DZIEŃ MŁODEGO INŻYNIERA – SGGW W WARSZAWIE 5.03.2019
Zapraszamy już 5 marca 2019 r. (wtorek), na Dzień Młodego Inżyniera, który odbędzie się na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (Kampus SGGW, Laboratorium Centrum Wodne, budynek nr 49, ul. Ciszewskiego 6, Warszawa). DMI jest organizowane przez miesięcznik „Builder” oraz Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW.
ZACZYNAMY JUŻ OD GODZINY 9.30!
WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE!
Zarejestruj się na DMI: http://b4f.buildercorp.pl/Events/Details/90
Zarejestruj się na warsztaty BIM: http://b4f.buildercorp.pl/Events/Details/91
PROGRAM DMI:
SALA SEMINARYJNA, PIĘTRO I
09.30 – 10.00 Rejestracja uczestników, konsultacje branżowe (PARTER)
10.00 – 10.15 Powitanie uczestników Dnia Młodego Inżyniera – SGGW oraz miesięcznik „Builder”
10.15 – 11.00 wykład wprowadzający – „Rumowisko rzeczne – czy jest problemem w projektach hydrotechnicznych?”, prof. dr hab. inż. Kazimierz Banasik, Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Politechnika Warszawska
11.00 – 14.30 case study – wiedza, praktyka, doświadczenie, proces inwestycyjny. Ważne zagadnienia inżynierskie i wyzwania oraz nowoczesne technologie, oparte na konkretnych przykładach zrealizowanych inwestycji poprowadzą wybitni inżynierowie, reprezentujący największe fi rmy z branży budowlanej.
11.00 – 11.30 „Zastosowanie aplikacji mobilnej DOCUTOOLS w budownictwie kubaturowym, na przykładzie inwestycji zrealizowanych przez STRABAG”, Paweł Tustanowski, Kierownik ds. rozwoju, Dyrekcja Budownictwa Ogólnego, Strabag Sp. z o.o.
11.30 – 12.00 „Wyzwania techniczne i organizacyjne przy budowie budynków biurowych w Warszawie na przykładzie Villa Metro i Chmielna 25”, Artur Soczewica, Dyrektor Produkcji, Fundamental Group S.A.
12.00 – 12.30 „Remediacja w budownictwie”, Ireneusz Marcinkowski, Kierownik Projektu, F.B.I. TASBUD S.A.
12.30 – 13.00 przerwa/konsultacje branżowe/strefa kariery (PARTER)
13.00 – 13.30 „Budownictwo przemysłowe na przykładach inwestycji realizowanych przez UNIBEP”, Jacek Grzybowski, Dyrektor Handlowy Budownictwa Przemysłowego, Unibep SA
13.30 – 14.00 „Ochrona przed hałasem i bezpieczeństwo pożarowe w obiektach halowych z lekką obudową” Piotr O.Korycki, Pełnomocnik Zarządu ds. Wdrożeń PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.
14.00 – 14.30 „Wpływ działania powłok wysokorefleksyjnych na obniżenie bilansu cieplnego budynku” Agnieszka Gładysz, Product
Manager SELENA S.A.
SALA WYSTAWIENNICZA, PARTER
WARSZTATY Z BIM (REVIT) w programie ćwiczenia dla inżynierów budownictwa z BIM w programie Revit. Warsztaty poprowadzi Jakub Stanasiuk, Inżynier BIM, AEC Design Sp. z o.o. Sp. K.
10.00 – 10.30 „Wstęp do technologii BIM”
10.30 – 12.30 „Podstawy modelowania konstrukcji w programie Revit cz. 1”
12.00 – 12.30 przerwa/konsultacje branżowe/strefa kariery
12.30 – 14.00 „Podstawy modelowania konstrukcji w programie Revit cz. 2”
14.00 – 15.00 „Koordynacja międzybranżowa w technologii BIM”
UWAGA: Weźcie ze sobą laptopy, aby wykonać ćwiczenia razem z prowadzącym. Wcześniej zainstalujcie program Revit 2019 oraz Navisworks Manage 2019 – link do pobrania bezpłatnej wersji studenckiej:
https://www.autodesk.com/education/free-software/revit
https://www.autodesk.com/education/free-software/navisworks-manage
Podczas DMI będą miały miejsce dodatkowo KONSULTACJE BRANŻOWE: Jak zawsze będziecie mogli porozmawiać z architektami, inżynierami z wiodących firm wykonawczych i doradcami technicznymi z firm, poszerzyć swoją wiedzę na temat materiałów i technologii, które są Wam potrzebne przy projektowaniu, zebrać specjalnie dla Was przygotowane materiały informacyjne i pomoce, porozmawiać o projektach, nad którymi obecnie pracujecie.
KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMA IMIENNY CERTYFIKAT POTWIERDZAJACY UDZIAŁ W DMI
UWAGA, żeby otrzymać certyfikat konieczne jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych i zarejestrowanie się na naszej platformie oraz potwierdzenie rejestracji w dniu 5 marca podczas DMI.
STREFA KARIERY Poznaj ofertę pracy, praktyk oraz staży Partnerów B4YE! Rozmowy kwalifikacyjne na gorąco!
INFORMACJE DODATKOWE:
1. Pamiętajcie, aby wziąć ze sobą LAPTOPY, abyście mogli wykonywać zadania podczas Warsztatów BIM.
2. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy DMI dostaną w ciągu dwóch tygodni, drogą mailową certyfikat potwierdzający udział w DMI
3. Pamiętajcie, aby przynieść ze sobą torby, abyście mogli w nie spakować materiały pomocnicze i fachową literaturę.