Home News Cyfrowe targi R+T w lutym 2021 r.
Cyfrowe targi R+T w lutym 2021 r.
0

Cyfrowe targi R+T w lutym 2021 r.

0
0

Targi R+T, które odbędą się w 2022 roku połączą wcześniej branżę wirtualnie. Cyfrowe targi potrwają od 22 do 25 lutego 2021 r. Nagroda za innowacyjność targów R+T stanowi główny element koncepcji imprezy hybrydowej.

Organizowane przez Targi Stuttgarckie targi R+T  wchodzą na nową drogę. Targi R+T – wiodące na świecie Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych – przedłużają swoją ofertę na przestrzeń wirtualną i przygotowują w związku z tym format imprezy hybrydowej: od 22 do 25 lutego 2021 r. Uczestnicy cyfrowych targów R+T otrzymają możliwość prezentacji  nowych innowacyjnych produktów na platformie międzynarodowej i szerokiego transferu wiedzy w ramach branży. Koncepcję uzupełnią hybrydowe wydarzenia ramowe, które będą zarówno transmitowane online na platformie cyfrowych targów R+T, jak i organizowane na miejscu w Stuttgarcie. „Dzięki cyfrowym targom R+T chcielibyśmy umożliwić naszym wystawcom i partnerom dostęp do naszej światowej sieci odwiedzających, aby w tych ramach zaprojektowane na 2021 rok nowe produkty mogły być szczegółowo zaprezentowane. Jest to nadrzędny cel cyfrowych targów R+T. Dlatego też przyznanie nagrody za innowacyjność targów R+T stanowi główny element koncepcji imprezy”, powiedział Sebastian Schmid, dyrektor działu technologii Targów Stuttgarckich. „Cyfrowe formaty imprez nie zastąpią i nie mogą zastąpić targów na żywo. Targi R+T są i pozostaną najważniejszą imprezą branży RTS. Cyfrowe targi R+T przygotowaliśmy jako nowy format, jako uzupełnienie do fizycznej współpracy na targach R+T 2022 w Stuttgarcie i chcielibyśmy tym samym już w 2021 r. połączyć branżę wirtualnie.

Platforma opiera się na trzech filarach

Koncepcja targów R+T pozostaje ta sama: wystawcy zaprezentują zagranicznym odwiedzającym targi swoje nowe produkty, a dzięki różnorodnemu programowi referatów  możliwy będzie transfer wiedzy. Ponadto branża będzie mogła wymieniać opinie i połączyć się online. Dokładnie na tych filarach opiera się platforma cyfrowych targów R+T:

W Expo Area znajdzie się salon dla wystawców, podzielony na różne kategorie produktów. W poszczególnych halach tematycznych odwiedzający będą mogli na wirtualnych stoiskach targowych zorientować się w różnorodnych innowacjach i nowościach branży, przykładowo dzięki materiałom informacyjnym, które będą dostępne do pobrania, szczegółowym wideoprezentacjom produktów lub warsztatami i prelekcjami na żywo. Ponadto wystawcy będą mogli nawiązać bezpośredni kontakt z odwiedzającymi na czacie tekstowym lub wideo.

Dodatkowo na platformie będzie Exhibitor Forum. Tutaj wystawcy będą mogli wstawiać 15-minutowe prezentacje, podczas których odwiedzający będą mogli uzyskać informacje o nowych produktach oraz o aktualnej sytuacji na rynkach światowych.

 W Conference Area przez cały okres targów będą transmitowane na żywo fachowe referaty dotyczące aktualnych priorytetowych tematów branży (gastronomia, innowacja, rzemiosło, architektura), które w dużej mierze zostaną przygotowane jako impreza hybrydowa. Uczestnicy będą więc mogli wszędzie na świecie śledzić na żywo program konferencji – bez konieczności bycia na miejscu.

