Home Architecture Design Pasja, design, indywidualizm…
Pasja, design, indywidualizm…
0

Pasja, design, indywidualizm…

0
0

Kiedyś fantazja, dzisiaj rzeczywistość. Czy da się wybudować designerski basen, który przetrwa 100 lub więcej lat? Dzisiaj to możliwe z firmą Berndorf Bäderbau. Wizja staje się rzeczywistością.

Często jestem pytany przez potencjalnych inwestorów: dlaczego miałbym budować basen właśnie ze stali nierdzewnej? Co przemawia za takim rozwiązaniem? Ponieważ w firmie Berndorf Baderbau pracuję od ponad 29 lat, pewnie równie długo mógłbym na ten temat opowiadać. Jednak najczęściej skracam moją wypowiedź do kilku najważniejszych argumentów związanych z basenami. Są nimi: higiena, trwałość, szczelność i design.

Wszędzie tam, gdzie wymagany jest najwyższy poziom higieny, wykorzystuje się stal nierdzewną: sale operacyjne, wyposażenie profesjonalnych kuchni, przemysł farmaceutyczny, laboratoria itp. Jeżeli chodzi o trwałość oraz szczelność: nasz pierwszy basen wykonany ze stali nierdzewnej ma już 50 lat i wygląda jak w dniu otwarcia, co jest najlepszą wizytówką jakości basenów ze stali nierdzewnej. Do powyższych argumentów należy dodać: doświadczony sztab projektantów oraz konstruktorów, krótki czas montażu – prefabrykacja w warsztatach firmy, najwyższa odporność na warunki atmosferyczne, nowoczesny wygląd oraz tradycja firmy Berndorf Bäderbau sięgająca 1853 roku.Rosnące zapotrzebowanie na aktywną formę spędzania wolnego czasu spowodowało znaczny wzrost inwestycji basenowych, szczególnie widoczny w branży hotelowej oraz w przydomowych basenach prywatnych. Z pewnością ma to również związek z pandemią COVID-19 oraz dotyczącymi jej ograniczeniami w kontaktach społecznych i spowolnieniem inwestycji miejskich. Inwestorzy, chcąc zapewnić sobie oraz bliskim maksymalne bezpieczeństwo, decydują się na baseny prywatne. Idealnie higienicznym materiałem do budowy wszelkiego rodzaju basenów jest stal nierdzewna, o czym świadczy rosnące z roku na rok zainteresowanie naszymi produktami. Wszystko zaczęło się w 1970 r., kiedy zamontowaliśmy pierwszy w Europie basen wykonany ze stali nierdzewnej. I tak przez kolejne 50 lat możemy z dumą mówić o realizacji ponad 10 000 niecek basenowych firmy Berndorf Bäderbau. W Polsce jesteśmy od 2002 roku. Nasze portfolio to ponad 1000 niecek basenów prywatnych, hotelowych, miejskich, termalnych i terapeutycznych. Oczywiście na końcowy sukces, czyli przyjemność korzystania z basenu, składa się wiele czynników. Każdy z potencjalnych inwestorów ma indywidualne wyobrażenie o planowanym basenie. Obojętnie, czy planuje basen ogrodowy, hotelowy, aquapark, czy jest to burmistrz, wójt lub prezydent miasta. Każdy chciałby mieć coś wyjątkowego. Dlatego nasza firma realizuje baseny „szyte na miarę”. Analizujemy wszystkie wymagania inwestorów, przygotowujemy koncepcje, szacujemy koszty. Na kolejnym etapie wykonujemy projekt  budowlany. Następnie produkcja w warsztatach naszej firmy, dostawa, montaż, uruchomienie i najważniejszy etap, czyli relaks kąpieli.

Marek Wrzal prezes Zarządu Berndorf Baderbau Sp. z o.o.

open