Home Biznes i Ludzie MONTER STOLARKI BUDOWLANEJ – ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ
MONTER STOLARKI BUDOWLANEJ – ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ
0

MONTER STOLARKI BUDOWLANEJ – ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ

0
0

Zorganizowany przez Związek POiD konkurs dla klas patronackich „DOBRY MONTAŻ” został rozstrzygnięty, a nagroda już wkrótce trafi do zwycięzcy. Każda z klas miała za zadanie nagranie krótkiego filmu promującego zawód montera stolarki budowlanej.

Działania były realizowane w ramach trwającej odsłony kampanii „DOBRY MONTAŻ”, we współpracy z jej Partnerami i miały na celu wsparcie szkół, które w tym roku ogłoszą nabór do klas o profilu „Monter stolarki budowlanej”.

Konkurs rozpoczął się w pierwszej połowie marca 2018 roku. Wzięli w nim udział uczniowie klas patronackich „DOBRY MONTAŻ” z: Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku, Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół w Bytomiu, Państwowych Szkół Budownictwa im. prof. Marian Osińskiego w Gdańsku, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim i Zespołu Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu. Każda z klas odbyła na początku spotkanie z przedstawicielem Organizatora, który opowiedział o idei przedsięwzięcia i przybliżył uczestnikom jego zasady. Następnie uczniowie nadsyłali przygotowane przez siebie filmy, które publikowane były na FanPage „DOBRY MONTAŻ” na Facebooku.

Zwycięski film wyłoniono w dwóch etapach. Pierwszy z nich polegał na zliczeniu ilości reakcji pod postem filmowym opublikowanym na Facebooku. Do drugiego zaangażowane zostały natomiast firmy – Partnerzy kampanii „DOBRY MONTAŻ”. Ich przedstawiciele przyznawali punkty poszczególnym filmom. Ostateczne wyniki ogłoszone zostały pod koniec kwietnia.

W efekcie, pierwsze miejsce w konkursie zajęła klasa patronacka „DOBRY MONTAŻ” z Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół w Bytomiu, która jeszcze w czerwcu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3000 PLN. – Współpraca w ramach kampanii „DOBRY MONTAŻ” realizowana jest w naszej szkole od dwóch lat. W tym roku, oprócz merytorycznych szkoleń z zakresu montażu czy też wizyt w zakładach produkcyjnych firm, uczniowie mogli wykazać się także kreatywnością. Biorąc udział w konkursie, zaprezentowali swoje fachowe umiejętności oraz zdolność pracy w grupie i korzystania z nowoczesnych technologii. Konkurs był dla nich nie tylko okazją do nauki, lecz również dobrej zabawy – mówi Anna Hyla, Dyrektor PSB w Bytomiu.

Zapraszamy do obejrzenia zwycięskiego filmu: http://dobrymontaz.com/dm_article/znamy-zwyciezce-konkursu-monter-stolarki-budowlanej-zawod-przyszloscia/

Ogólnopolska kampania edukacyjna „DOBRY MONTAŻ” to organizowana przez Związek POiD akcja, promująca ideę prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej. Konkurs „Monter stolarki budowlanej – zawód z przyszłością” jest jednym z działań kampanii skierowanych do uczniów szkół zawodowych. W ramach współpracy z placówkami edukacyjnymi, realizowane są także m.in. szkolenia dla uczniów, wyjazdy dydaktyczne czy też doposażenie szkolnych pracowni w narzędzia, stroje robocze i stelaże do montażu.

Partnerami kampanii „DOBRY MONTAŻ” są firmy: AIB, FAKRO, GERDA, Hörmann, Klimas Wkręt-met, Oknalauminiowe.pl, PORTA KMI Poland, PROLINE, Roto, Soudal oraz VETREX.

open