Home Inwestycje SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA W FABRYCE NORBLINA
SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA W FABRYCE NORBLINA
0

SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA W FABRYCE NORBLINA

0
0

Fabryka Norblina to kolejny obiekt z szerokiego portfolio, do którego zaliczają się takie obiekty jak kompleks biurowy Unity Centre w Krakowie, Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu czy Nowy Szpital Uniwersytecki Kraków-Prokocim, zabezpieczonych rozwiązaniami oferowanymi przez Nuuxe Radioton Sp. z o.o., Noder SA oraz AxxonSoft Polska Sp. z o.o.

Każdy nowoczesny budynek, a zwłaszcza biurowy, potrzebuje elastycznych i wysoko zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Czasy, kiedy instalowano przypadkowe, często nieodpowiadające wymaganiom rozwiązania, dawno odeszły w zapomnienie. Jednym z kluczowych pytań stawianych na etapie projektowania jest: „Jakie systemy i od których producentów należy użyć, aby mogły się ze sobą się komunikować?”.

Zintegrowany System Bezpieczeństwa…

Można zdecydować się na produkty od jednego producenta, jednakże wiąże się to z pewnymi ograniczeniami, np. uniemożliwiając dobór wyrobów efektywnych kosztowo. Współcześnie każdy budynek, w którym instaluje się pełen zakres niskoprądowych systemów bezpieczeństwa, powinien być wyposażony w otwarty, czyli niezależny od producentów Zintegrowany System Bezpieczeństwa. Pozwala to na dobór przez Inwestora systemów spełniających wszystkie wymagania i jednocześnie nie winduje kosztów instalacji oraz późniejszego serwisowania do niebotycznych rozmiarów. Jeden interfejs wszystkich zintegrowanych systemów i spójna mapa obiektu, które dostarcza takie oprogramowanie, pozwala na scentralizowane monitorowanie oraz zarządzanie tymi systemami, a tym samym umożliwia ograniczenie liczby osób do obsługi i potrzebnych im szkoleń. Nie bez znaczenia jest fakt, że każdy operator jest poinformowany o każdym typie alarmu, tym samym żadne zdarzenie nie pozostaje bez reakcji, a jak wiadomo, zdarzenia alarmowe w takich obiektach dotyczą bardzo szerokiego zakresu.

…w Fabryce Norblina

Nie inaczej jest w przypadku systemów bezpieczeństwa w Fabryce Norblina. Obiekt został wyposażony w otwarte oprogramowanie integrujące systemy bezpieczeństwa Axxon Intellect Enterprise, które zarządza m.in. uniwersalnymi kontrolerami dostępu EWE4 oraz EE12 produkowanymi przez polską firmę NODER SA. Współpracują one – w szyfrowanym połączeniu – z czytnikami kontroli dostępu renomowanej na całym świecie firmy HID, jak również z czytnikami kodów QR oraz modułami windowymi NODER, tym samym zapewniając najwyższe bezpieczeństwo komunikacji w obiekcie. Połączenie zdarzeń ze zintegrowanych systemów, tj. central pożarowych i włamaniowych w trybie rzeczywistym oraz z materiałem wideo zarejestrowanym przez kamery przemysłowe daje operatorom systemu szerokie spojrzenie na wszystkie występujące niepożądane zdarzenia. Co ważne, otwartość rozwiązania od AxxonSoft, gdy w przyszłości zajdzie potrzeba rozbudowy lub modernizacji, pozwala Inwestorowi na użycie rozwiązań od dowolnych producentów niskoprądowych systemów bezpieczeństwa oraz dowolnych kamer. Zastosowane rozwiązanie integrujące natywnie wspiera obsługę kamer przemysłowych, eliminując potencjalne punkty awarii, jakimi są rejestratory NVR lub potrzeba integracji systemów VMS firm trzecich. Wartością dodaną jest możliwość wykorzystania zaawansowanych analiz wideo, np. do zliczania osób w oparciu o sztuczną inteligencję wykorzystującą sieci neuronowe.


Grafiki arch. Noder SA

open