Home News Pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju MACO
Pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju MACO
0

Pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju MACO

0
0

W styczniu tego roku światło dzienne ujrzał pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju firmy MACO. Opracowanie to stanowi swego rodzaju kompendium wiedzy o przedsiębiorstwie, jego pracownikach, aktualnych projektach i wizji przyszłości. Od marca raport dostępny jest również w języku polskim.

To my kształtujemy świat, w którym będą żyły nasze dzieci – jako przedsiębiorstwo rodzinne, od początku działalności mamy świadomość naszej odpowiedzialności za społeczeństwo i środowisko naturalne. Z myślą o przyszłych pokoleniach pracujemy nad innowacjami, które przyniosą korzyści zarówno społeczeństwu i środowisku, jak i gospodarce. Ważne jest dla nas, aby nasze produkty dla branży stolarki umożliwiały ekologiczny sposób budowania i mieszkania – deklaruje MACO. W raporcie znalazło się podsumowanie dotychczasowego rozwoju firmy aż od jej powstania w 1947 roku, a także przegląd aktualnie prowadzonych działań biznesowych i społecznych.

Z broszury można się dowiedzieć m.in., że 50% kadry na najwyższych stanowiskach menedżerskich w MACO stanowią kobiety, firma ogromną wagę przykłada do szkolenia uczniów i docenia równowagę pomiędzy pracownikami z długim stażem a młodymi, pełnymi energii, dopiero rozpoczynającymi swoją zawodową karierę.

Dużą część raportu stanowi opis działań na rzecz środowiska, jako tego elementu rzeczywistości, który cierpi najbardziej na skutek rozwoju cywilizacyjnego. We wszystkich naszych procesach istotną rolę odgrywają takie aspekty jak efektywność energetyczna, ochrona zasobów naturalnych czy równość społeczna. Dzięki specjalistycznej wiedzy, naszemu know-how w zakresie technologii oraz innowacyjności, obejmujących cały łańcuch wartości, MACO wnosi istotny wkład w bardziej zrównoważoną jakość życia dla wielu kolejnych pokoleń  – czytamy w raporcie.

Dokument i więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie internetowej www.maco.eu. Bezpośredni link do wersji pdf: https://www.maco.eu/assets/759252.

open