Home Biznes i Ludzie HOSSA TRWA – RYNEK MAGAZYNOWY W POLSCE
HOSSA TRWA – RYNEK MAGAZYNOWY W POLSCE
0

HOSSA TRWA – RYNEK MAGAZYNOWY W POLSCE

0
0

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield opublikowała pełną wersję raportu Marketbeat podsumowującego rynek powierzchni magazynowych w Polsce po I poł. 2019 roku. Rynek magazynowy w Polsce pozostaje w bardzo dobrej kondycji, o czym świadczy rekordowy poziom podaży odnotowany w pierwszej połowie roku, kontynuacja wysokiej aktywności najemców oraz niski poziom wskaźnika powierzchni niewynajętej.

Na koniec czerwca 2019 roku całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce osiągnęły 16,89 mln mkw., co daje wzrost o 18% w ujęciu rocznym oraz o 7% w porównaniu do stanu na koniec 2018 roku. Dobra koniunktura gospodarcza, dalsza poprawa infrastruktury transportowej oraz rozwój branży e-commerce to główne czynniki sprzyjające utrzymaniu dynamicznego tempa rozwoju rynku magazynowego, obserwowanego w Polsce już od ponad pięciu lat. Rozwój ten dotyczy zarówno największych rynków magazynowych, jak: Warszawa, Górny Śląsk, Polska Centralna, Poznań  i Wrocław, na których skoncentrowane jest 81% całkowitej podaży w Polsce, jak i mniejszych rynków regionalnych, które zyskują potencjał dzięki rozbudowie sieci dróg ekspresowych i autostrad czy też lepszej dostępności siły roboczej. Na mapie logistycznej Polski powstają także całkowicie nowe lokalizacje. Częstochowa zlokalizowana przy autostradzie A1 czy Kielce położone przy drodze ekspresowej S7 i Legnica przy S3 – to tylko niektóre przykłady miast, w których odnotowuje się wzrost aktywności deweloperskiej. Wśród pozostałych lokalizacji branych pod uwagę przez deweloperów są m.in. Gorzów Wielkopolski i Radom…

Cały artykuł do znalezienia za darmo w wersji cyfrowej. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Builder Polska z App Store, Google Play lub wejść na naszą stronę https://e.buildercorp.pl/ i zarejestrować się.


open