Home Aktualności Okulary ochronne MILWAUKEE® – maksymalne bezpieczeństwo oczu dla profesjonalistów
Okulary ochronne MILWAUKEE® – maksymalne bezpieczeństwo oczu dla profesjonalistów
0

Okulary ochronne MILWAUKEE® – maksymalne bezpieczeństwo oczu dla profesjonalistów

0
0

Okulary ochronne to jeden z kluczowych środków ochrony indywidualnej dla osób pracujących w budownictwie, obróbce materiału czy obsługujących maszyny na linii produkcyjnej. Firma MILWAUKEE® przygotowała aż cztery rodzaje okularów dedykowanych specjalistom, które zapewniają pełne bezpieczeństwo oczu podczas ciężkich zadań. To niezbędny sprzęt dla osób pracujących w warunkach, które powodują, że oczy są narażone na takie czynniki, jak pył, odpryski materiałów czy duże natężenie światła.

Dobór odpowiednich okularów i szkieł powinien być uzależniony od wykonywanych zadań i miejsca pracy. W ofercie MILWAUKEE® dostępne są: klasyczne okulary ochronne, okulary ochronne odporne na zarysowania, okulary premium oraz model premium z uszczelką. Klasyczne okulary ochronne są niezwykle lekkie, ważą tylko 25 gram, dzięki czemu pracownik może je nosić przez cały dzień bez odczucia dyskomfortu. Elastyczne zauszniki nieuciskające głowę i pełna regulacja noska gwarantują wygodę noszenia (także jednocześnie z maską ochronną) nawet przez cały dzień pracy.

Wszystkie okulary ochronne są dostępne w wersjach ze szkłami bezbarwnymi oraz przyciemnianymi. Te drugie polecane są profesjonalistom, którzy pracują w intensywnym natężeniu światła zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Okulary ochronne Premium są także dostępne ze szkłami bezbarwnymi i przyciemnianymi oraz posiadają elastyczne zauszniki i miękkie noski, które gwarantują użytkownikowi pełen komfort. Jednocześnie okulary Premium są wyposażone w szkła niezaparowujące i odporne na zadrapania. Podobnie jak w przypadku klasycznych okularów, tego typu szkła są idealne dla osób pracujących w maskach oddechowych lub tych, które podczas pracy zmieniają jej tryb z wewnętrznego na zewnętrzny.

Okulary ochronne Premium wyposażone są w specjalną uszczelkę, dzięki czemu zapewniają użytkownikowi dodatkową ochronę przed odpryskami i odłamkami. W razie potrzeby uszczelka może być zdejmowana. Do tego modelu dołączane jest specjalne, miękkie etui. Z kolei model okularów ochronnych odporny na zarysowania jest wyposażony w wyjątkowo trwałe, odporne na zadrapania szkła, które jednocześnie nie zaparowują. Szkła można łatwo wyczyścić bez ich uszkodzenia i są bardzo lekkie, dzięki czemu zapewniają komfort podczas noszenia. Wszystkie okulary ochronne dostępne w ofercie MILWAUKEE® są zgodne z normami zharmonizowanymi EN166 i EN170/EN172. Wkrótce do oferty dołączą również okulary ochronne z soczewkami powiększającymi, które także będą odporne na zarysowania i wyjątkowo lekkie. Okulary będą dawały możliwość wyboru powiększenia obrazu o jedną z czterech wartości: +1 / +1,5 / +2 / +2,5.

Bezpieczeństwo pracy to podstawa jej wykonywania. Szczególnie uważnie należy podejść do zabezpieczenia oczu, ponieważ ewentualny uraz oka może być niestety nieodwracalny w skutkach. Jeżeli w trakcie pracy oczy są narażone na odpryski materiałów (np. na tynk, opiłki metalu czy drzazgi), substancje chemiczne czy duże natężenie światła, to niezbędnym środkiem ochrony indywidualnej dla pracownika są dobre okulary ochronne. Warto zainwestować w takie, które spełniają normy i jednocześnie gwarantują komfort noszenia. Okulary ochronne MILWAUKEE® dzięki najwyższej jakości zapewniają pełne bezpieczeństwo oczu użytkownika podczas pracy.

open