Home News CERAMIKA PARADYŻ PONOWNIE WSPARŁA SZPITALE W WALCE Z PANDEMIĄ COVID-19
CERAMIKA PARADYŻ PONOWNIE WSPARŁA SZPITALE W WALCE Z PANDEMIĄ COVID-19
0

CERAMIKA PARADYŻ PONOWNIE WSPARŁA SZPITALE W WALCE Z PANDEMIĄ COVID-19

0
0

Ceramika Paradyż po raz kolejny aktywnie angażuje się w działania mające na celu pomoc szpitalom i medykom w obliczu pandemii COVID-19. Polski producent płytek ceramicznych tym razem przekazał setki metrów płyt tarasowych, które służą jako podłoże w powstałych przy szpitalach namiotach do triażu.  

Wraz ze wzrostem liczby zachorowań i koniecznością minimalizowania ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2, pojawiła się nowa potrzeba wybudowania przy szpitalach namiotów do triażu. Powstałe polowe izby przyjęć umożliwiają bezpieczną segregację i separację osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Ceramika Paradyż przekazała szpitalom, które zgłosiły taką potrzebę, blisko 800 metrów kwadratowych płyt tarasowych o wartości 145 tys. złotych. Dzięki ich zastosowaniu podłoże w namiotach może być nie tylko szybko zamontowane, ale przede wszystkim ich użycie umożliwia skuteczną dezynfekcję, pozwala utrzymać higienę i ułatwia pracę medykom. Polowe izby przyjęć z płytami tarasowymi Ceramiki Paradyż funkcjonują już m.in. w Łodzi, Warszawie, Grudziądzu, Wrocławiu, Poznaniu czy Łowiczu.

– Dary dostarczane bezpośrednio do szpitala mają dla nas nie tylko wymiar materialny. Są ważnym gestem solidarności, ludzkiej życzliwości i chęci pomocy płynącej ze wszystkich stron. Takie społeczne zaangażowanie i dobre słowa płynące od wielu osób dają motywację do dalszej pracy, a nade wszystko utwierdzają w przekonaniu, że poświęcenie i zaangażowanie lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych oraz całego personelu pomocniczego naszego instytutu-szpitala jest ważne i doceniane. – powiedział gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

To nie jedyna forma pomocy przekazana przez polskiego producenta płytek ceramicznych w ostatnim czasie. W marcu Ceramika Paradyż wsparła finansowo Świętokrzyskie Centrum Onkologii, Tomaszowskie Centrum Zdrowia, a dla powiatowego szpitala w Opocznie zakupiła sprzęt medyczny w postaci kombinezonów ochronnych, maseczek z filtrem FFP3 oraz płynów do dezynfekcji rąk, który chroni służby ratownicze w codziennej walce o zdrowie i życie mieszkańców.

open