Home Builder 4Young Architects PARTNERZY STRATEGICZNI 7 EDYCJI PROGRAMU B4YA
PARTNERZY STRATEGICZNI 7 EDYCJI PROGRAMU B4YA
0

PARTNERZY STRATEGICZNI 7 EDYCJI PROGRAMU B4YA

0
0

Ruszyła kolejna – siódma edycja programu Builder for the Young Architects. B4YA – społeczny program edukacyjny zainicjowany w 2013 roku. Od początku realizowany jest przez miesięcznik Builder przy współpracy z wiodącymi firmami z branży budowlanej.

BIMobject Poland  Sp. z o. o.

BIMobject Poland zajmuje się sprzedażą usług programistycznych dla branży AEC Architecture, Engineering, Construction, a korzystając profesjonalnej kadry o wysokich kompetencjach programowania, zajmuje się również pracami badawczo rozwojowymi, rozwijając ten dynamiczny sektor rynku. BIMobject oferuje działalność związaną z doradztwem w zakresie informatyki, oprogramowania dla architektury, a także działalność związaną z zarządzaniem urządzeniami informatycznymi, działalność usługową w zakresie technologii informatycznych i komputerowych. BIMobject oferuje także działalność w zakresie specjalistycznego programowania, projektowania BIM oraz zarządzanie bazą danych modeli w zakresie stron internetowych. Dzięki dostarczanym przez nas bezpłatnym rozszerzeniom do oprogramowania ArchiCAD, Revit czy SketchUp obiekty BIM dostępne na portalu bimobject.com można w prosty i intuicyjny sposób bezpośrednio umieścić w opracowywanym przez użytkownika projekcie.

Cemex Polska Sp. z o. o.

CEMEX Polska należy do krajowej czołówki producentów cementu, betonu towarowego i kruszyw. Korzystając z doświadczeń, wiedzy i kapitału międzynarodowego koncernu, CEMEX Polska stosuje międzynarodowe uznane standardy produkcji i zarządzania, dostarczając na rynek polski materiały budowlane najwyższej jakości. Wizja CEMEX Polska ma pomóc wszystkim pracownikom w lepszym zrozumieniu wspólnej drogi do sukcesu. CEMEX opiera ją na czterech filarach: swoich pracownikach, klientach, rentownych rynkach i zrównoważonym rozwoju.

Klinkier Przysucha SA

Firma Klinkier Przysucha od 1972 roku specjalizuje się w produkcji wyrobów klinkierowych, odznaczających się najwyższą jakością, trwałością i wyjątkową estetyką. W ofercie firmy można znaleźć kompleksowe rozwiązania dla budynków w każdym stylu, począwszy od płytek elewacyjnych o bogatej kolorystyce poprzez systemy schodowe i parapety, na elementach małej architektury kończąc. W jej skład wchodzą m. in. daszki czy kształtki ogrodzeniowe.

H+H Polska Sp. z o. o.

H+H należy do duńskiej Grupy H+H, jednego z wiodących producentów i dostawców elementów ściennych z betonu komórkowego i silikatów w Europie. Na polskim rynku firma jest obecna od 2006 roku i konsekwentnie ugruntowuje swoją pozycję, dostarczając kompletną gamę produktów z betonu komórkowego i silikatów. W branży, na którą dzisiaj składają się kompleksowe, czasochłonne i drogie procesy budowlane, grupa H+H rości sobie prawo do opracowania prostych i coraz doskonalszych metod budowlanych dla swoich klientów.

Peri Polska Sp. z o. o.

Firma PERI Polska, założona w 1969 roku, jest jednym z największych światowych producentów deskowań i rusztowań. Poza siedzibą główną i zakładem produkcyjnym w Weissenhorn koło Ulm w Niemczech, działa na świecie ponad 60 spółek córek i 120 centrów logistycznych. Firma zatrudnia ponad 8 100 pracowników i wygenerowała obrót 1,3 miliarda € za 2016 rok. Nazwa firmy pochodzi od greckiego przedrostka “peri” oznaczającego otaczanie. PERI oferuje odpowiedni system deskowaniowy do każdej budowli betonowej oraz jej części. Rusztowania PERI można wykorzystać do wielu zastosowań – zarówno jako rusztowanie ramowe, jak i modułowe: duża elastyczność zastosowania skutkuje wysokim wykorzystaniem materiału.

