Home Materiały i Technologie HUNTER DOUGLAS WPROWADZA NA RYNEK SUFIT HEARTFELT® BAFFLE
HUNTER DOUGLAS WPROWADZA NA RYNEK SUFIT HEARTFELT® BAFFLE
0

HUNTER DOUGLAS WPROWADZA NA RYNEK SUFIT HEARTFELT® BAFFLE

0
0

Wielokrotnie nagradzany modułowy system sufitów filcowych oraz okładzin ściennych HeartFelt®, opracowany przez Hunter Douglas Architectural, zyskuje nowe zastosowanie dzięki wprowadzeniu wersji Baffle do wykonywania sufitów.

Wielokrotnie nagradzany modułowy system sufitów filcowych oraz okładzin ściennych HeartFelt®, opracowany przez Hunter Douglas Architectural, zyskuje nowe zastosowanie dzięki wprowadzeniu wersji Baffle do wykonywania sufitów. Sufity tego typu są idealnym rozwiązaniem dla wielu sektorów budowlanych, wszędzie tam, gdzie potrzebne jest ograniczenia hałasu i pogłosu. Sufity HearFelt Baffle nadają się szczególnie do poprawienia akustyki w salach koncertowych, teatrach, salach konferencyjnych i przestrzeniach biurowych, oraz wszędzie tam, gdzie wysoka jakość dźwięku jest szczególnie ważna.

Sufity HeartFelt® zaraz po ich wprowadzeniu w 2017 roku, zdobyły nagrodę Red Dot, zaś systemy ścienne HeartFelt otrzymały ją w roku 2019. Od tego czasu Hunter Douglas Architectural ciągle rozwijał gamę produktów, udostępniając architektom oraz projektantom coraz szerszą paletę nowych elementów, pozwalających na tworzenie designu na wysokim poziomie. Podobnie jak systemy sufitowe i ścienne HeartFelt, Baffle wykonane są również z nietkanych, formowanych termicznie włókien PES, klasyfikowanych ogniowo jako B-S1, d0. Baffle HeartFelt mają szerokość od 40 do 100 mm szerokości i są dostępne w wysokościach 100-500 mm i w maksymalnej długości 2000 mm.

Nowe wymiary baffli i modułów nie zmieniły dobrych właściwości akustycznych HeartFelt®, które teraz jeszcze elastyczniej mogą być kształtowane, w zależności od rozmiaru i liczby baffli na metr kwadratowy.

Pieter van Rees, Business Development Manager w firmie Hunter Douglas Architectural, powiedział: „Komfort akustyczny w każdym wnętrzu jest kluczowym aspektem przy projektowaniu, gdyż słaba akustyka może wpływać na zdrowie, komunikację, bezpieczeństwo, produktywność i proces uczenia się. Niezależnie czy w miejscu pracy, sali wykładowej czy budynku publicznym, dobra akustyka jest istotną kwestią. Podobnie jak w przypadku naszych pozostałych rozwiązań sufitowych o wysokich parametrach, baffle HeartFelt® są kolejnym innowacyjnym i zaawansowanym systemem, który pomaga stworzyć odpowiednią atmosferę i precyzyjnie zarządzać akustyką. W następstwie szybkiego sukcesu rynkowego sufitów i okładzin ściennych HeartFelt®, stworzenie baffli jest naturalnym krokiem w rozwoju palety tych produktów. Sufity baffle są popularne wśród śledzących trendy architektów i projektantów, ponieważ łączą w sobie świetny design z komfortem użytkownika, są łatwe w montażu oraz zapewniają wygodny dostęp do przestrzeni nad podwieszanym sufitem.

Baffle HeartFelt® są dostępne w pięciu odcieniach szarości – od białego do czarnego. Cechują się odpornością na brud i kurz, co oznacza, że są łatwe w utrzymaniu. Lamele są instalowane na nowo opracowanym systemie podwieszania, gdzie każdy panel jest łączony stalowym klipsem z szyną nośną. Sufity baffle montowane są  na dźwigarkach przy pomocy specjalnych zacisków przesuwnych, a końce baffli mogą być wykończone w jednym z trzech wariantów: bez zaślepki, z zaślepką składaną lub oddzielną zaślepką.

 Hunter Douglas Architectural z dumą informuje o zdobytych certyfikatach ekologicznych: HeartFelt® zdobył certyfikat C2C Bronze i w 100 procentach nadaje się do recyklingu lub ponownego użycia.

open