Home News DP 180 PRIMEVIEW NAJBARDZIEJ WSZECHSTRONNY SYSTEM PRZESUWNY NA RYNKU!
DP 180 PRIMEVIEW NAJBARDZIEJ WSZECHSTRONNY SYSTEM PRZESUWNY NA RYNKU!
0

DP 180 PRIMEVIEW NAJBARDZIEJ WSZECHSTRONNY SYSTEM PRZESUWNY NA RYNKU!

0
0

Yawal S.A. nie stawia wyłącznie na nowe produkty, ale też systematycznie rozwija systemy znajdujące się w jego portfolio. Od kilku lat do systemu izolowanych profili aluminiowych przeznaczonych do konstruowania najwyższej klasy drzwi podnoszono–przesuwnych DP 180 wprowadzane są udogodnienia i zmiany zwiększające jego możliwości konstrukcyjne i poprawiające parametry techniczne. Z tego powodu tegoroczna odsłona systemu uzyskała nową nazwę DP 180 PRIMEVIEW, która podkreśla jego wszechstronność oraz topową pozycję na polskim rynku wśród rozwiązań tego typu.

W mojej opinii żaden z innych HS-ów nie potrafi w tak kompleksowy i pełny sposób zaspokoić oczekiwań Klientów. Wiem, że wyobraźnia naszych Klientów jest nieograniczona, ale zaryzykuję ocenę, że w ramach systemu DP 180 PRIMEVIEW jesteśmy w stanie zaspokoić właściwie wszystkie oczekiwania pod kątem schematu konstrukcji do wykonania, parametrów technicznych, maksymalnych wymiarów konstrukcji. Wśród wielu oferowanych rozwiązań znajdują się także prawdziwe innowacyjne perełki, takie jak: jedyny na rynku prawdziwy płaski próg w aluminiowych drzwiach HS, rozwiązanie galendage dla futryny pojedynczej, możliwość zatopienia w ramie moskitiery i najbardziej efektowne – rozwiązanie z naklejanym szkłem.” – mówi Artur Blukacz, Dyrektor R&D Yawal S.A.

Nowości wprowadzone do systemu DP 180 PRIMEVIEW w 2021 roku

Z początkiem roku system został uzupełniony o coraz bardziej popularne w Europie i dające spektakularne rezultaty rozwiązanie drzwi kieszeniowych. DP180 PRIMEVIEW GALENDAGE pozwala na „ukrycie” skrzydeł ruchomych w specjalnie przygotowanych do tego celu kieszeniach. Yawal jako jeden z pierwszych systemodawców oferuje rozwiązanie typu GALENDAGE dla futryny pojedynczej. W rezultacie zyskujemy niepowtarzalny efekt wizualny w postaci otwarcia całej ściany.

Druga niezwykle efektowna nowość w ramach systemu to rozwiązanie DP 180 PRIMEVIEW GLASS pozwalające wyeliminować widoczne elementy aluminiowe od strony zewnętrznej konstrukcji. Wersja GLASS pozwala także na całkowite ukrycie futryn drzwi przesuwnych w podłodze, suficie i warstwie ocieplenia.

Olbrzymie przeszklenia przesuwne wymagają ochrony przed insektami. Zazwyczaj montaż moskitiery odbywa się ze stratą dla przezierności lub zabudowy bezprogowej. YAWAL także tutaj przygotował innowacyjne rozwiązanie na 2021 rok. Nowe klipsy maskujące w futrynie monorail zostały przygotowane w sposób umożliwiający zainstalowanie w nich popularnych na rynku moskitier plisowanych.  Sposób ich montażu sprawia, że dodatkowe elementy nie zmniejszają światła przejścia ani nie stanowią niebezpiecznej bariery na poziomie progu.

Budowa systemu drzwi przesuwnych

W ramach DP 180 PRIMEVIEW profil skrzydła drzwiowego to jeden izolowany kształtownik spełniający wszystkie wymagania dotyczące funkcjonalności. Flokowane uszczelki przyczyniają się do obniżenia siły przesuwu nawet ciężkich skrzydeł, które są wyposażone w najnowocześniejsze, dzielone przekładki termiczne. Rozwiązanie to pozwala na 100% wyeliminowanie efektu bimetalu powodującego wyginanie się skrzydeł drzwiowych na skutek występującej różnicy temperatur pomiędzy wnętrzem domu, a jego otoczeniem zewnętrznym. Równie ważna jest atrakcyjność wizualna konstrukcji. Odpowiednią estetykę zapewnia listwa dekoracyjna z HPVC montowana od czoła skrzydła. Odpowiada za maskowanie wszelkich elementów konstrukcyjnych, pozostawiając jednolitą, łatwą do utrzymania w czystości powierzchnię.

