Home Builder Awards OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2018 – TOMASZ GRELA PREZES ZARZĄDU, ALUPROF SA
OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2018 – TOMASZ GRELA PREZES ZARZĄDU, ALUPROF SA
0

OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2018 – TOMASZ GRELA PREZES ZARZĄDU, ALUPROF SA

0
0

Na początku bieżącego roku nagrodziliśmy liderów rynku budowlanego za ich sukcesy w 2018 roku. Wszyscy tegoroczni laureaci mogą pochwalić się osiągnięciami, które wypracowały zespoły kompetentnych i zaangażowanych pracowników zarządzane przez najlepszych managerów – Osobowości Branży 2018! W niniejszym numerze kontynuujemy prezentację laureatów tego prestiżowego wyróżnienia.

Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Karierę w branży rozpoczął w 1997 r. od stanowiska dyrektora ds. marketingu firmy Dombud SA z Katowic. Do Metalplastu Bielsko SA trafił w 2002 r., gdzie przez cztery lata zajmował pozycję dyrektora operacyjnego, a później został powołany na członka zarządu tejże spółki. Równolegle od 2004 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Metalplast-Stolarka Sp. z o.o., którą piastował do grudnia 2008 r. Od 11 lat zajmuje stanowisko prezesa zarządu firmy Aluprof SA, gdzie konsekwentnie rozwija firmę, wyznaczając nowe trendy w branży. Dzięki dążeniu do nieustannego rozwoju oraz gotowości do odważnych, ale rozważnych działań w 2017 r. dołączył do grona członków zarządu Grupy Kapitałowej GrupaKęty.

Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA – najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy w branży aluminiowej w kraju. Od lat zalicza się również do europejskiej czołówki producentów systemów aluminiowych. Spółka, oprócz 4 zakładów w Polsce (Bielsko-Biała, Opole, Goleszów i Złotów), posiada 10 oddziałów w Europie i USA. Aluprof dostarcza aluminiowe systemy okienno-drzwiowe, bramowe oraz roletowe. W swojej ofercie, dostępnej w 55 krajach na całym świecie, posiada także nowoczesne systemy fasadowe, przeciwpożarowe, konstrukcje antywłamaniowe oraz energooszczędne rozwiązania stosowane w budownictwie pasywnym.

Firma od lat jest laureatem prestiżowych branżowych i biznesowych wyróżnień. Tylko w tym roku otrzymała m.in.: Dużą Perłę Polskiej Gospodarki, Diament Forbesa czy tytuł Budowlanej Marki Roku. Producent po raz kolejny znalazł się także w zestawieniach tygodnika „Wprost” (200 Największych Firm, 100 Ambasadorów, 50 Gepardów), gdzie w każdej z kategorii poprawił swoją dotychczasową pozycję względem wcześniejszych lat.

open