Home News Rusza budowa inwestycji Klukowska 54
Rusza budowa inwestycji Klukowska 54
0

Rusza budowa inwestycji Klukowska 54

0
0

25 października br. rozpoczęły się prace budowlane w najnowszej inwestycji Syreny Invest na Targówku. Prowadzi je firma Totalbud, generalny wykonawca, który sprawdził się przy realizacji budynku przy ul. Mińskiej 45. Inwestycja Klukowska 54 jest jedną z niewielu, w której zostanie wdrożony proekologiczny system zagospodarowania wody deszczowej, dzięki czemu właściciele mieszkań będą mogli zaoszczędzić od 15% do 35% wysokości opłat eksploatacyjnych.

Najnowszy projekt dewelopera o hiszpańskich korzeniach, firmy Syrena Invest, wkracza w fazę realizacji. Inwestor wybrał generalnego wykonawcę, firmę Totalbud, która zobowiązała się zakończyć prace budowlane do końca maja 2023 roku. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i przekazywanie mieszkań przyszłym nabywcom zaplanowane jest na III kwartał 2023 roku.

Kameralna i ekologiczna inwestycja

Projekt wykonawczy inwestycji Klukowska 54 składający się z trzech segmentów, został opracowany przez pracownię 90 Architekci, która będzie sprawowała nadzór autorski. Z kolei firma APP Projekt, tak jak w przypadku inwestycji przy ul. Mińskiej 45, obejmie nadzór inwestorski.

Targówek wzbogaci się o 61 mieszkań o powierzchni od 30,4 m2 do 116,7 m2, z balkonami do około 30 m2, tarasami do 57,7 m2 oraz lokale z ogródkami, których powierzchnia wyniesie do 228,35 m2. Zapewnionych zostanie również 85 podziemnych miejsc garażowych, komórki lokatorskie i boksy rowerowe.

Inwestycja na Targówku narzuca na zespół architektoniczno-budowlany szczególne wymagania, ponieważ będzie jedną z niewielu na mapie Warszawy, wyposażonych w system zagospodarowania wody deszczowej. Deweloper, tuż po zakupie gruntu, wprowadził tą unikalną technologię do pierwotnego projektu architektonicznego. Inwestycja będzie wyposażona w mechanizm zagospodarowania wody deszczowej, który obejmie rozwiązania ograniczające odpływ wód opadowych do odbiorników i infrastrukturę umożliwiającą ich wykorzystanie. By wykorzystać te możliwości, projektanci przewidzieli infrastrukturę, która pozwoli zatrzymać na terenie inwestycji odpowiednią ilość wody deszczowej w zbiorniku retencyjnym, zagospodarować ją do spłukiwania toalet i podlewania terenów zielonych. Istotnym elementem instalacji jest dualna instalacja wodociągowa, tj. oddzielna dla wody pobieranej z sieci miejskiej dla potrzeb spożywczych i mycia oraz do spłukiwania toalet.

Poza ważną częścią strategii firmy, troską o środowisko naturalne, ekologiczna technologia ma zachęcić potencjalnych klientów do decyzji o kupnie mieszkania, ponieważ zgodnie z wyliczeniami ekspertów, oszczędność dla właściciela mieszkania może wynieść od 15% do 35% wysokości opłat eksploatacyjnych za lokal. Jest to możliwe, ponieważ zostaną obniżone koszty dostawy wody, odprowadzania ścieków sanitarnych i wód do miejskich systemów kanalizacyjnych oraz zagospodarowania odpadów stałych. Dodatkowo deweloper zaaranżuje zielony dach na jednym z segmentów, a na parkingu podziemnym miejsce przystosowane do ładowania samochodów elektrycznych.

Poza ekologicznymi rozwiązaniami Klukowskiej 54 przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się bliskością terenów zielonych, takich jak plaże Zalewu Bardowskiego czy lasu na Utracie. Nowo budowana inwestycja jest dobrze skomunikowana, gdyż znajduje się niedaleko stacji metra (Trocka, Dworzec Wileński), stacji kolejowej Warszawa Zacisze-Wilno i przystanków autobusowych.


Syrena Invest

Firma powstała w 2007 roku dzięki inicjatywie hiszpańskiego inwestora, którego zakres usług obejmuje budownictwo mieszkaniowe i usługowe, zarządzanie projektami i wsparcie inwestorskie. Deweloper posiada w portfolio między innymi trzy zrealizowane inwestycje w Warszawie, tj. budynek przy ul. Jaktorowskiej 8 na Woli ze 104 mieszkaniami i 10 lokalami usługowymi, część projektu urbanistycznego Miasteczko Wilanów – budynek z 67 mieszkaniami i 2 lokalami usługowymi i najnowszy projekt Mińska 63 ze 156 mieszkaniami, 5 lokalami usługowymi i 5 biurami. Syrena Invest jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich i Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej. W skład Grupy Syrena Invest wchodzą również firmy Syrena Management i działająca na rynku hiszpańskim Syrena Design.

Więcej informacji: www.syrenainvest.pl w zakładce Oferta.

open