Home News 3 IMPREZY TARGOWE W CENTRUM NOWYCH WYZWAŃ SEKTORA BUDOWNICTWA
3 IMPREZY TARGOWE W CENTRUM NOWYCH WYZWAŃ SEKTORA BUDOWNICTWA
0

3 IMPREZY TARGOWE W CENTRUM NOWYCH WYZWAŃ SEKTORA BUDOWNICTWA

0
0

Mondial du Bâtiment – międzynarodowe wydarzenie z sektora budownictwa i architektury odbędzie się od 6 do 10 listopada 2017 r. w podparyskim Centrum Wystawowym Paris Nord Villepinte.

Co dwa lata targi INTERCLIMA+ELECHB, IDÉOBAIN i BATIMAT prezentują ofertę produktów oraz sprawdzonych i innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa.

Przy korzystnych perspektywach wzrostu gospodarczego w sektorze budownictwa, który jednocześnie podlega gruntownym zmianom, organizatorzy targów Mondial du Bâtiment 2017 stawiają sobie za cel pomóc profesjonalistom skorzystać z dobrej koniunktury poprzez odszyfrowanie nowych wyzwań stojących przed branżą i zaproponowanie konkretnych rozwiązań.

Dobre perspektywy dla francuskiego rynku, w którym zaszły głębokie zmiany
Po roku 2016, który zakończył się lepiej niż przewidywano prognozy wzrostu sektora budowlanego we Francji w 2017 roku wynoszą+3,4 %. Branża budowlana wpisuje się w nową pozytywną fazę cyklu koniunkturalnego, szczególnie widoczną w segmencie nowego budownictwa (+7 %) zarówno w sektorze mieszkaniowym, jak i usługowym.

Przedsiębiorcy z branży budowlanej przymuszani przez ciągłe zmiany przepisów związanych z przekształceniem francuskiego systemu energetycznego, nie czekali na ożywienie na rynku i zaangażowali się w innowacyjne rozwiązania narzucające wprowadzenie zmian na wszystkich etapach budowy. Począwszy od cyfrowego modelu (BIM z ang. Building Information Modeling) po przełomowe rozwiązania technologiczne w materiałach, budynek należy rozpatrywać jako całość (dom o pozytywnym bilansie energetycznym, budownictwo niskoemisyjne…), która dostosowuje się do obecnych czasów(Internet rzeczy, Inteligentna sieć energetyczna…) i dostarcza użytkownikom poszukującym trwałych rozwiązań, odpowiedzi na pytanie jak lepiej żyć i mieszkać.

3 imprezy targowe pomogą profesjonalistom wykorzystać dobrą koniunkturę
Wydarzenie Mondial du Bâtiment 2017 stawia sobie za cel umożliwić przedsiębiorcom, osobom decyzyjnym, rzemieślnikom/instalatorom skorzystanie z dobrej koniunktury panującej na rynku.

Organizatorzy targów INTERCLIMA+ELECHB, IDÉOBAIN i BATIMAT proponują liczne nowości i cztery główne filary wychodzącą naprzeciw potrzebom wszystkich profesjonalistów branży budowlanej:

 1. Zrozumieć fundamentalne zmiany w branży
 • Nowa organizacja hal targowych z 6 sektorami poświęconymi poszczególnym zawodom i podłączonymi do sieci zaprezentuje szeroką gamę produktów i rozwiązań.
 • Specjalistyczne materiały informacyjne przed, podczas i po zakończeniu targów ułatwią zapoznanie się z przyszłymi trendami. Blog i comiesięczne e-mailingi poszczególnych targów dostarczą informacji na temat tendencji i zmian zachodzących w sektorze budownictwa.

5 głównych tematów: Komfort i energia w sektorze usług; Łazienki i wyposażenie wnętrz do życia; Zrównoważone budownictwo i renowacja; Budynek jutra; Spojrzenie na architekturę.

 1. Odkryć rozwiązania dla nowych zastosowań i oczekiwań mieszkańców
 • Des Hubs des Solutions – centra rozwiązań, usytuowane przy wejściu do hal i animowane przez ekspertów będą prezentować rozwiązania odpowiadające na potrzeby projektantów, wykonawców i użytkowników.
 • Konferencje i wystąpienia organizowane w cyklach tematycznych pozwolą odwiedzającym zapoznać się z aktualnymi zagadnieniami z branży. Prelegentami będą wykonawcy projektów i kierownicy budów.
 1. Zaadoptować innowacje i technologie
 • Przestrzenie innowacji „Live” zaprezentują produkty wyróżnione w Konkursie Innowacji. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 18 września 2017 r.
 • Wizyty z przewodnikiem umożliwią odwiedzającym zapoznanie się z konkretną tematyką poprzez wybór poszczególnych rozwiązań, prezentowanych przez przedstawicieli danej marki.
 • Specjalne ścieżki będą ułatwiać dotarcie do stoisk prezentujących konkretną tematykę.
 1. Prowadzić interesy we Francji i innych krajach
 • Goście specjalni – kraje frankofońskie zaoferują możliwość spotkania przedstawicieli 84 państw i rządów (spotkania biznesowe z osobami odpowiedzialnymi za realizację projektów w krajach frankofońskich, cykle konferencji…)
 • International Business Club będzie miejscem spotkań z udziałem profesjonalistów pragnących nawiązać nowe relacje biznesowe z partnerami międzynarodowymi.

Guillaume Loizeaud, dyrektor Mondial du Bâtiment : « W 2017 roku targi INTERCLIMA+ELECHB, IDÉOBAIN i BATIMAT zaprezentują po raz kolejny bogatą ofertę rozwiązań, innowacji, pokazów i konferencji z sektora budownictwa. Nasze targi stanowią znakomitą okazję, aby najważniejsi przedstawiciele z branży spotkali się w dobrej atmosferze i zapoznali z rozwiązaniami odpowiadającymi na nowe wyzwania w budownictwie. Pragnę podziękować wszystkim aktorom, którzy dokładają wszelkich starań, aby tegoroczna edycja Mondial du Bâtiment była szczególnym wydarzeniem potwierdzającym odbicie w branży budowlanej”.

open