Home Architecture Design PRZEGLĄD REALIZACJI – AHMAD BIN ALI STADIUM
PRZEGLĄD REALIZACJI – AHMAD BIN ALI STADIUM
0

PRZEGLĄD REALIZACJI – AHMAD BIN ALI STADIUM

0
0

Od początku roku przybliżaliśmy już bary, restauracje, foodhalle, zaglądaliśmy do biur i hoteli, a także przyjrzeliśmy się światowej klasy obiektom rewitalizowanym.

W czerwcowym wydaniu miesięcznika „Builder”, zainspirowani tegorocznymi Mistrzostwami Świata 2022 w piłce nożnej, proponujemy Państwu przegląd realizacji związanych z tematyką sportową. W naszym zestawieniu znalazły się: Termy Poddębice, Grupa Azoty Arena w Puławach oraz nowo otwarty stadion ŁKS Łódź.

Jako przedsmak wielkiego piłkarskiego święta prezentujemy zaś zdjęcie jednego ze stadionów, wybudowanego w Katarze, przy którego realizacji pracowała polska firma Nowy Styl. Krzesełka zainstalowane na trybunach to właśnie efekt współpracy polskiego producenta z katarskim partnerem Coastal Qatar. Dzięki dwóm kolorom za bramkami została utworzona podobizna lwa, co jest nawiązaniem do symboliki klubu gospodarza.

Ahmed bin Ali Stadium, bo o nim mowa, podczas Mistrzostw Świata pomieści ponad 40 tys. widzów. Jego otwarcie nastąpiło w grudniu 2020 roku. Stadion powstał w miejscu dawnego Ahmad bin Ali Stadium w Al Rayyan.

open