Home Materiały&Technologie ROZWIĄZANIA DRZWIOWE PONZIO W KLASIE PREMIUM
ROZWIĄZANIA DRZWIOWE  PONZIO W KLASIE PREMIUM
0

ROZWIĄZANIA DRZWIOWE PONZIO W KLASIE PREMIUM

0
0

W najnowszych rozwiązaniach aluminiowych konstrukcji drzwiowych firma Ponzio wprowadziła najwyższe standardy zarówno w zakresie funkcjonalności, jak i estetyki. Prezentowane rozwiązania wyróżniają się na rynku wysokim poziomem zaawansowania technicznego, co przekłada się na komfort oraz jakość użytkowania.

Wejściowe drzwi panelowe o dodatkowych właściwościach

Ponzio PE96 to jeden z najnowocześniejszych systemów drzwiowych na rynku. Solidna konstrukcja oparta na masywnym profilu zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo, niezwykłą szczelność, wysoką izolacyjność termiczną oraz sprawne funkcjonowanie niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz.

Dostępne są trzy typy konstrukcji – w zależności od zastosowanych wypełnień: drzwi panelowe (nakładka obustronna), panel wsadowy oraz wypełnienie szklane. Najbardziej wymagającym rozwiązaniem, dla którego opracowano specjalną konstrukcję z szeregiem rozwiązań redukujących w znacznym stopniu efekt bimetalu, są drzwi panelowe. Drzwi wejściowe narażone są na bezpośrednie oddziaływanie słońca lub mrozu. Zastosowanie rozwiązania antybimetalicznego zapobiega odkształceniom pod wpływem skrajnych temperatur i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie okuć drzwiowych. Ponadto system wyróżnia się najwyższą izolacyjnością termiczną spośród rozwiązań drzwiowych o współczynniku Ud od 0,67W/(m2K)). Dzięki zaawansowanemu systemowi podwójnego doszczelnienia centralnego osiąga też znakomite parametry wodoszczelności i infiltracji powietrza. Zastosowano w nim okucia oraz listwy przyszybowe o podwyższonej odporności na włamanie w klasach RC2 i RC3. Duże gabaryty drzwi o ciężarze skrzydła do 200 kg, różne warianty tworzenia naświetli bocznych – to kolejne cechy, które pozwalają nadać drzwiom wejściowym pożądany wizerunek. Ciekawy efekt jednolitej, gładkiej powierzchni drzwi uzyskano dzięki zlicowaniu panelu i ościeżnicy. O estetykę zadbano tu w każdym detalu: zamek drzwiowy został zlicowany z uszczelką centralną, odwodnienia ukryto. Wszystkie wymienione cechy przekładają się na komfortowe użytkowanie drzwi przez domowników. Natomiast jeśli chodzi o prefabrykację, system został tak skonstruowany, że jego montaż jest prosty i intuicyjny.

– Zawdzięcza to ujednoliceniu rozwiązań: m.in. symetrycznej budowie profili, uniwersalnej ościeżnicy, mniejszej ilości elementów składowych – wyjaśnia Paweł Kapela, kierownik działu wdrożeń projektów w Ponzio. – To system o ogromnym potencjale: łączy najlepsze właściwości fizyczne i mechaniczne z praktycznością oraz komfortem użytkowania. Przy tym wyrób jest w każdym calu estetyczny. To prawdziwa wizytówka nie tylko każdego domu, ale także marki Ponzio, jeden z naszych „flagowych” produktów.

Drzwi przesuwne z panoramicznym widokiem

Najnowszy system Ponzio SL2000 greatvision pozwala na wykonanie wielkogabarytowych i maksymalnie transparentnych drzwi przesuwnych. Jego znakiem szczególnym są wąskie, smukłe profile o szerokości słupka centralnego jedynie 26 mm, natomiast pozostałe profile można ukryć częściowo w bryle budynku. Dzięki temu konstrukcja, mimo możliwości tworzenia ogromnych rozmiarów, ma wizualną lekkość i estetyczny wygląd. System pozwala na tworzenie różnych wariantów przeszkleń otwieranych lub stałych, łącznie z narożnikiem. Dostępne są dwa sposoby otwierania drzwi: automatyczny lub manualny. Zastosowanie automatycznego napędu ułatwia otwieranie tak dużych i ciężkich skrzydeł (maks. wysokość skrzydła 400 mm). Kolejną zaletą systemu jest bezprogowe przejście z domu na taras oraz niewidoczny, wbudowany pod progiem – zintegrowany system odprowadzania wody na zewnątrz.

Bardzo dobre parametry techniczne zostały potwierdzone badaniami przeprowadzonymi w laboratorium badawczym Ponzio pod nadzorem ITB. Konstrukcja została sklasyfikowana w najwyższej klasie w zakresie infiltracji powietrza oraz w wysokich klasach pod względem wodoszczelności i obciążenia wiatrem. Zapewnia też wysoką izolacyjność termiczną (dzięki zastosowaniu trzech rzędów przekładek termicznych). – System określony przez nas jako „greatvision” idealnie wpisuje się w trend minimalizmu w architekturze – mówi Maciej Borczuk, dyrektor działu technicznego Ponzio. – Czyli ma jak najmniej widoczne elementy konstrukcyjne, jak największe przeszklenia, co daje w rezultacie przestronny widok z nieograniczonym dostępem światła i przyrody. Taki właśnie efekt osiągnęliśmy, tworząc produkt premium, najbardziej zaawansowany w swojej klasie.

open