Home News PlanRadar zapewni wsparcie dla HB Reavis przy realizacji Varso Place
PlanRadar zapewni wsparcie dla HB Reavis przy realizacji Varso Place
0

PlanRadar zapewni wsparcie dla HB Reavis przy realizacji Varso Place

0
0

HB Reavis to jeden z czołowych deweloperów powierzchni biurowych w Europie, a od czerwca również nowy klient w portfolio PlanRadar. Firmy zawarły umowę, obejmującą wykorzystanie aplikacji do zarządzania procesem budowy podczas realizacji inwestycji Varso Place, nowoczesnego centrum biznesowego, którego częścią będzie m.in. budynek Varso Tower – najwyższy obiekt biurowy w Unii Europejskiej.

Współpraca między PlanRadar a HB Reavis zakłada standardowy zakres wykorzystania aplikacji. Dzięki niej deweloper przede wszystkim zyska wsparcie przy odbiorach technicznych poszczególnych etapów budowy, a następnie będzie mógł skorzystać z narzędzia podczas dokumentowania ewentualnych usterek i ich usuwania. W ramach projektu HB Reavis poza swoim zespołem zaprosił ponad 100 podwykonawców do współpracy, którzy w pracy korzystają z PlanRadar.

Varso Place to nasz flagowy projekt, a jednocześnie wyzwanie architektoniczne o niespotykanej dotąd skali. Chcemy zapewnić jego przyszłym najemcom możliwie najwyższy komfort użytkowania przestrzeni, a to wymaga dbałości o każdy, nawet najmniejszy detal. Wierzymy, że współpraca i wykorzystanie w tym procesie cyfrowych narzędzi, takich jak PlanRadar, będzie stanowiło duże wsparcie i pomoże nam osiągnąć ten cel – podkreśla Paweł Myszak, zastępca kierownika projektu.

Centrum biznesowe Varso Place obejmuje trzy budynki, z których dwa niższe Varso 1 i Varso 2 zostały już oddane do użytkowania. W budynkach powstały biura, hotel, centrum innowacyjności, restauracje, kawiarnie oraz lokale usługowe. Jednym z obiektów tworzących kompleks jest także Varso Tower, mierzący 310 metrów budynek, który zapewni ponad 70 tys. metrów kwadratowych nowoczesnej przestrzeni pracy. Na najwyższych kondygnacjach tej części inwestycji znajdą się również dwa tarasy widokowe oraz restauracja. Zakończenie Varso Tower budowy jest planowane na 2022 rok.

Varso Place to bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych projektów deweloperskich, jakie prowadzone są obecnie na warszawskim rynku biurowym. To duże wyróżnienie, że jako twórca aplikacji wspierającej proces budowlany możemy aktywnie uczestniczyć w powstawaniu tej inwestycji Jesteśmy przekonani, że nasza aplikacja realnie wesprze działania HB Reavis oraz pozwoli przyśpieszyć prowadzone prace. Dla nas stanowi to również ciekawe doświadczenie i po raz kolejny potwierdza, że branża nieruchomości jest otwarta na cyfryzację i potrzebuje rozwiązań takich jak nasze – dodaje Bartek Pietruszewski, Country Manager PlanRadar w Polsce

PlanRadar to cyfrowe narzędzie, które umożliwia poprawę efektywności zarządzania projektem. Dzięki aplikacji deweloperzy, kierownicy budowy oraz zarządcy nieruchomości zyskują realne wsparcie w zarządzaniu poszczególnymi zadaniami, a także usprawniają komunikację pomiędzy pracownikami. Subskrybenci na bieżąco mają wgląd do wszystkich dokumentów oraz mogą aktualizować treści. Aplikacja umożliwia również zarządzanie ewentualnymi usterkami i monitorowanie przebiegu zadań. Wszystko to może odbywać się w zdalnym trybie, co pozwala ograniczyć wizyty na placu budowy. Według analiz prowadzonych przez PlanRadar aplikacja umożliwia zaoszczędzenie do siedmiu godzin tygodniowo.


PlanRadar to oparte na chmurze oprogramowanie dla branż budowlanej oraz nieruchomości. Powstało w Wiedniu w 2013 roku. Jak dotąd firma pozyskała już ponad 13 tys. klientów w 55 krajach na całym świecie i nawiązała współpracę z pierwszymi firmami w Polsce.

Aplikacja PlanRadar ma zastosowanie na różnych etapach inwestycji – od fazy projektowej, poprzez budowę, aż po wykończenie i zarządzanie obiektem. Aplikacja gromadzi w jednym miejscu kompletną dokumentację oraz informacje na temat stanu projektu. Umożliwia łatwe zarządzanie zadaniami związanymi z realizacją projektu i usuwaniem usterek. PlanRadar łączy dużą funkcjonalność z łatwością wdrożenia i obsługi. Z aplikacji można korzystać na komputerach oraz urządzeniach z systemami Windows, Android i iOS. Zarówno samo oprogramowanie, jak i wsparcie są dostępne w języku polskim. Pierwsze szkolenie pozwalające na rozpoczęcie efektywnego korzystania z narzędzia trwa tylko 10 minut.

PlanRadar działa w przejrzystym modelu abonamentowym, bez dodatkowych opłat za wdrożenie oraz ukrytych kosztów.

open