Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023 MOSTOSTAL KRAKÓW SA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
MOSTOSTAL KRAKÓW SA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023
0

MOSTOSTAL KRAKÓW SA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2023

0
0

LIDER BRANŻY KONSTRUKCJI STALOWYCH

Mostostal Kraków jest firmą budowlaną oferującą prefabrykację, dostawę i montaż konstrukcji stalowych, jak również usługi w zakresie montażu mechanicznego maszyn i urządzeń przemysłowych. Spółka działa na rynku od 1945 roku, nieprzerwanie zdobywając doświadczenie w branży konstrukcji stalowych. Z powodzeniem realizuje kompleksowe inwestycje (również w generalnym wykonawstwie) w najważniejszych sektorach przemysłu: energetycznym, cementowym, chemicznym, mostowym, użyteczności publicznej, hutniczym, hal przemysłowych i innych obiektów inżynieryjnych.

Spółka posiada dwie Wytwórnie Konstrukcji Stalowych – w Krakowie i Kleszczowie, a w maju 2023 roku zakupiła 100 procent udziałów przedsiębiorstwa produkcyjnego Konstalex, specjalizującego się w realizacjach ciężkich konstrukcji dla przemysłu energetycznego oraz obiektów mostowych. Łączny potencjał produkcyjny to 18 000 ton konstrukcji stalowych rocznie. Poziom ten plasuje Grupę Mostostal Kraków w czołówce firm produkcyjnych w Polsce.

Obok produkcji konstrukcji stalowych głównym profilem działalności pozostaje ich montaż na budowie. Przyjęta przez firmę strategia na najbliższe lata zakłada dalszy rozwój Pionów Realizacji o kolejne usługi świadczone na rzecz klientów przemysłowych, wejście na rynek z nowymi produktami (budownictwo modułowe, stalowe parkingi wielopoziomowe), zaangażowanie zespołu odpowiedzialnego za projekty jądrowe w Polsce (niezbędne szkolenia kadry oraz certyfikację), dywersyfikację biznesu i wejście na nowe rynki zagraniczne (m.in. skandynawski, litewski, czeski).

Dużym atutem Mostostalu Kraków jest własny dział projektowo-techniczny, który nie tylko uczestniczy w projektowaniu realizacji w kompleksowym wykonawstwie, ale również optymalizuje procesy, m.in. montażu konstrukcji stalowych. Dzięki temu można przewidzieć wiele technicznych problemów związanych z montażem na budowie już na etapie projektowania.

PQ
open