Polbruk SA

Największy, obecny na polskim rynku producent kostki brukowej i wyrobów drogowych w Polsce, stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. Wsparcie ze strony lidera pozwala wciąż się rozwijać i wprowadzać na rynek produkty wyraźnie podnoszące jakość i komfort życia. Bogate portfolio realizacji, 18 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w całej Polsce, szeroka sieć dystrybucji oraz najlepsi eksperci czynią z Polbruk SA pewnego partnera handlowego – firmę nie tylko o ugruntowanej pozycji na rynku, ale również stawiającą przed sobą wciąż nowe cele.

Ponzio Polska Sp. z o. o.

Firma Ponzio jest producentem aluminiowych systemów budowlanych, które wykorzystywane są w konstrukcjach okienno-drzwiowych, ścian fasadowych, ogrodów zimowych, osłon przeciwsłonecznych, jak również w wyspecjalizowanych rozwiązaniach różnego typu, m.in. w konstrukcjach przeciwpożarowych. Innowacyjne rozwiązania systemowe, zastosowane w budynkach o różnorodnym przeznaczeniu, spełniają rygorystyczne wymogi energooszczędności, komfortu oraz bezpieczeństwa. Systemy produkowane przez Ponzio posiadają niezbędne dopuszczenia do stosowania w budownictwie, a lakiernie i anodownie Grupy Ponzio należą do największych w Europie. Legitymują się certyfikatami jakości Qualicoat w zakresie lakierowania proszkowego oraz Qualanod w zakresie anodowania. Chronią również naturalne środowisko. Grupa Ponzio eksportuje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów leżących na różnych kontynentach. Obiekty zaprojektowane oraz wykonane w systemach Ponzio można więc zobaczyć w wielu krajach na całym świecie, gdzie współtworzą obraz nowoczesnej architektury.

Saint-Gobain Building Glass Polska

Saint-Gobain Building Glass Polska jest wiodącym dostawcą najwyższej jakości produktów i rozwiązań szklanych dedykowanych na rynek szkła okiennego, do wnętrz oraz fasad. Działania  koncentrują się na zapewnieniu klientom wartości dodanej poprzez dostęp do innowacyjnych rozwiązań, wartościowego serwisu oraz aktywną promocję rozwiązań wśród klientów ostatecznych i architektów. Oferta Saint-Gobain Building Glass Polska obejmuje szeroki asortyment szkła bazowego do wszelkich typów zastosowań (Saint-Gobain Innovative Materials Sp. z o.o. Oddział Glass) oraz nowoczesne produkty  i rozwiązania szklane zapewniających bezpieczeństwo, komfort i piękno (Saint-Gobain Polska Sp. z o.o. Oddział Glassolutions) w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej.

Soudal Sp. z o. o.

Soudal jest największym na świecie producentem pian poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej dla profesjonalistów i odbiorców indywidualnych. Dzięki systematycznym inwestycjom w badania i rozwój, otwarciu na innowacyjne rozwiązania i dostosowanie do potrzeb lokalnych rynków osiągnął wiodącą pozycję na międzynarodowym rynku chemii budowlanej. Soudal specjalizuje się w produkcji nowoczesnych i ekologicznych materiałów chemicznych dla budownictwa oraz wielu gałęzi przemysłu. Firma jest ekspertem w segmencie montażowych pian poliuretanowych w areozlu oraz mas hybrydowych wykorzystujących własną opatentowaną technologię SMX. Wszystkie produkty cechuje innowacyjność, wysoka jakość, zgodność z polskimi i europejskimi normami.

