Home Architecture Design WYSOKIE NOTY DLA SYSTEMÓW PONZIO
WYSOKIE NOTY DLA SYSTEMÓW PONZIO
0

WYSOKIE NOTY DLA SYSTEMÓW PONZIO

0
0

Szereg nowych rozwiązań w systemach Ponzio zostało poddanych testom i badaniom w renomowanych instytutach badawczych. Uzyskane wyniki potwierdzają wysoki  standard użytkowania konstrukcji zarówno pod względem właściwości mechanicznych, fizycznych, jak i termicznych.

Najnowszy system przesuwny Ponzio SL1700TT uzyskał bardzo dobre wyniki badań przeprowadzonych w Instytucie Techniki Budowlanej i Instytucie Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie. To system przesuwny łączący w sobie zalety systemów podnoszono-przesuwnych i uchylno-przesuwnych. Dzięki zastosowaniu obwodowej uszczelki domykowej system osiągnął wysokie parametry szczelności (przepuszczalność powietrza – klasa 4, wodoszczelność – klasa 9A). Innowacyjne okucie zapewnia intuicyjną obsługę i bezproblemowe funkcjonowanie konstrukcji (podczas otwarcia skrzydło zostaje „odsunięte” od uszczelek o 8 mm, dzięki czemu eliminowane są problemy wynikające z sił tarcia powstających podczas przesuwania skrzydła). SL1700TT pozwala na wykonanie konstrukcji w schematach A i C (rys.) o maksymalnej wadze i wymiarach skrzydła – 200 kg, 1500 x 2500 mm. Możliwe jest również wykonanie konstrukcji o podwyższonej odporności na włamanie – system otrzymał klasyfikację RC2. Występuje on we wszystkich wariantach izolacyjności termicznej: SL1700TT, SL1700TT +, SL1700TT HI.

Cały artykuł do znalezienia za darmo w wersji cyfrowej. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Builder Polska z App Store, Google Play lub wejść na naszą stronę https://e.buildercorp.pl/ i zarejestrować się.


open