Także po edycji na żywo w dniach od 22 do 25 lutego 2021 r. cała platforma  cyfrowych targów R+T łącznie ze stoiskami wystawców i programem referatów będzie dostępna jeszcze przez cały rok – aż do targów R+T 2022.

Bogaty program ramowy cyfrowych targów R+T

Na trwającą cztery dni cyfrową edycję targów R+T przygotowano już wszechstronny program forów i warsztatów, który dotyczy wielu tematów i trendów i tym samym jest skierowany do różnych grup zainteresowanych:

Pierwszy dzień (22.02.2021 r.) Conference Area zgodnie z mottem „R+T meets INTERGASTRA” będzie stał pod znakiem gastronomii. Podczas szerokiego panelu dyskusyjnego wybitni przedstawiciele branży gastronomicznej i hotelarskiej dadzą przegląd aktualnych tematów i trendów w zakresie produktów „outdoor”. Następnie publiczności na miejscu lub podczas transmisji na żywo zostaną zaprezentowane różne referencyjne projekty gastronomiczne, przykładowo z branży hotelarskiej, restauracje, kawiarnie, lodziarnie lub ogródki piwne.

Głównym elementem cyfrowego formatu edycji będzie nagroda za innowacyjność targów R+T, która przyznana równolegle do dnia gastronomii. Przed południem jury wyda ostateczny werdykt z wyłączeniem publiczności. W związku z tym zostaną wyłonieni zdobywcy nagrody za innowacyjność. Wieczorem w ramach zamkniętej imprezy branżowej zostaną wręczone nagrody za innowacyjność. Po raz pierwszy nagrody może otrzymać kilku zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Odwiedzający cyfrowe targi R+T  będą mogli to obejrzeć podczas transmisji na żywo.

We wtorek (23.02.2021 r.) – w Dniu Innowacji – zostaną przedstawieni laureaci nagrody za innowacyjność targów R+T. Podczas krótkich, ale bardzo informacyjnych websessions laureaci nagrody za innowacyjność otrzymają możliwość prezentacji swoich nowych produktów i tym samym podstawę ich wyróżnienia. Odwiedzający cyfrowe targi R+T będą więc mogli się zorientować w nowych produktach i innowacjach branży.

Trzeciego dnia imprezy (24.02.2021 r.) organizatorzy zajmą się rzemiosłem.
Podczas różnych warsztatów organizowanych przez biorących udział zrzeszenia, takie jak Niemieckie Zrzeszenie Rolet i Osłon Przeciwsłonecznych (BVRS), Zrzeszenie producentów Bram (BVT), Związek Przemysłowy Tekstyliów Technicznych, Rolet i Osłon Przeciwsłonecznych (ITRS) i innych partnerów odwiedzający będą mogli odświeżyć i rozszerzyć swoją fachową wiedzę w zakresie wewnętrznych
i zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, bram oraz smart home.

Czwartego i ostatniego dnia cyfrowych targów R+T w Conference Area odwiedzający będą mogli śledzić krajowy kongres nt. architektury i projektowania stoisk targowych, ARCHIKON 2021, zarówno podczas transmisji na żywo, jak i na miejscu. Jako uzupełnienie podczas wszystkich czterech dni imprezy pod hasłem  „Architecture Highlights“ odbędzie się 90-minutowa websession z aktualnymi referatami na żywo. W centrum uwagi będą produkty branży i wymiana opinii między ekspertami. Uczestnicy będą mogli zebrać cenne punkty szkoleniowe. „Cieszymy się, że mamy u boku kompetentnych partnerów, Architektenkammer Baden-Württemberg i Institut Fortbildung Bau (IFBau)” powiedział Sebastian Schmid.

Dzięki tak bogatemu programowi cyfrowa edycja targów R+T będzie w lutym 2021 r. platformą innowacji i informacji dla branży RTS. Dla odwiedzających udział w cyfrowych targach R+T będzie bezpłatny.


Zdjęcia: Cyfrowe Targi R+T

open