Home Builder Awards BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021 HYDRO BUILDING SYSTEMS POLAND SP. Z O.O. marka WICONA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
HYDRO BUILDING SYSTEMS POLAND SP. Z O.O. marka WICONA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021
0

HYDRO BUILDING SYSTEMS POLAND SP. Z O.O. marka WICONA – BUDOWLANA FIRMA ROKU 2021

0
0

Marka WICONA, będąca częścią globalnej firmy aluminiowej Hydro, od ponad 70 lat dostarcza know-how, inteligentne, zaawansowane technologicznie aluminiowe systemy budowlane i wszechstronną obsługę architektów oraz specjalistów branży elewacji aluminiowo- szklanych.

Certyfikat BFR 2021.pdf

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ BUILD BEYOND TOMORROW

Systemy WICONA znalazły swoje zastosowanie w tysiącach obiektów reprezentujących przykłady zrównoważonego budownictwa na całym świecie, tworząc nowe obszary miast przyszłości. Od 2021 roku zgodnie z nową strategią handlową WICONA jest brandem reprezentującym Grupę Hydro na rynku polskim.

Marka WICONA jest synonimem unikalnych konstrukcji aluminiowych bez względu na to, czy występuje w postaci funkcjonalnego akcentu jako system drzwi czy jako okno lub fasada nadająca kształt budynkom. Na całym świecie produkty WICONA są stosowane do fasad, okien i drzwi, a zatem w znacznym stopniu wpływają na estetykę, użyteczność oraz trwałość niezliczonych realizacji.

Każda inwestycja jest niepowtarzalna, indywidualnie zaprojektowana w taki sposób, aby zachwycać i spełniać życzenia klientów, które są tak różnorodne jak możliwości ich wdrożenia w systemach WICONA. Indywidualizm, który gwarantuje WICONA, to nie tylko rozwiązania produktowe, to także możliwości, które daje odpowiednie wsparcie
oraz oprogramowanie, ułatwiające realizację nawet najśmielszych wizji projektantów. Firma zapewnia specjalistyczne
doradztwo złożone z wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów, tworząc optymalną ścieżkę planowania oraz realizacji każdego projektu budowlanego. Uwzględnia w tym procesie podstawowe kryteria budynków przyszłości, takie jak efektywność energetyczna, zrównoważony rozwój, ekonomia, fizyka budynku i dokładność.

WICONA rozwija oraz udostępnia narzędzia w postaci nowoczesnej platformy informacji technicznej, z pełną bazą danych rysunków i dokumentacji technicznej dotyczącej oferowanych produktów systemowych. Firmowy program do wizualizacji oferuje nowe możliwości w zakresie tworzenia projektów elewacji 2D oraz 3D. Oprogramowanie może być również wykorzystywane jako konfigurator BIM.

WICONA, podobnie jak inne marki Grupy Hydro, opracowuje swoje produkty z myślą o cyklu życia w obiegu zamkniętym i zgodnie z zasadami filozofii cradle-to-cradle. Oznacza to, że produkty są wykonane z elementów, które są łatwe w demontażu celem stworzenia nowych produktów (proces zwany upcyklingiem) zarówno w cyklach biologicznych, jak i technicznych. Działamy w kierunku stworzenia okien, drzwi oraz fasad w 100% nadających się do ponownego przetworzenia. Nadające się do recyklingu materiały i produkty obiegu zamkniętego mają certyfikaty EPD oraz spełniają międzynarodowe normy i regulacje, takie jak BREEAM, LEED, DNGB czy inne podobne certyfikaty budowlane.


https://www.wicona.com/pl/pl/

https://www.facebook.com/wicona.world/

open