Home Materiały i Technologie Piękno w każdym detalu – nowa spojrzenie na materiał elewacyjny EQUIOTNE [linea]
Piękno w każdym detalu – nowa spojrzenie na materiał elewacyjny EQUIOTNE [linea]
0

Piękno w każdym detalu – nowa spojrzenie na materiał elewacyjny EQUIOTNE [linea]

0
0

W październiku br. ruszyła globalna kampania promująca materiał włókno-cementowy EQUITONE [linea] – Piękno w każdym detalu. Materiał elewacyjny [linea], stworzony wspólnie z architektami, cieszy się w Polsce oraz na świecie rosnącą popularnością, a projekty w których został wykorzystany, coraz częściej są nominowane w prestiżowych konkursach architektonicznych.

Płyty elewacyjne EQUITONE [linea] dostępne są na rynku od 2014 r. Ich wprowadzenie do oferty poprzedziła seria warsztatów zorganizowanych przez EQUITONE z gronem międzynarodowych architektów. Celem tych warsztatów było zaprojektowanie innowacyjnego materiału elewacyjnego, a rezultat to stworzenie trójwymiarowej konstrukcji z włóknocementu, o dynamicznym charakterze. Wymiary i proporcje wzoru na płytach [linea] oparte są na proporcjach ludzkiej dłoni, zachęcając do interakcji z materiałem.

Zanim EQUITONE [linea] trafiła na rynek, jej koncepcja była bardzo dokładnie omawiana z zespołem architektów z całego świata. – mówi Małgorzata Najmoła, Marketing Manager EQUITONE. – Chcieliśmy wspólnie z architektami stworzyć materiał, który będzie odpowiedzią na ich potrzeby. Od pierwszego szkicu na kartce papieru, poprzez produkcję prototypów, po finalny wygląd materiału i jego kolory – każdy etap był wynikiem współpracy z architektami.

Innowacyjna linia produkcyjna pozwala uzyskać opatentowany materiał o stabilnych wymiarach i wyrazistych szczegółach. Każda płyta elewacyjna [linea] charakteryzuje się niespotykaną głębią i wyszukanym, ryflowanym wzorem, a ich powierzchnia zachwyca naturalnym, autentycznym i mineralnym wyglądem.

W Polsce co roku rośnie ilość projektów z materiałem EQUITONE [linea]. Do najciekawszych realizacji z ostatniego czasu należą między innymi przystań kajakarska w Tychach, zaprojektowana przez RS+ Robert Skitek czy obiekt biurowy pod Warszawą projektu Emkaa Architekci. Z kolei Hotel Puro w Łodzi, zaprojektowany przez zespół ASW Architekci został nominowany m.in. do Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego NAWW oraz w konkursie Życie w Architekturze 2020.

Zdjęcia: Equitone

Więcej informacji:

https://www.equitone.com/pl-pl/materialy/plyty-elewacyjne-linea/piekno-w-kazdym-detalu/

open