Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023 YAWAL – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
YAWAL – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
0

YAWAL – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023

0
0

ROZWIĄZANIA Z ALUMINIUM ZORIENTOWANE NA KLIENTA

Yawal SA należy do czołówki dostawców architektonicznych systemów aluminiowych dla budownictwa obiektowego i rezydencjalnego w Polsce. Misją przedsiębiorstwa od zawsze jest projektowanie i oferowanie kompleksowych rozwiązań systemowych na światowym poziomie, które zapewniają komfort życia i bezpieczeństwo użytkowania.

Swoją pozycję Yawal SA zawdzięcza wizji założycielskiej Edmunda Mzyka, doświadczeniu ponad 30 lat pracy z sektorem budownictwa i architektury w Europie oraz szerokiej gamie innowacyjnych rozwiązań. Obecnie przedsiębiorstwo zarządzane jest w drugim pokoleniu właścicielskim przez córkę Edmunda Mzyka – Karolinę Mzyk Callias.
Firma powstała we wrześniu 1990 roku i jako jedna z pierwszych w kraju rozpoczęła produkcję stolarki aluminiowej z profili termoizolowanych sprowadzanych z Europy Zachodniej. Po pierwszych sukcesach pojawiły się kolejne ambitne plany, opracowano pierwszy polski architektoniczny system profili aluminiowych i uruchomiono jego produkcję w Herbach k. Częstochowy. Pierwsza partia profili Yawal System pojawiła się na rynku już w 1993 roku. Obecnie systemy spółki trafiają na rynki całej Europy, a do grona partnerów i klientów Yawal SA należy kilkaset podmiotów krajowych i zagranicznych. Główna siedziba firmy wraz z halami produkcyjnymi znajduje się w Herbach k. Częstochowy.
Do Grupy Yawal należy obecnie kilka spółek: Yawal SA, Yawal USA, Final SA, Akrivea Sp. z o.o. oraz Ypsos Sp. z o.o. Wszystkie spółki mają polski kapitał, a ich działalność skupia się wokół przetwarzania aluminium i jego produktów o najwyższej światowej jakości dla wielu branż, w tym nowoczesnego budownictwa. Dzięki takiej strukturze Grupa może zapewnić swoim klientom gwarancję jakości w całym procesie – od tłoczenia, przez projektowanie, prefabrykację, aż po wsparcie realizacji nawet największych obiektów. Obecnie priorytetem Grupy Yawal jest koncentracja na potrzebach rynku, elastyczny sposób działania oraz zwinne zarządzanie ofertą produktową i wsparciem klientów. Wartościami firmy od lat niezmiennie są innowacyjność, orientacja na klienta oraz zrównoważony rozwój całości organizacji. Obecna wizja Yawal SA obejmuje najbliższe 30 lat zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa i jest wyrazem szacunku dla 34 lat dziedzictwa, jednocześnie łącząc polską tradycję z najnowocześniejszymi światowymi trendami.

tags:
PQ
open