Home Materiały&Technologie BAUDER UŁATWIA RENOWACJĘ
BAUDER UŁATWIA RENOWACJĘ
0

BAUDER UŁATWIA RENOWACJĘ

0
0

Nowoczesne produkty i systemy hydroizolacji marki Bauder gwarantują profesjonalne zaprojektowanie, wykonanie oraz montaż dachów – zarówno obiektów nowych, jak i podlegających renowacji. Rozwiązania są dedykowane wszystkim typom obiektów: mieszkaniowym, użyteczności publicznej oraz przemysłowym.

Warto zwrócić uwagę na dwie propozycje. Pewną ochronę zapewnia systemowy układ warstw hydroizolacji BauderTHERMOPLAN z foliami dachowy-mi FPO, zaprojektowany w kilku wariantach (rys.), m.in. dachu zielonego, z możliwością mocowania mechanicznego lub przez klejenie PU. Innowacyjne i wpisujące się w strategię zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska jest kolejne rozwiązanie Baudera – papa wierzchniego krycia BauderKARAT Air+ neutralizująca zanieczyszczenia powietrza.

BauderTHERMOPLAN

Nowoczesny system hydroizolacji wytycza standardy w dziedzinie bezpieczeństwa, łatwości montażu i żywotności. Folie dachowe BauderTHERMOPLAN są produkowane na bazie elastycznych poliolefinów (FPO). System nadaje się szczególnie do zastosowania na lekkich dachach przemysłowych.

Układy warstw hydroizolacji z różnymi sposobami mocowania

  1. Wierzchnia warstwa hydroizolacji – BauderTHERMOPLAN
  2. Termoizolacja – BauderPIR FA
  3. Paroizolacja – BauderTEC DBR
  4. Konstrukcja nośna – blacha trapezowa

Membrany hydroizolacyjne są dostępne w różnych grubościach i szerokościach, a duży wybór akcesoriów ułatwia montaż oraz zastosowanie dopasowanych, kompletnych rozwiązań.

BauderTHERMOPLAN nadaje się dla wszystkich konstrukcji nośnych lekkich dachów, do stosowania na nowych obiektach, do renowacji starych obiektów i do zazieleniania dachów. Folie są zgodne z bitumem oraz odporne na przerastanie korzeni zgodnie z wytycznymi FLL. Dzięki tak szerokiemu zakresowi zgodności materiałowej w większości przypadków można zrezygnować ze stosowania dodatkowej warstwy rozdzielczej.

System jest odporny na promieniowanie UV, warunki atmosferyczne, a także nie poddaje się starzeniu. Folie FPO chronią dach przez wiele lat, zarówno jako ułożona luzem i zamocowana mechanicznie hydroizolacja, jak również hydroizolacja ułożona pod balast w postaci żwiru, płyt tarasowych lub pod układem warstw dachu zielonego (rys.). Na wielu starych układach warstw na pokryciu z pap bitumicznych można zastosować specjalną folię dachową FPO BauderTHERMOPLAN powlekaną włókniną od spodniej strony. Montaż następuje poprzez klejenie na powierzchni za pomocą kleju PU.

BauderKARAT Air+

Nowa wysokowartościowa bitumiczna papa wierzchniego krycia BauderKARAT Air+ przyczynia się do poprawy jakości powietrza. Redukuje szkodliwe tlenki azotu w powietrzu i powstrzymuje wytwarzanie ozonu. 100 m² papy BauderKARAT Air+ neutralizuje roczne zanieczyszczenie emitowane przez samochód osobowy. Skuteczność substancji czynnych nie zmienia się nawet po 10 latach. To idealny produkt dla dachów z fotowoltaiką, dzięki lepszemu promieniowaniu zwrotnemu wskutek zastosowania białoszarej posypki łupkowej.


Grafiki arch. Bauder

open