Home News BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE W TECHNOLOGII PREFABRYKACJI
BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE W TECHNOLOGII PREFABRYKACJI
0

BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE W TECHNOLOGII PREFABRYKACJI

0
0

Pekabex jako pierwszy w kraju wprowadza kompleksowy system  budownictwa mieszkaniowego w technologii prefabrykacji. Firma opublikowała dziś wyniki prac nad nowoczesnym 'Systemem Pekabex’ dla budynków mieszkalnych.Gotowe elementy mają służyć szybkiemu, bezpiecznemu oraz ekonomicznemu budowaniu wygodnych i ciekawych architektonicznie osiedli.

Największy producent prefabrykatów w Polsce udostępnił katalogi dedykowane dla inwestorów, deweloperów i biur projektowych, zainteresowanych realizacją budynków z wykorzystaniem technologii prefabrykacji. „System Pekabex – Budynki Mieszkalne, to odpowiedź na poszukiwanie przez rynek efektywnej, a jednocześnie gwarantującej jakość, metody budowania tych obiektów – mówi Marta Sattlberger, wicedyrektor Działu Generalnego Wykonawstwa Pekabex – Wierzymy, że tworzymy rozwiązania, które będą przyszłością budownictwa mieszkaniowego w kraju.

Pekabex, polska firma działająca od 1972 r., od lat buduje na dużą skalę osiedla mieszkaniowe w Skandynawii. Utworzone w 2017 r. Centrum Badań i Rozwoju Pekabex przyczyniło się do rozwoju innowacyjnych produktów – m.in. ścian  wyposażonych w instalację elektryczną, a także gotową elewację i  zamontowane okna i parapety. Elementy produkowane w warunkach fabrycznych pozwalają na ciągłą kontrolę jakości, jak również całoroczną realizację na placu budowy. Gotowy System oznacza nie tylko zupełnie nowe otwarcie w branży budowlanej, lecz także zwrócenie uwagi na aspekt ekologiczny, w tym prace nad zmniejszaniem śladu węglowego w budownictwie.

W kwietniu 2020 r. Spółka PFR Nieruchomości ogłosiła podpisanie z Pekabex, jako Generalnym Wykonawcą, umowy w rządowym programie mieszkaniowym na budowę osiedla z prefabrykatów w Toruniu. Jak mówią przedstawiciele Pekabex, to impuls do dalszych prac badawczo-rozwojowych oraz szansa na wzrost zainteresowania przez firmy deweloperskie metodą budowania w Systemie.

Katalogi do pobrania: https://pekabex.pl/pl/695-pekabex-wprowadza-na-rynek-pierwszy-modulowy-system-budownictwa-mieszkaniowego-w-kraju

open