W czasach kiedy dbałość o środowisko naturalne staje się naszą wspólną koniecznością YAWAL proponuje wyposażenie konstrukcji DP 180 PRIMEVIEW w efektywny system odprowadzania wody opadowej. Na uwagę zasługuje uniwersalność tego rozwiązania. Ten sam profil rynny maskowanej elegancką perforowaną pokrywą ze stali INOX stosujemy we wszystkich wariantach DP 180, a także w innych konstrukcjach typu okna, drzwi lub fasady.

Możliwości konstrukcyjne DP 180 PRIMEVIEW

System produkowany przez Yawal pozwala na konstruowanie drzwi tarasowych na szynie pojedynczej, dwujezdniowej oraz szynach wielokrotnych. Rozwiązanie typu monorail to popularna futryna z tzw. „częścią stałą” poprawiająca transparentność, obniżająca cenę konstrukcji oraz umożliwiająca szklenie tafli stałej od strony zewnętrznej, co znacznie ułatwia i przyśpiesza jej montaż. Futryny dwu- i wielojezdniowe to opcje idealne dla Klientów, którzy cenią sobie wizualną symetrię konstrukcji. Do momentu otwarcia skrzydła postronny obserwator nie wie, która część drzwi jest elementem przesuwnym, a która stałym. Futryna dwujezdniowa posiada unikalną budowę w postaci trzech linii przekładek termicznych, zapewniających doskonałą izolacyjność termiczną na poziomie posadzki. Co więcej, na bazie tych samych kształtowników możliwe jest skonstruowanie futryny trzy-, cztero- lub pięciojezdniowej.

Wsparciem obowiązującego w nowoczesnej architekturze trendu do stosowania smukłych i możliwie wąskich profili aluminiowych są dwa rozwiązania oferowane w ramach DP 180 PRIMEVIEW. Pierwsze to wąski słupek, którego widoczna szerokość wynosi zaledwie 47 mm. Jest to jedna z najlepszych wartości dostępnych na rynku. Co więcej, Yawal jako jedyny systemodawca na rynku oferuje to rozwiązanie w klasie antywłamaniowości RC2. Drugie związane jest z możliwością tworzenia narożników otwieranych (pod kątem +/- 90o) oraz narożników całoszklanych łączonych pod dowolnym kątem przy zachowaniu smukłego i wąskiego połączenia. Nowość wprowadzona w 2021 roku pozwala na płynne przejście konstrukcji DP 180 PRIMEVIEW w fasadę słupowo-ryglową FA 50N i FA 50N SL z zachowaniem podobnej szerokości widocznych elementów aluminiowych w drzwiach przesuwnych i fasadzie.

Komfort w najlepszym wydaniu

Wygodę użytkowania drzwi PRIMEVIEW zapewnia unikalne rozwiązanie niskiego progu pozwalające na uzyskanie zabudowy całkowicie bezprogowej. W przeciwieństwie do innych produktów typu HS dostępnych na rynku system od Yawal S.A. nie posiada żadnych zagłębień lub szczelin konstrukcyjnych. Gwarantuje bezpieczeństwo osobom starszych, niepełnosprawnym oraz małym dzieciom.

Dla wymagających Klientów możliwa jest również automatyzacja procesu otwierania drzwi DP180 PRIMEVIEW z wykorzystaniem automatyki nawierzchniowej lub ukrytej w ramie konstrukcji. Wszystkie automaty stosowane przez Yawal można wyposażyć w cały szereg elementów uzupełniających, takich jak: kontaktrony, klawiatury numeryczne, piloty, oraz urządzenia umożliwiające sterowanie procesem otwierania za pomocą smartfonu.

Nowoczesne trendy architektoniczne

DP 180 PRIMEVIEW wpisuje się w dominujący we współczesnej architekturze trend skupiający się na eliminowaniu widoczności elementów aluminiowych na rzecz zwiększania transparentności całej konstrukcji. Nie jest to jednak jedyny system Yawalu, który stanowi dla projektantów inspirację w tym zakresie. Propozycją dla inwestorów ceniących sobie prestiż jest system Moreview, który pozwala na konstruowanie cienkoprofilowych, wielkogabarytowych ciągów przeszkleń, z których jedno lub więcej skrzydeł może się przesuwać. Ramy konstrukcji pozostają całkowicie ukryte w murach budynku. System Moreview po raz drugi zajął pierwsze miejsce w trzech z czterech kategorii rankingu aluminiowych, panoramicznych okien przesuwnych organizowanego przez debesto.com. System Yawalu według twórców plebiscytu prezentuje najlepszy stosunek jakości do ceny. Zwyciężył też w kategoriach: najwyższa jakość oraz najniższa cena.


Zdjęcia: Yawal S.A.

open