Home Realizacje WARSAW UNIT WIEŻOWIEC ZE SMOCZĄ SKÓRĄ
WARSAW UNIT WIEŻOWIEC ZE SMOCZĄ SKÓRĄ
0

WARSAW UNIT WIEŻOWIEC ZE SMOCZĄ SKÓRĄ

0
0

Na warszawskiej Woli powstaje nowe centrum biznesowe, a Rondo Daszyńskiego jest jego sercem. Rośnie tu najwyższy w tym rejonie wieżowiec. Mowa o Warsaw Unit, który wyróżnia nie tylko wysokość, ale także oryginalna elewacja. 

Mierzący 202 metry wysokości budynek został usytuowany na południowo- -wschodnim narożniku Ronda Daszyńskiego – nowego centrum finansowego Warszawy. Przy projektowaniu budynku uwzględniono liczne uwarunkowania urbanistyczno- przestrzenne, tj. układ komunikacyjny, ruch pieszy, sąsiednią zabudowę, jej skalę i gabaryty. W efekcie powstał budynek, który stanowi dominantę ul. Prostej i Pańskiej. Jednocześnie tworzy przy Rondzie Daszyńskiego „bramę do serca miasta” od strony ul. Kasprzaka – czyli od strony zachodniej.

Bryła budynku to zestaw przenikających się prostopadłościanów o wypracowanych proporcjach. Część przyziemia to przede wszystkim czterokondygnacyjne lobby dostępne z trzech stron. Duże płaszczyzny przeszklenia o szerokich podziałach dają efekt otwartości budynku na otoczenie. Szklane elementy konstrukcyjne fasady podkreślają jej transparentność. Dzięki temu powstaje wrażenie, że ruch uliczny miesza się z życiem wewnątrz budynku.


Cały artykuł do znalezienia za darmo w wersji cyfrowej. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Builder Polska z App Store i Google Play lub wejść na naszą stronę e.buildercorp.pl i zarejestrować się.

open