczas odbyły się chociażby koncerty Bajmu, Agnieszki Chylińskiej czy też Polish Jazz Festival. Ponadto w Arenie odbywają się inne eventy oraz targi, które, szczególnie w okresie wiosna/lato/jesień, staną się istotnym akcentem na rozrywkowej mapie Tomaszowa Mazowieckiego i całego regionu.

Krzysztof Ignatowicz Tomaszowskie Centrum Sportu Sp. z o.o.

open