Home Inwestycje Uroczyste otwarcie biurowca .KTW II i siedziby PwC SDC
Uroczyste otwarcie biurowca .KTW II i siedziby PwC SDC
0

Uroczyste otwarcie biurowca .KTW II i siedziby PwC SDC

0
0

Biurowiec .KTW II, zlokalizowany przy al. Roździeńskiego w Katowicach, został oficjalnie otwarty! To flagowa inwestycja TDJ Estate, która oferuje niemal 40 tys mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Wydarzeniu towarzyszyło jednocześnie otwarcie nowej siedziby firmy PricewaterhouseCoopers Service Delivery Center, która w najwyższym biurowcu w Katowicach wynajęła aż 9 pięter, czyli blisko 1/4 dostępnej w wieżowcu powierzchni biurowej. W sumie będzie tu pracowało blisko 1600 pracowników PwC SDC. Za projektem biura firmy doradczej stoi pracownia architektoniczna The Design Group.

PricewaterhouseCoopers Service Delivery Center (PwC SDC), będący częścią sieci firmy doradczej PwC, to jedna z największych firm z branży BPO/SCC i nowoczesnych usług dla biznesu na rynku lokalnym i w Polsce. W ostatnim czasie firma przeniosła swoje biuro do nowo powstałego biurowca .KTW II, zlokalizowanego w katowickiej Strefie Kultury. Inwestycja firmy TDJ sąsiaduje więc m.in. z siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Międzynarodowym Centrum Kongresowym czy też halą widowiskowo-sportową „Spodek”. Najwyższy biurowiec w Katowicach oferuje blisko 40 000 mkw. powierzchni najmu o najwyższym standardzie technicznym klasy A.

W czwartek 12 stycznia br. odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego biurowca .KTW II. W wydarzeniu tym wzięło udział kilkadziesiąt osób. Gościem honorowym wydarzenia był Pan Marcin Krupa (Prezydent Miasta Katowice), którego obecność potwierdza znaczenie inwestycji dla rozwoju miasta. Pojawiło się także szerokie grono przedstawicieli firmy TDJ, Zarządu i Pracowników PwC, wykonawców budowy, kontrahentów oraz architektów. W obecności licznie przybyłych zaproszonych gości, odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi i tym samym zainaugurowanie działalności nowego budynku biurowego .KTW II.

Goście mieli okazję zwiedzić biurowiec i przestrzenie siedziby największego najemcy budynku, PricewaterhouseCoopers Service Delivery Center.

PwC Service Delivery Center działa w Katowicach już od 2009 roku, obecnie jesteśmy jednym z największych pracodawców w sektorze BPO/SSC na Górnym Śląsku. Co roku rozszerzamy zakres swojej działalności, dziś w naszym centrum prawie 1800 specjalistów i ekspertów z biur w Katowicach i Opolu współpracuje z koleżankami i kolegami z około 50 państw z Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (region EMEA). Zapewniamy optymalne i dopasowane do potrzeb warunki pracy, dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzkę do biura, które wspiera efektywną współpracę i budowanie więzi międzyludzkich – mówi Andrzej Paschek, dyrektor zarządzający PwC Service Delivery Center  w Katowicach. 

Przestrzeń biurową PwC SDC o powierzchni niemalże 10 tys mkw zaprojektowali architekci z warszawskiej pracowni The Design Group. Opracowali oni pełny projekt wykonawczy od koncepcji po nadzór.

– Społeczność, jaką tworzą pracownicy PricewaterhouseCoopers Service Delivery Center, od początku była podkreślana przez Klienta jako kluczowa. Nabrała ona jeszcze większego znaczenia w rzeczywistości post pandemicznej, w której to właśnie relacje społeczne są najczęstszym powodem powrotu do biura. Nowe biuro PwC SDC jest więc miejscem silnie związanym z integracją, komunikacją i współpracą osób tworzących tę firmę. Zadbaliśmy tu o wysoki komfort akustyczny, elastyczność przestrzeni i dopasowanie jej do modelu pracy hybrydowej. – opowiada Konrad Krusiewicz, architekt i CEO The Design Group.

Ze względu na niezwykłą lokalizację biura, kultura, sztuka i tradycje regionalne stały się jedną z głównych wytycznych dla designu projektu siedziby PricewaterhouseCoopers Service Delivery Center. Jednocześnie każda przestrzeń była projektowana indywidualnie, w oparciu o ustalenia z Klientem i jego pracownikami. W efekcie stworzyliśmy biuro, które spaja najważniejsze dla PwC wartości, śląską tożsamość i biznesowy charakter regionu. Industrialność łączy się tu z nowoczesnością, które dopełniają przytulne, domowe akcenty. – tłumaczy architektka Marta Konarska z The Design Group, odpowiedzialna za projekt biura PricewaterhouseCoopers Service Delivery Center.

Konrad Krusiewicz, architekt i CEO The Design Group, dodaje:
– Cieszymy się, że mogliśmy projektować biuro zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, która przyświeca naszej pracowni od pierwszych lat jej istnienia. PwC SDC to bardzo świadomy Klient, któremu zależało na stworzeniu ergonomicznych, ale też i ekologicznych przestrzeni biurowych. Właśnie dlatego w projekcie skupialiśmy się na materiałach i rozwiązaniach spełniających określone wymogi i standardy, zapewniające jednocześnie komfort, bezpieczeństwo oraz przyjazne podejście do otaczającego nas środowiska.

tags:
open