Home Biznes i Ludzie BRANŻA KONTRA COVID-19
BRANŻA KONTRA COVID-19
0

BRANŻA KONTRA COVID-19

0
0

„Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono”. Epidemia koronawirusa to test dla nas wszystkich – sprawdzian z solidarności. Zdaje go też branża budowlana i jak do tej pory udowadnia, że ludzie oraz firmy z tego sektora mają wielkie serca. 

„Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono”. Epidemia koronawirusa to test dla nas wszystkich – sprawdzian z solidarności. Zdaje go też branża budowlana i jak do tej pory udowadnia, że ludzie oraz firmy z tego sektora mają wielkie serca. W ciągu kilkunastu tygodni zainicjowano i przeprowadzono setki działań mających na celu wsparcie służb medycznych. Zdajemy raport z wybranych przedsięwzięć, o wszystkich na bieżąco informujemy w naszym serwisie builderpolska.pl.

Firma ALSTAL przekazała specjalistyczny sprzęt do dezynfekcji pomieszczeń Do Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu trafiło urządzenie do dekontaminacji SENTINELroom o wartości 123 000 zł. Ten specjalistyczny sprzęt pozwala na usuwanie oraz unieszkodliwianie organizmów patogennych z pomieszczeń szpitala.

Fot. arch. Grupa Alstal

– Doceniając wytrwałą i dzielną pracę wszystkich pracowników służby medycznej, postanowiliśmy wesprzeć ich w codziennej walce o nasze zdrowie. Jako grupa firm działająca na lokalnym rynku czujemy się zobowiązani do udzielenia wsparcia w tym trudnym czasie. Serdeczne podziękowania kieruję do pana Ryszarda Brejzy, Prezydenta Miasta Inowrocław, a także do wszystkich pracowników naszych spółek za zainicjowanie akcji. Nadmienię, że nie jest to jedyna inicjatywa, w którą się zaangażowaliśmy. Nie możemy być obojętni, po prostu musimy pomagać – mówi Jarosław Szczupak, Prezes Zarządu ALSTAL Grupa Budowlana (fot.).

Urządzenie SENTINELroom zostało ufundowane przez firmy wchodzące w skład Grupy ALSTAL: ALSTAL Grupa Budowlana, Alstal Konstrukcje, Alstal Beton, Alstal Dom, Rąbin Park, a także Sanatorium Modrzew.

Piękny gest spółek Grupy VINCI Osiem firm z branży budowlanej, należących do francuskiej Grupy VINCI, zjednoczyło siły, aby wesprzeć szpitale w całej Polsce. Akcją #Razemdlaszpitali uruchomili realną pomoc dla tych, którzy walczą o nasze życie i zdrowie, nierzadko nie mając do tego podstawowych narzędzi. Inicjatywa Warbud SA, ATEM-Polska, Axians Networks Poland, Eurovia Polska, Freyssinet Polska, Menard Polska, Soletanche Polska, VINCI Immobilier Polska to konkretna odpowiedź na zapotrzebowanie. Pomoc dotarła do 21 placówek medycznych w 16 miastach Polski. – Za kwotę ponad 250 tys. zł wspólnie zakupiliśmy 30 000 szt. maseczek chirurgicznych, 3 000 litrów płynu do dezynfekcji, 1630 szt. przyłbic ochronnych oraz 57 000 rękawic ochronnych. Wszystkie atestowane i zgodne z unijnymi regulacjami – precyzuje Agnieszka Wąsowska, Członek Zarządu Fundacji „Warbud – Warto Pomagać”, koordynator akcji.

Fot. arch. Warbud

Ceramika Paradyż ponownie wsparła szpitale
Wraz ze wzrostem liczby zachorowań i koniecznością minimalizowania ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 pojawiła się nowa potrzeba wybudowania przy szpitalach namiotów do triażu. Powstałe polowe izby przyjęć umożliwiają bezpieczną segregację i separację osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Ceramika Paradyż przekazała szpitalom, które zgłosiły taką potrzebę, blisko 800 metrów kwadratowych płyt tarasowych o wartości 145 tys. złotych. Dzięki ich zastosowaniu podłoże w namiotach może być nie tylko szybko zamontowane, ale przede wszystkim ich użycie umożliwia skuteczną dezynfekcję, pozwala utrzymać higienę i ułatwia pracę medykom. To nie jedyna forma pomocy przekazana przez polskiegoproducenta płytek ceramicznych w ostatnim czasie. W marcu Ceramika Paradyż wsparła finansowo Świętokrzyskie Centrum Onkologii, Tomaszowskie Centrum Zdrowia, a dla powiatowego szpitala w Opocznie zakupiła sprzęt medyczny w postaci kombinezonów ochronnych, maseczek z filtrem FFP3 oraz płynów do dezynfekcji rąk.


UWAGA

Cyfrowe wydania dostępne bezpłatnie!
Aktualny numer magazynu Builder, numery archiwalne oraz pozostałe publikacje z Biblioteki Buildera do pobrania bezpłatnie w wersji cyfrowej: na urządzenia mobilne (tablet, smartfon) w bezpłatnej aplikacji Builder Polska dostępnej w App StoreGoogle Play; do przeglądania na komputerach w dowolnej przeglądarce na stronie e.buildercorp.pl.

open