Home News PROTOKÓŁ ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU #LUG BEST PROJECT CONTEST
PROTOKÓŁ ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU #LUG BEST PROJECT CONTEST
0

PROTOKÓŁ ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU #LUG BEST PROJECT CONTEST

0
0

PROTOKÓŁ ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU #LUG BEST PROJECT CONTEST

W dniu 14.01.2020 jury konkursowe w składzie:
1. Zbigniew Maćków (Maćków Sp. z o.o.)
2. Józef Franczok (PORT Architekci)
3. Ewa Czerny (Czerny Design)
4. Maciej Olczyk (BIM Object)
5. Marta Wieczorek (BIM Object)
6. Ewa Kaszuba-Nawrocka (LUG Light Factory)
7. Agata Szulc-Szynaka (LUG Light Factory)
8. Paweł Kmiecik (LUG Light Factory)

Spośród prac nadesłanych na adres marketing@lug.com.pl tj.: 14 projektów i 6 realizacji (w obu kategoriach) wyłoniło i nagrodzono następujących autorów:

Kategoria: Realisation
1 Miejsce – i nagrodę w wys. 4000 € otrzymuje:
LABORATORIUM ARCHITEKTURY, autorzy: mgr. inż. arch. Anna Małek mgr. inż. arch. Tomasz Błażyca mgr. inż. arch. Bartosz Garczarczyk dr. inż. arch. Paweł Maryńczuk, za realizację pn. „CENTRUM PRZESIADKOWE W ŻORACH”.

Uzasadnienie Jury:
Nagrodę przyznano za umiar i pełne wyczucie w zastosowaniu światła w prostej, a jednocześnie efektownej bryle budynku. Światło – w tym zastosowaniu umieszczone w posadzce – idealnie wydobywa z ciemności „lewitujące” zadaszenie. Ooświetlenie zdaje się unosić ten element w powietrzu co sprawia, że światło jest pełnoprawnym graczem w budowaniu bryły budynku, a jednocześnie nie odwraca uwagi od tego co najważniejsze – architektury.

2 Miejsce – i nagrodę w wys. 2600 € otrzymuje:
Biuro projektowe Lund + Slaatto Architects. za realizację biurowca Skoyen Atrium w Oslo w Norwegii

Uzasadnienie Jury:
Nagrodę przyznano za spektakularne i kompleksowe oświetlenie przestrzeni biurowych o różnych zastosowaniach. Wyłamuje się ono z dyktatu standardowych rozwiązań przyjętych w tym segmencie. Tytułowe atrium to miejsce, w którym łączą się drogi komunikacyjne, które kreują wyjątkowy charakter tego wnętrza. Tworzą one dynamiczną kompozycję linii podkreślonych oprawami oświetleniowymi, te zaś współgrają z użytymi materiałami wykończeniowymi.

Jury zdecydowało o nie przyznaniu III miejsca w kategorii Realisation, w edycji konkursu 2019.

Wyróżnienie – i nagrodę w wys. 500€ otrzymuje:
Achileas Pavlides za realizację COTY Athens Headquarters, Ateny, Grecja

Uzasadnienie:
Wyróżnienie przyznano, za prawidłowe, zgodne z zasadami oświetlenie nowoczesnych przestrzeni biurowych, przy jednoczesnym zachowaniu indywidualnego charakteru obiektu.
Wyróżnienie przyznano za poprawne zastosowanie biurowych opraw oświetleniowych w nowoczesnym wnętrzu typu open space, przy jednoczesnym zachowaniu indywidualnego charakteru przestrzeni.

Kategoria: Concept
1 Miejsce – i nagrodę w wys. 1700 € otrzymuje:
Artur Gała za projekt koncepcyjny Pawilonu Wystawienniczego

Uzasadnienie:
Nagrodę przyznano za oryginalne i innowacyjne podejście do oświetlenia, które przeobraża elementy konstrukcyjne pawilonu w „kielichy” świetlne podtrzymujące zadaszenie. Dzięki temu całość jest lekka, zaskakująca. Zastosowanie powłoki z materiału pokrywającej konstrukcję kielichów i zmatowionego szkła jako ścian zewnętrznych pawilonu sprawiło, że światło jest miękkie i daje magiczny efekt.

2 miejsce – i nagrodę w wys. 1200 € otrzymuje:
Marta Rószczka za projekt koncepcyjny sklepu odzieżowego MIMO SHOP.

Uzasadnienie:
Nagrodę przyznano za eleganckie i zrównoważone, a jednocześnie praktyczne zastosowanie opraw z segmentu retail. W lekką formę niewielkiego wnętrza idealnie wpisano odpowiednią ilość opraw, które nie rywalizują z butikowym produktem, natomiast przede wszystkim wydobywają jego walory. Pomimo komercyjnego zastosowania wnętrze jest ciepłe i przyjazne.

3 Miejsce – i nagrodę w wys. 600 € otrzymuje:
Krzysztof Rogowski – za projekt Skweru miejskiego

Uzasadnienie:
Nagrodę przyznano za niekonwencjonalne zastosowanie oświetlenia budującego oryginalny charakter przestrzeni. Rzeźbiarsko zastosowana oprawa Avenida komponująca się małą architekturą, tworzy miejsce spotkań w przestrzeni skweru. Pozostałe oprawy podkreślają walory roślinności w alei spacerowej.

open