Home Bez kategorii Biturbo: nowa generacja elektronarzędzi akumulatorowych Bosch Professional
Biturbo: nowa generacja elektronarzędzi akumulatorowych Bosch Professional
0

Biturbo: nowa generacja elektronarzędzi akumulatorowych Bosch Professional

0
0

Dedykowana dla użytkowników profesjonalnych, wymagających bezkompromisowej jakości, mocy i komfortu pracy seria elektronarzędzi BiTurbo marki Bosch Professional oferuje profesjonalistom modele akumulatorowe o mocy odpowiadającej elektronarzędziom sieciowym.

Bezszczotkowe silniki z magnesem neodymowym oraz wysokoprądowe akumulatory ProCore 18V, w których zastosowano najnowszą technologię ogniw, a także usprawniono system dystrybucji ciepła – to właśnie połączenie tych dwóch elementów zostało nazwane BiTurbo.

Moc w parze z bezpieczeństwem

Ukośnice: Model GCM 18V-216 osiąga moc analogiczną do 1600 W sieciowego odpowiednika i oferują możliwość wykonywania cięć o maksymalnej głębokości 70 mm. Drugi, mocniejszy model GCM 18V-305 GDC gwarantuje większą głębokość cięcia w porównaniu do modelu GCM 18V-216 oraz wyższą moc – odpowiadającą 2000 W narzędzia sieciowego. Model GCM 18V-305 GDC oferuje także ulepszoną i opatentowaną przez Bosch funkcję posuwu pozwalającą na łatwość obsługi oraz precyzję cięcia.

Pilarka tarczowa GKS 18V-68 CG pracuje z wydajnością porównywalną do pilarki sieciowej 1800 W. Maksymalna głębokość cięcia w tym modelu przy kącie cięcia 90º to 68 mm. Sześciostopniowa regulacja prędkości (od 2500 do 5000 obr./min) jest możliwa dzięki aplikacji mobilnej. Dostępny jest także tryb ekonomiczny (ECO), wydłużający czas działania o 30%. Funkcja ta przydatna jest zwłaszcza do prac w miękkim lub cieńszym drewnie. Z łatwością można także regulować głębokość cięcia – za pomocą jednego palca. Pilarka wyposażona jest także w ulepszony system odsysania pyłu i wiórów, co znacznie ułatwia utrzymanie czystości w miejscu pracy.

Zagłębiarka GKT 18V-52 GC o wydajności modelu sieciowego 1620 W. Cięcie można przeprowadzać już jedynie 10 mm od krawędzi ściany, co najlepiej sprawdzi się w przypadku przycinania blatów kuchennych. Urządzenie zostało wyposażone w wygodny system pochylania ze skalą. Uwagę przy tym modelu zwraca głębokość cięcia: 52 mm bez szyny i 46 mm na szynie prowadzącej. Przy cięciu pod kątem 45º głębokość cięcia będzie oscylować w granicach 32 mm. Do prac na szynie wymagających precyzji i cięcia prostego przydatna jest opcja eliminacji luzu. Za pomocą przycisku na wyświetlaczu w zgłębiarce można regulować prędkość obrotową.

Szlifierki kątowe: GWS 18V-15 C, GWS 18V-15 SC oraz wersje z systemem X-Lock oznaczone symbolem GWX. Oferują one o 50% szybsze cięcie w stosunku do kątówek akumulatorowych poprzedniej generacji. Wydajność w przypadku tych szlifierek jest porównywalna do modeli sieciowych 1500 W. Prędkość wynosi od 3400 do 9800 obr./min i w tym zakresie istnieje możliwość regulacji obrotów – w modelach z końcówką „SC”. Na uwagę zasługują też liczne systemy bezpieczeństwa, w tym m.in. szybki hamulec X-Brake. Restart Protection uniemożliwia z kolei nagłe, niekontrolowane uruchomienie się narzędzia po włożeniu akumulatora, gdy włącznik jest w pozycji „on”.

Młoty udarowo-obrotowe GBH 18V-45 C obsługujące wiertła i dłuta systemu SDS-max. Energia udaru 12,5 J zapewnia dużą skuteczność nawet w intensywnych pracach rozbiórkowych, a także instalacyjnych. Młoty wyposażone są w technologię Soft Start, która zapewnia wolny rozruch bez uderzenia od razu z pełną mocą oraz bez charakterystycznego nagłego szarpnięcia. Modele te będą dostępne w sprzedaży od przyszłego roku. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku tego modelu akumulator jest umieszczony z przodu elektronarzędzia, co znacznie zwiększa komfort użytkowania, a także częściowo chroni akumulator przy upadku młota.

Bosch Professional planuje w 2021 roku znacząco rozszerzyć serię BiTurbo o kolejne kategorie elektronarzędzi, takie jak klucze udarowe, wiertarko-wkrętarki czy młoty udarowo-obrotowe z mocowaniem SDS Plus. Elektronarzędzia te pozwolą profesjonalistom z branży stolarskiej, budowlanej czy przemysłowej pracować z mocą, której potrzebują w codziennej pracy, ale bez uciążliwych przewodów.

open