Home News AGACAD dołącza do ARKANCE
AGACAD dołącza do ARKANCE
0

AGACAD dołącza do ARKANCE

0
0

AGACAD dołącza do ARKANCE, europejskiego lidera w dziedzinie cyfrowej transformacji budownictwa i przemysłu.

AGACAD wzmocni zespół programistów i wzbogaci portfolio rozwiązań dodatkami #BIMTools, które stały się niezbędnymi narzędziami do projektowania i produkcji konstrukcji drewnianych, metalowych i betonowych. #BIMTools obecnie używane są przez 13 000 profesjonalistów BIM w 130 krajach. W 2018 Autodesk nadał firmie status „AEC Industry Partners” – zaufanego dostawcy technologii uzupełniającej platformy Autodesk. To już dziesiąta akwizycja Arkance – czołowej europejskiej firmy z branży CAD i BIM w ciągu ostatnich dwóch lat.

ARKANCE, szybko rozwijający się europejski lider w dziedzinie cyfrowej transformacji budownictwa i produkcji, spółka należąca do francuskiej GROUPE MONNOYEUR, ma przyjemność ogłosić przejęcie firmy AGACAD, litewskiego producenta technologii do modelowania i zarządzania informacją o budynku, którego oprogramowanie jest używane przez 13 000 profesjonalistów BIM w 130 krajach.

ARKANCE nabył AGACAD w ramach transakcji, która stanowi dziesiąte przejęcie czołowej europejskiej firmy z branży CAD i BIM w ciągu ostatnich dwóch lat.

„AGACAD udowodnił swoją zdolność do rozwijania światowej klasy innowacyjnych technologii cyfrowych, które oferują nowe możliwości i duży wzrost produktywności dla branży budowlanej i produkcyjnej. Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać tę wiedzę, aby wspierać naszych klientów w ich dążeniu do cyfryzacji, zgodnie ze strategią, którą kieruje się GROUPE MONNOYEUR. W ramach ARKANCE, AGACAD wzmocni zespół programistów oraz skorzysta z naszej europejskiej sieci w celu dystrybucji swoich rozwiązań. ” – mówi Gregoire Arranz, Prezes Zarządu ARKANCE.

„Dołączenie do grupy ARKANCE zapewnia nam środki do pełniejszej realizacji naszej wizji tworzenia rozwiązań dla budownictwa. Pozwoli nam to jeszcze sprawniej obsługiwać obecnych klientów AGACAD na pięciu kontynentach – w większości małe i średnie firmy architektoniczne, inżynieryjne i budowlane, które liczą na nasze wsparcie ich konkurencyjności. Umożliwi nam to również wdrażanie i wspieranie naszych zaawansowanych rozwiązań BIM dla największych międzynarodowych graczy w branży budowlanej i przemysłowej, dla których do tej pory byliśmy po prostu zbyt małymi partnerami” – mówi prezes AGACAD, Donatas Aksomitas. „ARKANCE ma długą historię sukcesów, obecne jest w wielu europejskich krajach, a AGACAD może wnieść znaczącą wartość dodaną do tego sukcesu” – dodaje.

Założona 30 lat temu firma AGACAD zawsze była pionierem technologii cyfrowych dla przemysłu budowlanego. W tym kontekście i we współpracy z ekspertami i praktykami BIM, zbudowała największy na świecie wybór narzędzi eksperckich Autodesk Revit. W 2018 roku Autodesk wybrał AGACAD jednym ze swoich pierwszych „AEC Industry Partners” – zaufanych dostawców technologii, które uzupełniają platformy Autodesk.

Dyrektor generalny AGACAD zaznacza, że firma będzie podtrzymywać swoje motto „Wspólnie budujemy BIM” i „Dzielmy się Postępem BIM-u” – będzie ściśle współpracować z zaawansowanymi użytkownikami cyfrowych technologii budowlanych w celu osiągnięcia realnych korzyści w zakresie przepływu pracy i przekształcania spostrzeżeń ekspertów w narzędzia, które mogą być wykorzystywane przez wszystkich klientów.

AGACAD będzie nadal bezpośrednio obsługiwał swoich klientów na całym świecie, zapewniając im dostęp do tego samego, zaangażowanego i elastycznego wsparcia i szkoleń, które klienci tak bardzo doceniają, podkreśla Aksomitas. Firma zamierza również kontynuować współpracę z dotychczasowymi partnerami, agentami i resellerami.

 

open