Home Builder Exclusive Funkcjonalność od progu
Funkcjonalność od progu
0

Funkcjonalność od progu

0
0

Próg galerii Elektrowni Powiśle przekracza dziennie wiele osób. Niezwykle ważne jest, aby wchodzenie, a także wychodzenie, zwłaszcza w przypadku szybkiej ewakuacji, odbywało się płynnie. To możliwe dzięki rozwiązaniom dostarczonym przez GEZE Polska.

Funkcjonalność – to jedna z najbardziej pożądanych cech w przypadku drzwi. Mają one umożliwiać swobodne przemieszczanie się, a nie stawiać trudne do pokonania bariery. Dlatego też do galerii prowadzą drzwi automatyczne przesuwne, które umożliwiają bezproblemowe poruszanie się – także osobom niepełnosprawnym. Z kolei do części biurowych prowadzą drzwi obrotowe, które zostały skrojone na miarę. Drzwi karuzelowe izolują wnętrze budynku od czynników atmosferycznych, chronią przed przeciągami, podmuchami wiatru i hałasem z zewnątrz, ograniczając przy tym zużycie energii koniecznej do ogrzewania. Tego typu drzwi za każdym razem są projektowane indywidualnie dla obiektu – średnica, wysokość przejścia i górnej opaski, a także wariant wykończenia są dobierane w trakcie konsultacji projektowych.

– Nasze produkty zapewniają szybkie i bezkolizyjne wejście do wnętrza obiektu. Usprawniają komunikację. Staramy się, aby były wręcz niezauważalne dla użytkownika. Już na etapie projektu bardzo ważne jest przeanalizowanie wymagań pod względem funkcjonalności, przepustowości, estetyki, a także bezpieczeństwa użytkowania takich drzwi – mówi Kamila Siedlarska, Z-ca Dyrektora ds. Projektów w GEZE Polska.

Siedlarska, Z-ca Dyrektora ds. Projektów w GEZE Polska. Produkty GEZE spełniają wymóg dyskretnego, nierzucającego się w oczy wzornictwa. Charakteryzują się niezawodnością oraz nowoczesną linią stylistyczną. Przykładem są wszelkie napędy, siłowniki czy samozamykacze. Dzięki niewielkiej wysokości obudowy (7 cm) napędy GEZE dopasowuą się dyskretnie do architektury budynku, umożliwiając jednocześnie automatyczne otwarcie nawet bardzo ciężkich drzwi (do 600 kg). Drzwi automatyczne tego producenta są bezpieczne w użytkowaniu. Aktywacja otwierania i zamykania odbywa się bezdotykowo z wykorzystaniem czujników ruchu lub przycisków zbliżeniowych, co jest niezwykle pożądane nie tylko ze względu na komfort użytkowania, ale zwłaszcza w czasach pandemii.

– Zespół GEZE podczas doboru konkretnych rozwiązań skupia się na spełnieniu funkcji, które zaplanował architekt, a także na tym, czy będą one pasować do danego obiektu. Bardzo istotne jest to, aby produkt był łatwy w montażu, co ułatwi pracę wykonawcom i przyczyni się do terminowego oddania obiektu – tłumaczy Ewa Lyssy-Gieraga, Kierownik Regionalny Inwestycji w GEZE Polska.

Zespół projektowy GEZE wspomaga architektów, projektantów, generalnych wykonawców oraz inwestorów na wszystkich etapach realizacji projektu. Pracownicy dostarczają szczegółowe informacje o dostępnych rozwiązaniach funkcjonalnych i produktach firmy, a także pomagają przy specyfikacjach do opisów technicznych, przygotowaniu rysunków CAD oraz BIM.

W Elektrowni Powiśle wykorzystano:

-napędy do drzwi przesuwnych automatycznie GEZE ECdrive
-napędy do drzwi przesuwnych automatycznie GEZE Powerdrive PL
-drzwi obrotowe GEZE TSA 325 NT
-napędy do drzwi rozwieranych automatycznych GEZE Powerturn
-samozamykacze GEZE TS 5000, GEZE TS 3000 oraz GEZE Boxer
-siłowniki do oddymiania GEZE RWA E1500
-siłowniki do napowietrzania GEZE K600

ENGLISH VERSION


Fragment rozdziału IV publikacji Builder Exclusive: Elektrownia Powiśle

Zdjęcia: Juliusz Sokołowski

PUBLIKACJA DOSTĘPNA DO ZAMÓWIENIA NA BUILDER STORE

open