Home Materiały i Technologie SZYBKIE I EKONOMICZNE SZALOWANIE
SZYBKIE I EKONOMICZNE SZALOWANIE
0

SZYBKIE I EKONOMICZNE SZALOWANIE

0
0

AluDEK firmy RINGER – najszybszy system modułowych deskowań stropowych na rynku

Wydatki w branży budowlanej rosną? Austriacka firma RINGER GmbH opracowała oszczędzający czas i koszty system deskowań stropowych, który w niezależnym badaniu porównawczym został niedawno uznany za najszybszy na rynku. Pod koniec października 2022 roku system ten będzie można zobaczyć podczas trwania targów Bauma w Monachium.

Rodzinna firma RINGER z Górnej Austrii od dziesięcioleci znana jest w branży ze swoich innowacyjnych rozwiązań w zakresie konstrukcji rusztowań i szalunków. Dzięki wysokiemu ukierunkowaniu na klienta RINGER należy dziś do gigantów branżowych w Austrii i Europie.

Wydajność na budowie

Innowacyjny system AluDEK firmy RINGER łączy zalety modułowego systemu deskowań stropowych z atutami tradycyjnego systemu stropowego. Składa się tylko z trzech głównych komponentów: panelu aluminiowego o wymiarach 1,35 x 1,35 m (1,82 m2) z wysokiej jakości sklejką 12 mm, głowicy AluDEK do wszystkich zastosowań (obszarów krawędzi, łączeń i narożników) oraz podpór 20 kN zgodnie z normą EN1065.

Niewielka waga, wynosząca zaledwie 16 kg/m2, umożliwia szybki i bezpieczny montaż z ziemi. Złożenie systemu jest bardzo proste: panele montowane są z jednej strony na głowicy AluDEK, podnoszone za pomocą pręta montażowego i zawieszane na kolejnej głowicy.

Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności

Małe powierzchnie kompensacyjne i ściany są elastycznie wypełniane kompatybilnymi płytami szalunku ściennego AL2000 oraz szynami wyrównującymi i płytami szalunkowymi 3S firmy RINGER. Dzięki temu możliwa jest szybka realizacja każdego planu kondygnacji – dla stropów o grubości do 35 cm bez dodatkowego podparcia. Przy odpowiednim dodatkowym podparciu istnieje możliwość realizacji grubszych stropów.

Demontaż, czyszczenie i przechowywanie również przebiegają szybko i sprawnie. Kompaktowa konstrukcja sprawia, że AluDEK jest jednym z najbardziej ekonomicznych systemów modułowych deskowań stropowych pod względem wielkości transportu. Systemy RINGER są zoptymalizowane pod kątem łatwej obsługi i maksymalnej wydajności.

Najszybszy wśród modułowych systemów szalunków stropowych

Renomowany Instytut Zarządzania Czasem i Doradztwa Budowlanego w NeuIsenburgu (Niemcy, www.betriebsberatungbau.de) ocenił 18 systemów szalunków stropowych, na różnych rzutach oraz wysokościach pomieszczeń, i opublikował wyniki w swoim aktualnym poradniku. Z wyjątkiem jednego wariantu zabudowy, w którym RINGER AluDEK był równie szybki jak konkurencja, AluDEK okazał się zdecydowanie najszybszym systemem we wszystkich kategoriach. Nawet w porównaniu ze zdobywcą drugiego miejsca AluDEK nadal utrzymywał średnią przewagę na poziomie 10%*:

  • montaż i demontaż najszybszego planu piętra w granicach 0,14 h/m2,
  • średnio tylko 0,19 h/m2.

System AluDEK można zobaczyć w siedzibie firmy Ringer Polska w miejscowości Kawnice Kolonia k/Konina oraz w dniach 24–30 października 2022 r. na targach Bauma w Monachium, hala B3, stoisko 339.


*Źródło: ArbeitszeitRichtwerte im Hochbau (ARH), Handbuch Arbeitsorganisation Bau „Schalarbeiten/Systemschalung Decken 2022“, ZeittechnikVerlag (https://ztvshop.de).

open