STO Sp. z o.o.

Sto Sp z o.o. powstała w maju 1996 r. Jest filią międzynarodowego koncernu Sto SE & Co. KGaA z siedzibą w Niemczech. Klienci Sto obsługiwani są w systemie dystrybucji bezpośredniej przez 11 centrów sprzedaży i 2 partnerów handlowych StoExpert na terenie całej Polski oraz przeszło pięćdziesięciu doradców handlowych i doradców technicznych. Długotrwały sukces przedsiębiorstwa nie może opierać się jedynie na dobrych produktach. Firma Sto to czołowy specjalista w dziedzinie izolacji cieplnych dla elewacji, budownictwa i domów. Dzięki izolacji cieplnej można w sposób efektywny obniżyć koszty ogrzewania. Sto oferuje kompletny program produktów do dekoracji wnętrz, profesjonalnych farb elewacyjnych i wewnętrznych, tynków, systemów podwieszanych, elewacji wentylowanych oraz systemów akustycznych. W swojej misji firma Sto kieruje się hasłem “Budować świadomie”. Produkty firmy Sto spełniają najwyższe wymagania dotyczące wydajności energetycznej, a techniki prewencyjne łączą ekologię i ekonomię – wszystko to z myślą o budowaniu w zrównoważony ekologicznie sposób.

VELUX Polska Sp. z o. o.

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce. Oferta firmy VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy, okien do płaskiego dachu, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku. Firma VELUX aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, wspierające organizacje społeczne, które realizują projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży.

Wiśniowski Sp z o. o. S. K. A.

Wiśniowski to ponad 29 lat kompetencji w branży budowlanej. Centrum technologiczno-produkcyjne zapewnia jakość i najwyższe standardy, a stałe doskonalenie personelu, produktów i linii technologicznych przyczyniają się do powstania produktów na najwyższym poziomie. Firma Wiśniowski wytrwale realizuje swoje aspiracje i cele, którymi jest stały rozwój i osiągnięcie pozycji światowego lidera branży bram i ogrodzeń. We własnym biurze konstrukcyjnym i wydziałach pomocniczych powstaje większość elementów i podzespołów. Wytwarzanie wyrobów na światowym poziomie wymaga stosowania innowacyjnych technologii: automatyzacja produkcji zapewnia powtarzalność i dokładność; efektywne procesy gwarantują utrzymanie konkurencyjnej ceny; najlepsze surowce składają się na najlepszy wyrób. Dzięki temu Firma Wiśniowski zachowuje pełną kontrolę nad produktem.

WSC Szymanik i S-ka Sp. z o. o.

Firma WSC Witold Szymanik i S-ka działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Jej misją jest dostarczanie najnowocześniejszego oprogramowania dla potrzeb architektury i budownictwa. Istotnym elementem działalności firmy są też szkolenia. WSC Witold Szymanik i S-ka jest przedstawicielem szeregu wiodących firm informatycznych, w tym firm SOLIBRI (analizy modeli BIM), ABVENT (wizualizacje ARTLANTIS i TWINMOTION), OrthoGraph (program FloorPlan do inwentaryzacji) oraz Eptar (do modelowania zbrojeń). Firma dostarcza również programy ArchiFrame (budownictwo drewniane) i Rhinoceros (modelowanie). Najważniejszym produktem w ofercie WSC jest program ARCHICAD firmy GRAPHISOFT. ARCHICAD jest nowoczesnym systemem projektowania w technologii BIM, przeznaczonym do wykonywania wszelkich opracowań w zakresie architektury i budownictwa oraz do modelowania inwestycji. Zintegrowane informacji o inwestycji w modelu BIM pozwala panować nie tylko nad jej formą i aspektami technicznymi, ale też nad harmonogramem i kosztami. Wymiana danych jest możliwa praktycznie ze wszystkimi programami inżynierskimi (Open BIM). Ułatwia to współpracę międzybranżową niezależnie od posiadanego oprogramowania.

 

open