Home Biznes i Ludzie WPIP CONSTRUCTION POSZERZA PORTFOLIO REALIZOWANYCH INWESTYCJI
WPIP CONSTRUCTION POSZERZA PORTFOLIO REALIZOWANYCH INWESTYCJI
0

WPIP CONSTRUCTION POSZERZA PORTFOLIO REALIZOWANYCH INWESTYCJI

0
0

WPIP Construction, projektant oraz generalny wykonawca inwestycji, systematycznie zaznacza swoją pozycję na polskim rynku, realizując wymagające projekty. W 2023 roku należały do nich zarówno te związane z powierzchniami magazynowymi, przemysłowymi, jak i obiektem sportowym oraz hotelowym.

Firma cały czas z bardzo dużą intensywnością działa na rynku nieruchomości magazynowych. Wśród realizowanych w 2023 roku inwestycji znalazły się zarówno tzw. big boxy, jak i small business units.

Nowe powierzchnie magazynowe

WPIP Construction, spółka dbająca o najwyższą jakość wykonania, terminowość i dobre relacje z klientami, cieszy się zaufaniem renomowanych deweloperów. Należy do nich np. MLP Group, dla której firma realizuje obecnie m.in. prace związane z budową pierwszego obiektu w jej premierowym projekcie w województwie lubuskim – MLP Gorzów Wielkopolski.

W 2023 roku WPIP Construction nawiązało współpracę z Ideal Idea, która powierzyła firmie rozbudowę City Park Warsaw. Po zakończeniu tych prac stołeczny park SBU osiągnie wielkość ponad 37 tys. mkw., stając się największym tego typu kompleksem w Polsce.

WPIP Construction realizuje także inwestycje magazynowe dla innych firm. Pod koniec roku zakończyła się m.in. rozbudowa kompleksu należącego do Hama Polska. Trwają prace przy budowie hali magazynowej do przechowywania produktów spożywczych oraz budynku socjalno-biurowego. Inwestorem jest spółka Index Food & Wine z Grupy MJG.

i produkcyjne

WPIP Construction jest też bardzo dobrze widoczne na rynku powierzchni przemysłowych. Tylko w 2023 roku spółka zakończyła rozbudowę zakładów należących do dwóch międzynarodowych koncernów – Grupy Kohl, producenta części tłoczonych i złożonych zespołów spawanych ze stali czarnej, nierdzewnej i aluminium, oraz HellermannTyton, wiodącego producenta i dostawcy produktów do wiązania, mocowania, ochrony, izolacji, łączenia, oznaczania i instalacji przewodów i kabli. WPIP Construction jako projektant oraz generalny wykonawca realizuje także inwestycje na rzecz polskich firm. W 2023 roku spółka zakończyła budowę siedziby Marolexu, producenta opryskiwaczy i spryskiwaczy, oraz rozpoczęła rozbudowę kompleksu firmy Intrex, zajmującej się produkcją rozwiązań do oznakowania produktów.

Hala sportowa oraz nadmorski resort

Spółka jest też aktywna w innych segmentach rynku. W marcu 2023 roku do użytku oddano halę widowiskowo-sportową w Nowej Soli, o powierzchni użytkowej prawie 3,9 tys. mkw. Przestrzeń zaprojektowano tak, aby można było tam rozgrywać mecze siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej oraz futsalu. Na terenie hali może przebywać łącznie 1,5 tys. osób – pod warunkiem dostawienia dodatkowej widowni.

Z kolei w grudniu 2023 roku WPIP Construction rozpoczęło budowę nowego resortu w Międzyzdrojach, przy Promenadzie Gwiazd. Pięciogwiazdkowy obiekt będzie posiadał 153 unikatowe apartamenty oraz pełne zaplecze wypoczynkowe. Zaprojektowano w nim m.in. strefę basenową, dużą restaurację, gabinety spa, strefę saun, tarasy widokowe, sky bar oraz jacuzzi zewnętrzne z widokiem na morze. Inwestorem jest spółka Minde.

Grupa Kapitałowa WPIP

Następstwem dynamicznego rozwoju organizacji, prowadzenia działalności w różnych obszarach biznesowych, było podjęcie decyzji o utworzeniu Grupy Kapitałowej WPIP. Jej liderem będzie właśnie WPIP Construction, zajmujące się projektowaniem oraz generalnym wykonawstwem inwestycji. Od kilku miesięcy na czele firmy stoją: Janusz Signetzki, Prezes Zarządu, oraz Marek Mielnik – Członek Zarządu. Właściciel firmy, Dariusz Stasik, objął z kolei stanowisko Prezesa Zarządu WPIP SA, spółki pełniącej funkcję nadrzędną w Grupie, odpowiedzialnej m.in. za jej długoterminowy rozwój. Pozostałe podmioty będą odpowiadały za realizację innych projektów z obszaru budownictwa oraz energetyki odnawialnej.

tags:
open