Home Materiały i Technologie NOWA TERMOIZOLACJA DACHOWA
NOWA TERMOIZOLACJA DACHOWA
0

NOWA TERMOIZOLACJA DACHOWA

0
0

Od ponad 40 lat ekonomiczne termoizolacyjne elementy firmy Bauder potwierdzają swoją wartość. BauderECO to nowa termoizolacja dachowa dostępna na rynku. Dlaczego warto ją wybrać?

W przypadku stosowania tej metody te rmoizolacja stanowi jednolitą powłokę na całej połaci dachu, dzięki czemu jego konstrukcja znajduje się w ciepłym i suchym obszarze. Lekkie, poręczne elementy termoizolacyjne z połączeniem na pióro oraz wpust dookoła płyt są wytrzymałe na ściskanie. Co więcej, można po nich chodzić. W jednym cyklu roboczym możliwe jest zamontowanie termoizolacji i drugiej warstwy odprowadzającej wodę. BauderECO składa się w około 75% z surowców odnawialnych oraz pochodzących z recyklingu. Do wyboru z tej serii jest BauderECO S do termoizolacji dachów stromych oraz BauderECO F – do dachów płaskich.

Warstwa kryjąca

Specjalna tkanina składa się z czystego odmianowo rodzaju włókniny PP, która po wykorzystaniu może być poddana recyklingowi. Powierzchnia jest bardzo wytrzymała i antypoślizgowa – umożliwia bezpieczne chodzenie nawet przy występującej wilgoci.

Praktyczna kratka do przycinania

Nadrukowana kratka o szerokości 10 cm ułatwia docinanie połączeń oraz detali. Dodatkowo stanowi ułatwienie podczas montażu kontrłat.

Rdzeń izolacyjny

Rdzeń izolacyjny składa się w dużej części z biomasy (odpady z rolnictwa) oraz materiałów pochodzących z recyklingu (odpady z produkcji). Razem daje to wysoką izolacyjność (0,023/0,024) przy niewielkim zużyciu energii i surowców. Element o najmniejszej grubości spełnia najwyższe wymagania dotyczące izolacji termicznej. Dodatkowymi zaletami są niski ciężar, a także wysoka wytrzymałość na ściskanie.

Powłoka

Dwustronna, oddychająca warstwa wierzchnia wykonana jest z wapna z muszli oraz włókniny szklanej. Wapno muszli stanowi odpad w przemyśle spożywczym.

Samoprzylepne zakłady poziome i pionowe

Ekonomiczne oraz przyjazne w użytkowaniu. Zapewniają sklejenie termoizolacji, dzięki czemu natychmiast po montażu izolowana powierzchnia staje się odporna na przepływ wsteczny, a także wiatroszczelna. Sklejenie zakładów następuje zgodnie z zasadą klej w kleju, co zapewnia najwyższe bezpieczeństwo.

open