Home Builder Awards OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2018 – JACEK SIWIŃSKI PREZES ZARZĄDU, VELUX POLSKA SP. Z O.O.
OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2018 – JACEK SIWIŃSKI PREZES ZARZĄDU, VELUX POLSKA SP. Z O.O.
0

OSOBOWOŚĆ BRANŻY 2018 – JACEK SIWIŃSKI PREZES ZARZĄDU, VELUX POLSKA SP. Z O.O.

0
0

Na początku bieżącego roku nagrodziliśmy liderów rynku budowlanego za ich sukcesy w 2018 roku. Wszyscy tegoroczni laureaci mogą pochwalić się osiągnięciami, które wypracowały zespoły kompetentnych i zaangażowanych pracowników zarządzane przez najlepszych managerów – Osobowości Branży 2018! W niniejszym numerze kontynuujemy prezentację laureatów tego prestiżowego wyróżnienia.

Jacek Siwiński to doświadczony manager od początku swojej kariery związany z branżą budowlaną. Od 2013 roku zarządza polskim oddziałem firmy VELUX. Jest odpowiedzialny za planowanie i wdrażanie strategii rozwoju spółki, wyznaczanie kierunków komunikacji oraz założenia polityki społecznej odpowiedzialności biznesu.

Grupa VELUX i spółki siostrzane są obecnie największym producentem oraz eksporterem okien w Polsce o rocznych obrotach ponad 1,9 mld zł. Wypracowują około 1/4 wartości polskiego eksportu. W fabrykach w Gnieźnie, Namysłowie i Wędkowach oraz w spółce handlowej jest zatrudnionych blisko 4300 osób. W Polsce działa również centrum usług wspólnych obsługujące inne rynki. Od 1990 roku, kiedy to założono spółkę handlową w Warszawie, firma cały czas się rozwija, inwestuje w nowe technologie, dbając o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.

W przyszłym roku będzie obchodzić 30-lecie obecności na polskim rynku. Oferowane okna dachowe to komfort na lata, są one już w ponad 2,5 mln polskich domów.

Jacek Siwiński w spółce VELUX Polska odpowiada za wiele zmian, m.in. digitalizację i automatyzację procesów, innowacje produktowe, rozwój centrów usług wspólnych. Za swoją charyzmę oraz sukcesy handlowe na polskim rynku jest doceniany zarówno przez pracowników, jak również Zarząd Grupy VELUX. Aktywnie angażuje się w edukację na rzecz zdrowego i energooszczędnego budownictwa, zachęcając Polaków do modernizacji swoich domów. Jest też Członkiem Rady Odpowiedzialnego Przywództwa założonej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Bierze udział w licznych debatach i konferencjach, a według magazynu Press był najczęściej cytowanym w mediach Prezesem z branży budowlanej.

open