DORACO 3.0
0

DORACO 3.0

0
0

4 grudnia br. Korporacja Budowlana DORACO świętuje jubileusz 30-lecia. Przez te lata spółka doświadczyła ogromnej metamorfozy – z niewielkiej firmy wykonawczej zatrudniającej kilkanaście osób, realizującej kontrakty o wartości kilkuset tysięcy złotych, stała się znaczącym graczem na rynku polskich generalnych wykonawców, mającym w swoim portfolio kilkuset milionowe inwestycje, niejednokrotnie znaczeniu strategicznym dla kraju i regionów.

Przez ostatnie 30 lat na rynku budowlanym zachodziły dynamiczne transformacje. Coraz większa konkurencja firm krajowych oraz zagranicznych determinowała zmianę w organizacji i zarządzaniu DORACO. Bieżące reagowanie oraz dostosowywanie się do aktualnych trendów w branży budowlanej sprawiało, że DORACO pozostawało spółką prężnie działającą, profesjonalną i zasobną, niezależnie od sytuacji panującej w środowisku. W ostatnim czasie sprawdzianem dla firm wszystkich branż stała się pandemia COVID-19. Jednak w drugim roku pandemii można stwierdzić, że dzięki sprawnemu zarządzaniu oraz podjęciu odpowiednich decyzji DORACO wychodzi z niej obronną ręką.

W 2021 roku zakończyliśmy budowę publicznego terminalu promowego w Porcie Gdynia, inwestycji ważnej dla portu i regionu, a także polskiej gospodarki morskiej. Kolejna istotna dla regionu pomorskiego inwestycja, czyli rozbudowa Portu Lotniczego w Gdańsku o pirs pasażerski, wchodzi w końcową fazę. Powoli dobiega końca także budowa stadionu miejskiego w Szczecinie, który planujemy przekazać miastu do pełnego użytkowania już wiosną. Od początku pandemii podjęliśmy starania mające na celu zminimalizowanie zachorowań wśród pracowników i dziś mogę powiedzieć, że także dzięki nim DORACO może działać bez przestojów w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Bo DORACO to przede wszystkim ludzie. Zgrana załoga sprawdzonych i doświadczonych fachowców, a jednocześnie inwestycja w młodych inżynierów, którzy zdobywają doświadczenie zawodowe przy wsparciu starszych kolegów, gwarantuje sukces działania spółki. A spółka dba o swój zespół – wśród wielu pracowniczych benefitów DORACO oferuje program edukacyjny „Uniwersytet DORACO”, umożliwiający rozwój oraz powiększanie swoich kwalifikacji zawodowych. Z kolei obserwacje i rozmowy z pracownikami po lockdownie spowodowanym pandemią COVID-19 poskutkowały utworzeniem programu „Akademia Zdrowia DORACO”. To prozdrowotny projekt zachęcający pracowników do integracji poprzez podejmowanie wspólnych aktywności fizycznych. Program pomaga wykształcać dobre nawyki oraz przyczynia się do polepszenia ogólnego stanu zdrowia uczestniczących w nim pracowników – zarówno w wymiarze fizycznym, jak i psychicznym. W 1. edycji programu udział bierze 121 pracowników. Każdy z nich przed rozpoczęciem projektu przeszedł dokładne badania zdrowotne, a także konsultacje z trenerem personalnym i dietetykiem. Do zajęć sportowych każdy podchodzi z rozwagą, mając na uwadze swoje predyspozycje oraz możliwości. Oczywiście jest także nutka rywalizacji, gdyż wszystkie aktywności są punktowane w dedykowanej aplikacji, zaś zwycięska drużyna może liczyć na atrakcyjną nagrodę na zakończenie projektu wiosną.

W kolejne 30-lecie DORACO wchodzi z kontraktami, które mają newralgiczne znaczenie dla regionów, w jakich powstają. Trwa modernizacja Portu w Szczecinie w rejonie Basenu Kaszubskiego, rosną budynki na gdańskiej, aktualnie rozkwitającej turystycznie Wyspie Spichrzów w ramach projektu Granaria. Rozpoczyna się także projekt poprawiający infrastrukturę Wielkich Jezior Mazurskich – zabezpieczenie brzegów oraz udrożnienie rzeki Węgorapy. Czego zatem życzyć DORACO na kolejne lata działalności? Interesujących, ale też wymagających kontraktów, abyśmy stale mogli się rozwijać, a także stabilności – zarówno na rynku budowlanym, jak i wewnątrz organizacji. Stabilność to spokój, a spokój to gwarant, że uda nam się wspólnie przejść przez każdą, także niespodziewaną, jak w przypadku pandemii, sytuację.

open