Home Inwestycje Kameralna inwestycja wśród zieleni
Kameralna inwestycja wśród zieleni
0

Kameralna inwestycja wśród zieleni

0
0

Oaza Mokotów to kompleks trzech rezydencji zlokalizowany przy ulicy Piaseczyńskiej 41, na terenie Dolnego Mokotowa, w pobliżu skarpy warszawskiej. Ten unikatowy projekt zajmie obszar ok. 1 ha i będzie się charakteryzował wysokim współczynnikiem terenów zielonych oraz klasyczną architekturą.

Kompleks Oaza Mokotów usytuowany jest na terenie o powierzchni blisko 10 000 mkw., z czego jedynie 3 600 mkw. zajmuje zabudowa. Dzięki temu właściciele apartamentów zyskają dostęp do prywatnego parku, który nigdy nie zostanie zabudowany, stając się prawdziwą oazą spokoju na mapie tętniącego życiem Dolnego Mokotowa. Za unikatowy projekt zagospodarowania terenu odpowiada doświadczone biuro architektury krajobrazu – Studio Krajobraz Małgorzata Sobótka. – Atutem Oazy Mokotów jest niezwykle atrakcyjna lokalizacja: w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajduje się słynny Klub Sportowy „Warszawianka”, z kortami tenisowymi, boiskami sportowymi oraz zespołem nowoczesnych basenów ze strefą SPA & wellness. Z okien części apartamentów w budynkach A oraz C po stronie zachodniej będzie można natomiast podziwiać urokliwą skarpę wiślaną, park znajdujący się przy ulicy Dolnej i naturalny staw – mówi Katarzyna Sobotka, Manager Sprzedaży Oazy Mokotów. Inwestycja Oaza Mokotów to kameralne, zaledwie trzypiętrowe budynki, w których znajdzie się w sumie 69 apartamentów liczących od 47 mkw. do 145 mkw. powierzchni, o wysokości 2,84 m. Efektownie zaprojektowane balkony podkreślą atrakcyjność budynków, a mieszkańcy parteru będą mieli dostęp do prywatnych ogrodów liczących nawet 160 mkw., częściowo wyłożonych płytą tarasową. Elegancka elewacja, wykonana z ręcznie formowanej belgijskiej cegły RAINBOW SNOWDUST 360, efektowny design części wspólnych i ekskluzywne materiały wykończeniowe dopełnią ten wyjątkowy projekt apartamentowy.

Nowoczesne i ekologiczne wyposażenie rezydencji
Dzięki ośmiu szybkobieżnym windom i pakietowi nowoczesnych instalacji oraz urządzeń przyszli mieszkańcy mogą liczyć na pełen komfort i jakość życia w apartamentowcach. W mieszkaniach znajdą się preinstalacje inteligentnego domu w systemie KNX z nowoczesnym osprzętem elektrycznym marki Gira, klimatyzacja marki Mitsubishi, trzyszybowe aluminiowe okna o podwyższonych parametrach akustycznych, zapewniające świeże powietrze dzięki nawiewnikom z filtrem antyalergicznym i antysmogowym, oraz ogrzewanie podłogowe i kanałowe. Mieszkańcy będą mogli korzystać z przynależnych miejsc postojowych znajdujących się w garażu podziemnym na poziomie -1, ze stanowiskami pod stację ładowania samochodów elektrycznych, stanowisk na motocykle oraz boksów rowerowych.

Atrakcyjna propozycja dla inwestorów
Dodatkowym atutem dla klientów decydujących się na zakup apartamentów w Oazie Mokotów będzie możliwość odzyskania w całości podatku VAT w wysokości 23 proc. Inwestorzy prowadzący działalność gospodarczą uzyskują również dodatkowe korzyści, takie jak możliwość obniżenia podatku dochodowego w związku z poniesionymi nakładami na wykończenie i wyposażenie apartamentu. Inwestycja Oaza Mokotów jest aktualnie w trakcie budowy. Zakończenie prac przewiduje się na II kwartał 2023 roku.

Projekt Oazy Mokotów przygotował w latach 2002–2003 prof. dr hab. Stefan Kuryłowicz z pracowni APA Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. w ramach szerszego projektu rewitalizacji terenów sportowych Klubu Sportowego „Warszawianka”, natomiast do współczesnych zaleceń i wymagań inwestora projekt dostosował arch. Mirosław Palej.

open