Home News POLSKA BRANŻA BUDOWLANA RUSZA DO AZERBEJDŻANU
POLSKA BRANŻA BUDOWLANA RUSZA DO AZERBEJDŻANU
0

POLSKA BRANŻA BUDOWLANA RUSZA DO AZERBEJDŻANU

0
0

Pod koniec października polskie firmy sektora budowlanego zaprezentują się na największych targach branżowych w Azerbejdżanie. Możliwości i potencjał branży zaprezentuje wraz z nimi Polska Agencja Inwestycji I Handlu (PAIH) będąca realizatorem Branżowego Programu Promocji “Budowa i wykańczanie budowli”.


Narodowe stoisko informacyjno-promocyjne zorganizowane zostanie przez PAIH już po raz szósty. Po targach w Kijowie, Moskwie, Stambule, Ałmaty i Mińsku polska branża budowlana zaprezentuje się tym razem w leżącym nad Morzem Kaspijskim Baku.

Wśród tegorocznych wystawców nie zabraknie także firm polskich. W stolicy Azerbejdżanu swoją ofertę zaprezentują takie firmy jak: Art-Metal, Comensal, Klingspor, Kubala, Olan, USTM. Polscy przedsiębiorcy zainteresowani rynkiem azerbejdżańskim od kilku miesięcy mogą także liczyć na wsparcie lokalnego Zagranicznego Biura Handlowego PAIH.

„Między Polską a Azerbejdżanem istnieje duży potencjał gospodarczy, który nie jest w całości wykorzystany. Interesującym faktem jest to, że zainteresowanie polskich firm rynkiem azerbejdżańskim coraz bardziej wzrasta. A naszym celem i zadaniem jest wsparcie polskich firm na rynku azerbejdżańskim, który ma łatwy dostęp do rynków z ponad 600 milionami klientów w krajach WNP, na Bliskim Wschodzie i w Azji Środkowej. Azerbejdżan jest otwarty na inwestycje zagraniczne, co potwierdzają stworzone dogodne warunki dla inwestorów. Organizowane targi, w tym BakuBuild stwarzają ogromną platformę do nawiązania kontaktów biznesowych, szczególnie w Azerbejdżanie, gdzie bezpośredni kontakt jest podstawą prowadzenia biznesu – podkreśla Elnara Mammadova, kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Baku. Zapraszamy także przedsiębiorców do zapoznania się z ofertą Biura podczas najbliższego PAIH EXPO – I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu Za Granicą, które odbędzie się w Warszawie w dniu 25 października – dodaje.

Pierwszego dnia imprezy wystawienniczej w Baku, Polska Agencja Inwestycji i Handlu zorganizuje także briefing prasowy dla przedstawicieli lokalnych mediów oraz instytucji otoczenia biznesu mający na celu prezentację polskiej branży budowlanej.

24 Międzynarodowa Wystawa Budowlana „BakuBuild Azerbaijan 2018” odbędzie się w dniach 23-26 października 2018 r. w Baku Expo Center w stolicy Azerbejdżanu.

open